15 травня - День пам'яті князів-страcтотерпців

15 травня 2019
Редакція

15 травня всі православні християни відзначають День пам'яті князів-страстотерпців Бориса і Гліба. Зазначимо, що це перше православне свято, засноване на Русі. Його історія почалася в 1115 році, зазначає інформаційний портал znaj.ua

Борис і Гліб (у хрещенні — Роман і Давид) були князями, синами київського князя Володимира Святославовича. У міжусобній боротьбі, що спалахнула в 1015 році, вони були вбиті старшим братом Святополком Окаянним. Борис і Гліб стали першими святими. Згодом їх почали вважати заступниками землі руської.

З цього дня розпочинали саджати огірки та гарбузи. Щоб вони вродили великими — в грядці заривали маточку від ступки. Крім того, в цей день продовжували засівати поля. Так і говорили: «Борис і Гліб сіють хліб».

i.pinimg.com

З Бориса і Гліба починають співати солов'ї. Якщо співають голосно, грунтовно — значить, не за горами літо. Якщо соловей співає всю ніч — наступний день буде сонячним. А якщо солов'я почуєш раніше, ніж зозулю, то все літо проживеш щасливо. Говорили також, що якщо при першій солов'їній трелі скинути сорочку, то блохи кусати не будуть.

Іноді цей день називали також «бариш-день», а святого Бориса — баришником. Купці бурхливо святкували його пам'ять в надії отримувати за це прибутки протягом всього року. Успішний рік обіцяв і вдалий продаж чого-небудь у цей день.

i.pinimg.com

Прикмети на Бориса і Гліба

- Якщо весь день тепло – урожай зернових буде хорошим.
- Теплий день – буде хліб темний.
- На заході сонце добре видно – влітку буде мало дощів.
- На черемшині розпустився цвіт і чути солов'я – слід готуватися до похолодання на 14 днів.
- Якщо почути спів солов'я раніше зозулі, то літо пройде вдало.
- Соловей співає і сидить на голих деревах – в саду буде неврожай.
- Вода пішла на спад і чути солов'їні трелі – пора починати посів.
- Якщо зозуля сидить ближче до верхівки дерева, то ярові посіви будуть високими. Якщо ж вона сидить ближче до землі, то ярові посіви будуть низькими і на багатий врожай можна не розраховувати.
- Ті, що народилися 15 травня люблять співи. Носити їм слід серпентин або бурштин.

(via)

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

24 українські емігранти, які прославили Україну на весь світ
Нашого цвіту — по всьому світу. Тисячі українців були змушені шукати кращої долі за кордоном. Але навіть у чужих країнах вони пам'ятали про своє походження та змогли вразити світ своїм талантом.
Читати більше
​Прикарпатські педагоги взяли участь в міжнародних заходах з інклюзивної освіти
У Хмельницькому, Львові, Івано-Франківську та Києві відбувалися регіональні тренінги в рамках проєкту міжнародної співпраці «Без кордонів: розвиток та підтримка інклюзивної освітньої спільноти». Деталі — далі в статті.
Читати більше