15-річний винахідник працює над інноваційним приладом для мінімізації втрат бійців в українській армії

10 вересня 2014
Редакція

Учень 10-го класу Приморського ліцею в місті Одеси - Борис Чубін розповів на прес-конференції, що його інновація полягає в підтримці української армії. Рішення допомогти військовим юнак прийняв після того, як побачив короткометражний фільм "Батальйон "Азов". За словами Чубіна, він розробляє прилад, який визначатиме дислокацію кожного солдата. 

"Якщо солдат отримує поранення в будь-яку частину тіла, прилад буде зчитувати біометричні показання і передавати в Генштаб для направлення до нього мобільної швидкої допомоги", - сказав Чубін. Винахідник відмовився розповісти подробиці, уточнивши, що сигнал буде передаватися по спецканалу зв'язку так, щоб інша сторона визначити місцезнаходження солдата не могла. Юнак, який організував, за його словами, групу розробників, вже консультувався з фахівцями, і стверджує, що "у нас є партнери в різних куточках України". 

"Наша система дозволить українським військовим значно скоротити людські втрати на полі бою. Комплекс складатиметься зі спеціального обладнання та програмного забезпечення, який у разі поранення солдата точно покаже, де він знаходиться, і які ушкодження отримав", - сказав Чубін. Він зазначив, що найближчим часом планує почати випробування своєї нової розробки. Працюючи над проектом, юнак консультується з військовими фахівцями. Передбачається, що прилад буде сприяти ухваленню швидких рішень про зміну дислокації військ, зміні тактики ведення бою, аналізу тактичних помилок. 

"Коли у нас буде чітке обгрунтування, і він буде випробуваний в польових умовах - тільки тоді будемо пропонувати армії. Тому що кожна помилка може коштувати життя бійця ... Буде фокус-група добровольців, які в польових умовах проведуть випробування", - сказав Чубін. 

Це не перший винахід хлопця. Раніше Борис створив прилад iHelp для незрячих та слабозорих, який допомагає безперешкодно переміщатися людям з обмеженими фізичними можливостями по місту. Друга розробка - додаток для смартфонів Garden club для садівників, яка орієнтує їх на те, як і коли потрібно висаджувати ті чи інші рослини. Третя - соціальна мережа для незрячих та слабозорих, щоб вони могли вільно спілкуватися один з одним незалежно від вікової категорії. 

У 2013 році одеський підліток за створення навігаційного міні-комп'ютера для незрячих людей був визнаний переможцем всеукраїнського конкурсу "Інноваційний прорив-2013" у категорії "Кращий молодіжний проект". Його проект "Створення рівних можливостей для сліпих та слабозорих людей" отримав вищу оцінку міжнародного журі та фахівців у галузі високих технологій. За перемогу в престижному конкурсі боролися 248 українських винахідників, програмістів та інженерів-робототехніків. 

Чубін володіє англійською, німецькою та китайською мовами. 

В березні 2014 року він отримав гранд на навчання в одній з престижних гімназій Німеччини, але відмовився, вирішивши залишитися в Україні, щоб допомагати своїми розробками української армії. 

А про інших українських вундеркіндів можна прочитати тут.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com