15 ознак того, що у вашому оточенні є токсичні люди

16 листопада 2021
Олена Українка

Як вберегти себе від токсичних людей, говоримо у статті.

1. Вони змушують вас почуватися винними через те, що вони нещасні.

Щоразу, коли ви робите щось не так, як вони того хочуть, ви натикаєтеся на образи та роздратування. Вони демонструють, наскільки нещасні через вас «поганих», хоча насправді просто намагаються перекласти на вас відповідальність за власні емоції. Вони не можуть змиритися з тим, що вас не можна контролювати, тому включають стару та примітивну «зброю» — скривджений вигляд та сумні очі.

Токсичні люди іноді роблять зауваження, які ставлять їх у становище переваги і змушують вас відчувати, що ви повинні «поборотися», щоб вас вважали рівними.

2. Вони не відверто грубі, але якимось чином змушують вас почуватися засмученими та приниженими.

У вас все частіше виникають думки про те, що божеволієте або «надто гостро реагуєте», коли ображаєтеся на них. Адже зовні вони сама досконалість та благообразність.

3. У них трапляються ірраціональні спалахи гніву, а потім знову поводяться так, ніби нічого не сталося і все гаразд.

Вони то поводяться агресивно (словесно та фізично), то хоч до рани прикладай. Ці «гойдалки» остаточно збивають вас із пантелику. Якщо ви ображаєтеся й засмучуєтеся, вони або намагаються зобразити невинність, або кажуть, щоб ви перестали так гостро на все реагувати.

4. Вони змушують вас сумніватися у собі

Вони буквально змушують вас почуватися нікчемними та негідними. Хоча такі люди не вимовляють цього вголос, але своїми словами та вчинками ясно дають зрозуміти, що перевершують вас у всіх відносинах.

5. Вони змушують вас звалювати на себе їхній емоційний тягар

Вони перекладають на вас свої проблеми та очікують розуміння, співчуття. Однак, коли ви звертаєтеся за допомогою та підтримкою, то закриваються, мовляв, ваші проблеми — це ваші проблеми.

6. Вони поправляють вас у всьому

Якщо ви уважно простежите за їхньою реакцією, коли щось кажете, то помітите, що вони ніяк не реагують. Ні кивком згоди, ні навпаки. Вони завжди закидають щось малозрозуміле, щоб підкреслити, що ви до пуття нічого не розумієте. Тобто вони завжди мають рацію.

7. Вони перетворюють свої проблеми на ваші, але водночас відмовляються приймати поради щодо їхнього вирішення.

Такі люди буквально насолоджуються своїми драмами та проблемами, але як тільки ви пропонуєте свою допомогу чи пораду — щиро дивуються: «Що ти в цьому розумієш?».

8. Вони з'являються у вашому житті лише тоді, коли їм щось від вас треба

Навіть якщо ви не можете через життєві обставини та можливості допомогти їм (грошима, житлом та інше), то стаєте винними і поганими, тому що не допомогли.

9. Коли ви критикуєте їх, то чуєте у відповідь, що просто занадто чутливі і що насправді людина, якій треба змінитися, — це ви.

10. Коли невдоволені їхньою поведінкою, вони кажуть, що ви «єдина людина», якій колись було не байдуже.

Вони кажуть, що інші люди, з якими вони дружили чи були у стосунках, ніколи не реагували так, як ви. Вони змушують вас почуватися так, ніби ви єдина людина, яка коли-небудь розуміла їх, як ніхто.

11. Вони ізолюють вас від інших людей

Вони змушують вас почуватися винними за те, що хочете провести час із кимось іншим, або ще гірше — «побути наодинці із собою».

12. Вони встановлюють подвійні стандарти

Дивно, але факт: те, що їм дозволено, категорично не дозволено вам. Якщо ви спробуєте заїкнутися про це, вони дадуть відповідь, що ситуації абсолютно різні, тому їх не можна порівнювати.

13. Коли ви кажете, що вони завдали вам болю, токсичні люди не відповідають, не перепрошують і ніяк не реагують.

Вони пояснюють вам, що ви просто неправильно все зрозуміли. Або надто вразливі. Вони знецінюють ваші емоції, наголошуючи, що не несуть за них відповідальність.

14. Спочатку вони здаються стриманими, та бувають надмірно прив'язаними

На початку стосунків вони холодні і байдужі. Але дуже скоро виявляється, що вони буквально втираються у ваш будинок, фінанси та ваше життя. Згодом ви вже не можете навіть розглянути свої межі, настільки токсичні люди їх розмивають та нівелюють.

15. Вони змушують вас сумніватися у собі

Замість того щоб підтримувати вас, вони сіють сумніви. До того ж роблять це непомітно, але дуже професійно. 

Згадайте про ці “дзвіночки”, коли будете заводити нові знайомства або ж подумайте, чи нема у вашому оточенні таких людей. Скоро Новий рік, час прощатися з людьми й речами, які засмучують вас и змушують почуватися нікчемними.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com