17 відтінків стосунків: погляд на подружнє життя у Швеції та Нідерландах
 

11 травня 2019
Лінія Довіри

Ще більше про стосунки почуєте у нашій радіопрограмі: https://soundcloud.com/user-629180519/damo-radu 

Як часто ми чуємо від рідних запитання на кшталт «Коли там весілля й діти», а разом з тим настанови  «Жити під одним дахом, та ще й неодруженим – Боже збав!», «Права на помилку немає. Весілля – раз на все життя!».

Протягом дорослішання ми переймаємо безліч цінностей та упереджень, які впливають на наше життя й заважають будувати особисті стосунки.

Запитання про сім’ю дістають і змушують відчувати себе неповноцінними, робити пошук партнера ідеєю фікс. І з роками це перетворюється на якусь манію або одержимість.

Ми мріємо жити по-європейському, але як дивляться на стосунки у двох прогресивних країнах світу – Швеції та Нідерландах? Також висувають штамп у паспорті на перше місце, чи все ж таки живуть сьогоднішнім днем, і не бояться помилитися? Нумо розбиратися!

17 типів сосунків по-шведськи

Почнемо з того, що шведи не вважають офіційний шлюб обов’язковим, хоча й можуть жити в одному будинку і виховувати спільних дітей.

У цій країні існує 17 типів сімейних стосунків. 17, Карл! Тільки вдумайтесь у цю цифру.

Їхня сім’я схожа радше на добровільний союз, аніж на обіцянки-цяцянки «кохати вічно».

Найбільш поширеними видами цивільного шлюбу, коли союз не оформлюється офіційно, є самбу, сербу і ібландбу.

Самбу (Спільно проживають) - це тип сімейного союзу, в якому чоловік і жінка живуть під одним дахом, реєструються в місцевій податковій інспекції і ведуть спільне господарство. Згідно із законом, пари, які просто живуть разом, не мають таких самих прав і обов'язків, як подружжя.

Наприклад, майно, що належить партнерам, не є спільним, і в разі смерті одного з них, нерухомість успадкує не другий партнер, а їхня спільна дитина.

Проміжною формою між самбу і сербу є ібландбу (Іноді проживають спільно).

Це така форма союзу, при якій партнери ще не настільки близькі, щоб проживати разом постійно («самбу»), але живуть разом частіше, ніж окремо проживають пари-сербу.

Сім’ю раніше 30-ти років шведські пари не створюють, а матерями жінки стають ближче до 40-ка років. При цьому не важливо, яка у пари форма сімейного союзу – в центрі завжди залишається спільна дитина.

Шведи з легкістю розривають стосунки, особливо, якщо когось із партнерів викрили в зраді. І такі форми сімейних союзів, як самбу або сербу, дозволяють зробити це максимально швидко і комфортно.

Водночас у дитини немає психологічної травми, бо законом передбачено, що навіть після розлучення батьків вона проводить з ними рівну кількість часу.

Прогресивні стосунки у Нідерландах

Зазвичай вважають, що в Нідерландах досить демократичний і вільний погляд на питання сімейного права.

Але поруч зі вседозволеністю і правами, в цій країні розроблено законодавчу базу з досить жорстким регулюванням сімейних взаємин і чіткими обов'язками подружжя.

Бути партнером у цій країні не набагато простіше, ніж зіграти законне весілля — цивільний шлюб (співжиття) у Голландії передбачає не менший ступінь особистої та матеріальної відповідальності за партнера, ніж шлюб офіційний.

І якщо пара наважилася на узаконення шлюбу, вона детально продумає своє майбутнє життя, зокрема й його можливий крах.

Весілля буде милим та скромним, і розповіді про наші триденні гулянки будь-якого європейця не те що здивують, а шокують.

А тепер згадайте українські весілля з їхнім шаленим розмахом, коли на останні кошти накривають розкішний-багатий стіл, аби лишень не осоромитися перед всіма родичами та сусідами. 

Може, саме через це українцям так соромно і лячно розривати шлюби? Бо скільки ж коштів було вкладено, а нервів – і поготів!

І в той час, як українська наречена не спить ночами,  обдумує весільне вбрання та декор весільних запрошень, нідерландська міркуватиме про спільне майбутнє. Оцінюватиме матеріальне становище, стан здоров'я й перспективність майбутнього чоловіка.

Приблизно 23% усіх шлюбних союзів у Нідерландах  укладаються у формі шлюбних контрактів.

І справа не в тому, що молоді не кохають одне одного, не окрилені почуттями або одружуються «з розрахунку». У Європі століттями вироблялася звичка думати про завтрашній день, незалежно від того, на якому небі від щастя перебуває сьогодні пара закоханих.

Багатьом нашим людям такий підхід до сімейних питань здається позбавленим романтики. Закон хоча й дозволяє підписати шлюбний контракт, але нашим парам це робити навіть соромно. А запропонувати щось подібне коханій людині – на межі зі зрадою.

Тож головна відмінність шведів та нідерландців від українців – це свобода вільно будувати стосунки і не боятися про думку інших. Одружуватися тоді, коли хочуть, а не тоді, коли потрібно, і, звісно ж, вже сьогодні думати про наслідки тимчасової ейфорії, а не тоді, коли вона несподівано мине.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Жорсткі топери: з якого матеріалу виготовляються та кому підійдуть
Якщо ваш диван з часом пом'якшав та деформувався, ви стали відчувати дискомфорт під час сну та перестали висипатися, не поспішайте з ним прощатися. Розгляньте можливість купівлі жорсткого топера, здатного повернути дивану колишній комфорт та зручність.
Читати більше