1991 Open Data Incubator розшукує IT-активістів для вирішення проблем громад Івано-Франківська

15 лютого 2017
Редакція
Приймаються проекти з Дніпровської, Франківської, Чернівецької, Тернопільської, Харківської, Миколаївської, Кіровоградської, Херсонської областей, що вирішують локальні проблеми громад.

В рамках вже другого набору до регіональних інкубаторів 1991 у Дніпрі та Івано-Франківську команда 1991 провела опитування представників об'єднаних територіальних громад, щоб виявити актуальні проблеми та розібратися чи можуть допомогти ІТ-інструменти у їх вирішенні.
 
Корупція, екологічні проблеми, низький рівень безпеки, відсутність діалогу між органами влади та населення - це далеко не повний перелік проблем, що були виявлені та наразі перешкоджають не тільки розвитку громад, але й економічному зростанню цілих регіонів. Через відсутність прозорих тендерів, підзвітності місцевих органів влади, монополію на державні дані регіони страждають від корупції.

Одна з найпоширеніших проблем віддалених населених пунктів – логістична відрізаність від центрів надання адміністративних послуг. Це створює для людей чимало проблем при отриманні елементарних довідок та адміністративних послуг. Так само як великі міста, СМТ та села мають проблеми з організацією ОССБ, наданням комунальних послуг. Актуальним питанням для об'єднаних територіальних громад є підвищення привабливості регіону серед інвесторів, що дасть змогу працевлаштувати населяння та наповнити місцеві бюджети.

Окрім вище перелічених проблем, громади потребують інструменти для налагодження комунікації між місцевими жителями, портали для обміну досвідом між громадами, та координації в середині самої громади. Ми впевнені, що такі проблеми можуть бути вирішені інноваційними технологіями за прикладом інших міст та країн. 


Ввійти в історію та змінити економічний стан свого регіону можна вже зараз. Процес відбору складається з трьох етапів.
  1. Збір проектів через заповнення аплікаційної форми на сайті goo.gl/076r2u в Івано-Франківську та goo.gl/n6oCp4 у Дніпрі
  2. Інтерв'ювання відібраних команд
  3. Фінальний відбір за результатами конкурсу-інтенсиву в Івано-Франківську та Дніпрі

Дедлайн подачі проектів 1 березня.

До участі в конкурсі приймаються стартапи, які вирішують локальні проблеми українських громад, бізнесу, державних органів та можуть базуватися на відкритих даних і великих даних:
  • підвищення комфорту в місті;
  • інструменти зв’язку між громадянами та міською адміністрацією;
  • інструменти для зв’язку мерії та місцевого малого/середнього бізнесу;
  • реформування капітальних систем;
  • транспорт/енергоспоживання/дороги/сміття/ЖКГ-ОСББ;
  • аналіз державних даних та вдосконалення державних послуг.
Інкубатор 1991 на конкурсній основі відбирає п’ять найкращих проектів та допомагає "прокачати" їх від ідеї до запуску продукту. Стартап отримає офісне приміщення на строк інкубаційної програми, прямий контакт з держадміністрацією, можливість зустрічі з державними структурами всіх рівнів, технологічну підтримку програми Microsoft Bizspark, доступ до кращих менторів (серед менторів попередніх програм були: Яніка Мерило, Олександр Краковецький, Давід Кізірія, Юрій Назаров, Ольга Горенко, Макс Нефьодов, Микола Савін, Оксана Борисенко, Євген Саранцев, Олена Калібаба та інші – понад 30 менторів). Це люди, що змінюють своїм досвідом та менторством, допомагають досягти успіху проекту прискореними темпами. Зустріч та рекомендації  потенційним донорам та інвесторам під час ДемоДня та після нього, а також звернути на себе увагу ЗМІ.

Наразі випускники національного інкубатора 1991 отримали інвестиції (AgriEye, Ecoisme, 007) та масштабуються на нові ринки, інтегровані у державний сектор (007, Антикорупційний Монітор/АКМ, ОпенАДВ, Navizor), співпрацюють з державним сектором (Поліклініка без черги, Ліки Контроль, Штрафи UA), співпрацюють з великими корпораціями завдяки програмі інкубації (Navizor, Adtena); знайшли часткову підтримку донорів (Digital Police). Були відібрані у міжнародні бізнес-інкубатори та пройшли/проходять програму (MyHelix/Hubraum, Ecoisme /TechStars, Adtena та Navizor/Rayorson Universtity DMZ).

З появою Інкубатору 1991, де стартапи прокачують свої проекти та впроваджують в життя інновації, в місті та регіонах перезавантажуються агро та енергетичний сектори, медицина, поліція, інфраструктура, розробляються аналітичні системи, що допомагають громадянам контролювати та впливати на управління державою. Тридцять п’ять проектів вже працюють в країні, створено більше ніж 300 робочих місць, розбудовується екосистема, що акумулює інновації. Інкубатор став  каталізатором для IT-стартап комьюніті у розвитку нових ніш бізнесу в Україні та регіонах.


Ініціатива працює у рамках проекту DOBRE за підтримкою міської ради Івано-Франківська та профільних департаментів і міської ради Дніпра. Допомагає у запуску інкубатору 1991 у Івано-Франківську платформа "Тепле місто". Проект фінансується Агенцією США з міжнародного розвитку (USAID) під управлінням Global Communities.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як запобігти крадіжкам у магазині
Світ роздрібної торгівлі швидко розвивається, і коли ви керуєте величезною кількістю запасів, безпека стає важливою увагою. Крадіжка, вандалізм та шахрайство — це лише деякі проблеми, з якими стикаються роздрібні магазини щодня.
Читати більше