Читати більше
15 дивовижних речей, які ви можете надрукувати на 3D принтері
Солодощі
Всі ці смаколики можна кілограмами роздруковувати на 3D-принтерах в двох варіантах: білому та кольоровому. Солодощам можна надавати смак ванілі, м'яти, кислого яблука, вишні і навіть кавуна.
Кімнати та навіть цілі будинки!
Дизайнери Мікаель Ансмейер і Бенджаміна Ділленбургер надрукували кімнату розміром 16 метрів квадратних з дрібнозернистого піску. Приміщення було створено в стилістиці декорацій до фільму "Чужий" і воно взагалі не має кутів.
Професор Берок Кошевіс з університету Південної Каліфорнії розробив величезний 3D-принтер для друку будинків (!).
Такий принтер зможе надрукувати коробку стандартного будинку з несучими стінами, перегородками, всіма необхідними комунікаціями та дахом. Після друку залишається вставити тільки вікна та двері.
Меблі
Компанія Emerging Objects створює дизайнерські меблі у футуристичнму стилі за допомогою 3D-друку. Лава на фото зроблена з суміші цементу, спресованого пластику і бетону, що робить її суперміцною.
Спортивне спорядження
Каліфорнійська компанія Signal Snowboards розробила серію сноубордів, надрукованих на 3D-принтері. Дошка складається з декількох частин, а її краї трохи загнуті вгору для більшої маневреності.
Одяг
Голландський дизайнер Янне Куттанен надрукував колекцію жіночих туфель, 3D моделі яких виклав на своєму сайті - їх можна завантажити і роздрукувати на своєму домашньому принтері за шість-сім годин.
Музичні інструменти
Професор Олаф Діджел з Нової Зеландії створив лінійку так званих ODD-гітар. Діджел каже: "Технологія 3D-друку робить можливим виробництво неможливих форм. Наприклад, одна з моїх гітар має форму павутини з павучками, які повзають всередині".
Скотт Саміт перший у світі роздрукував повноцінну акустичну гітару, яка, за його словами, навіть краща за гітари, які були зібрані вручну.
Відому скрипачку Джоану Вронках запросили випробувати "штучну" скрипку. Виявилося, що звук у такого інструменту сухіший, а маса - більша, зате скрипка роздрукована на 3D принтері.
Нігті
Креативні нігті - новий проект Сари Авад і Демерит Форд. Коштують такі накладки на нігті від 21,76 євро, їх можна замовити через інтернет.
Дзеркальний фотоапарат
Автор ідеї та технології виробництва "дзеркалки" - Лео Маріус. Тепер кожен, у кого є 3D-принтер, може завантажити файли та роздрукувати фотоапарат приблизно за 15 годин. Матеріали обійдуться вам в $30.
Автомобіль
Всі 50 деталей Urbee 2 надруковані на 3D-принтері. Обтічний корпус значно знижує витрату палива. Тому в 2015 році творці гібрида збираються проїхати понад 4000 км і затратити всього 38 літрів палива. Urbee 2 розганяється до 112 км/год, а на одній лише електротязі може проїхати аж 64 кілометри.
Органи
Китайські вчені навчилися друкувати прототипи людських органів, але "живуть" вони не більше 4-х місяців та позбавлені кровоносної системи. Вчені впевнені, що через 15-20 років ці органи будуть повністю придатні для трансплантації - це лише питання часу.
Протези
Ці протези очей розробили інженери Манчестерського університету спільно зі студією дизайну Тома Фріппа. Зазвичай їх роблять вручну, але це надзвичайно довго і дорого (близько 3000 фунтів стерлінгів). На 3D-принтері можна надрукувати 150 очних протезів за годину, вартістю не більше сотні за кожен.
Штучну нижню щелепу вперше надрукували науковці університету Хасселт. Її трансплантували 83-річній пацієнтці, що дало їй можливість дихати, говорити і жувати.
Для людей з артрогрипозом вже розробили екзоскелет, але він занадто важкий і не підходить для маленької пацієнтки - Емми. Тому інженер Тарік Рахман, спільно з дизайнером Уїтні Семпл розробили для неї полегшену копію, надруковану за допомогою 3D принтера.
Екзоскелет росте разом з Еммою - його частини можна замінювати по мірі зростання дівчинки. Зараз їй вже 6 років, і вона може робить все те ж саме, що і її здорова старша сестра.
Матеріал підготовано для Редколегії UA Modna
Автор - Володимир Король
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше