15 найбезглуздіших заборон у світі

12 квітня 2019
Олена Українка

 Якщо найближчим часом ви збираєтеся у відпустку, не зайвим заглянути в цей список і перевірити деякі поради про те, що не варто робити в певних країнах і які дивні випадки траплялися, пише "Тут цікаво".

1) Румунія: гра "Ерудит"

У 80-ті роки лідер Румунії того часу Ніколає Чаушеску заборонив гру "Ерудит" (в оригіналі кілька людей змагаються в складанні слів із використанням дерев'яних букв на квадратній дошці). Він назвав гру "підривною". Однак викликає сумніви, що він грав саме в цей "Ерудит".

2) Північна Корея: блакитні джинси

Північна Корея вирішила заборонити сині джинси, тому що цей предмет одягу такого кольору асоціюється зі Сполученими Штатами. Добре, нехай будуть чорні джинси, якщо це їх втішить.

 3) США: кіндер-сюрприз

Кіндер-сюрприз – це один з найвідоміших шоколадних виробів у всьому світі. Проте у США він заборонений, тому що маленька іграшка всередині харчового продукту вважається небезпечною і може викликати удушення. Людей, які їх привозять з інших країн, навіть затримують в аеропорту за перевезення небезпечних речей. Заборона була знята у 2013 році.

 4) Сінгапур: жувальна гумка

Влада Сінгапура встановила заборону не на саму жувальну гумку, а на її продаж. Заборона набула чинності в 1992 році, бо комусь вдалося зупинити систему роботи громадського транспорту з її допомогою. У 2004 році заборона була знята.

 5) Китай: подорож у часі

Мова про заборону в кіно, забороняли показувати фільми на цю тематику. Китайська влада впевнена, що подання подорожей у часі в цих форматах може призвести до легковажного зображення важливих історичних подій і фактів.

 6) Франція: Red Bull

Заборона вже знята, але аж до 2008 року енергетичний напій був заборонений в країні через побоювання щодо таурину, який входить до його складу. Зараз рецепт напою змінено.

7) Іран: чоловічі хвости з волосся

У 2010 році влада Ірану вирішила заборонити всі чоловічі стрижки в західному стилі. Тому якщо вас раптом спіймають з кінським хвостом на голові, то будьте готові до арешту.

 8) Данія: марміт

Марміт – це коричнева солона паста з яскравим смаком і запахом, до неї додано смак умами. Взагалі марміт – це побічний продукт процесу виробництва пива. Деяким людям він подобається, інші не переносять його. Судячи з усього, Данія належить до другої категорії, оскільки в цій країні є заборона на цей продукт. Причина? Найімовірніше, у пасті занадто багато поганих вітамінів.

9) Північна Корея: сарказм

Північнокорейський режим заборонив людям своєї країни сарказм, тому при відвідуванні цієї держави будьте обережні з якими-небудь саркастичними коментарями.

 10) Малайзія: одяг жовтого кольору

Носіння одягу жовтого кольору було заборонено в Малайзії у 2011 році, бо уряд йшов у розріз з групою активістів, одяг яких був саме такого кольору, коли вони протестували проти законів про вибори.

 11) Бурунді: біг

Поки фізичне навантаження для більшості — це хороша річ, в Бурунді заборонили біг у 2014 році. Тоді президент П'єр Нкурунзиза (Pierre Nkurunziza) зрозумів, що група людей, яка займалась пробіжкою, була використана як прикриття підривної діяльності.

Закон настільки суворий, що його недотримання може призвести до довічного ув'язнення, проте це cтосується тільки груп, поодиноких бігунів це не стосується.

12) Німеччина: паливо не може закінчитися

Люди не можуть дозволити, щоб в їхніх автомобілях закінчилося паливо, якщо вони їдуть по німецькому автобану. Справу ускладнює той факт, що ви не можете вийти з автомобіля для дозаправлення на автобані, оскільки ходьба по ньому також заборонена законом.

13) Італія: шльопанці

Носіння шльопанців на італійському острові Капрі є незаконним через шум, який створює взуття. 

14) Канада: дитячі ходунки

У 2004 році канадські вчені виявили, що використання дитячих ходунків може призвести до черепно-мозкових травм, переломів кісток і навіть до смерті через те, що вони надають дитині більшу мобільність, ніж ту, яку вона фізіологічно може собі дозволити.

 15) Польща: Вінні-Пух

У Тушино, маленькому містечку, розташованому в центральній Польщі, на ігрових майданчиках заборонено використання образу Вінні-Пуха. Місцева влада стверджує, що він "напівголий і має сумнівну сексуальну орієнтацію", що абсолютно не підходить для дітей.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Гайда до Італії: що треба знати перед мандрівкою у країну пристрастей
Надворі в повному розпалі літо - саме час планувати, куди ж поїхати у відпустку. Пропоную добряче обдумати варіант з темпераментною Італією, місцем пасти, оливок та постійного натхнення. Якщо ви вже задумалися, прочитайте 10 речей, які потрібно знати про один з центрів світової моди. А може, ви побували вже у цій колоритній країні? Гайда ділитись враженнями!
Читати більше
#AmericanOutliers: нестандартні полотна аванґардистів пройдешнього століття
Про прагнення бути бунтівниками і творцями свого світу, необмежені світогляди, культурно-естетичні виклики аванґардистів ХХ століття. Незвичні рішення, багатство кольорів - усе це про тих, кого суспільство не могло довгий час прийняти.
Читати більше