12 порад, які допоможуть молодій мамі достатньо спати

16 січня 2017
Cikavoznaty.com.ua

Найважливішим фактором, який допомагає молодим мамам отримати достатню кількість сну – це регулярний сон дитини. Хоча легше сказати, ніж зробити, але до цього варто прагнути.

"Ніщо не може перетворити молоду маму на зомбі, який хоче спати, швидше, ніж дитина, яка постійно прокидається посеред ночі та не хоче засинати," – говорить Дана Облеман, автор програми, яка допомагає молодим матусям висипатись.

Ми пропонуємо вам дізнатися кілька ефективних порад від експертів, які допоможуть досягти міцного сну мамам та їхнім малюкам. Деякі з них можуть вас здивувати.

Встановіть розпорядок дня

Дуже важливо, щоби новонароджені їли та спали стільки, скільки вони забажають протягом перших тижнів життя. "В ідеалі, ви повинні зробити для ваших дітей такий розпорядок дня, при якому дитина буде чотири-п’ять разів на добу спати протягом трьох годин," – говорить Дана Облеман. Більшість новонароджених може не спати максимум 45-60 хвилин. Вони сплять лише 2-3 години навіть вночі, а все тому, що їхні шлунки ще дуже маленькі, і через кілька годин сну вони вже відчувають голод та прокидаються.

Дивіться на речі реалістично

Майте реалістичні очікування і тоді відсутність часу для сну не буде здаватися такою критичною. "Абсолютно нормально, коли немовля не спить всю ніч. Не думайте, що ви щось робите не так, або вашій дитині погано." – Каже доктор Мішель Беннет, засновниця сайту для молодих мам. "Після того як матері приймають той факт, що їхня головна місія зараз – це догляд за дитиною, і вони повинні робити це добре, вони відчувають себе краще," – каже вона. Вам все ще не буде вистачати сну, але ви більше не будете відчувати розчарування та обурення з цього поводу.

Приділіть дитині увагу перед сном

Приблизно 20-30 хвилин перед сном ви повинні бути поруч з дитиною, пригорнути її, заспокоїти, можливо, заспівати колискову. Коли ви зробите одні й ті ж дії кілька разів, то дитина запам’ятає їх та зрозуміє, що потрібно спати. Поступово ваш малюк почне спати довше, а, отже, буде достатньо спати і молода мама.

Звертайте увагу на настрій дитини

"У перші тижні життя малюка, коли активний період у нього дуже малий, варто приділяти увагу його настрою," – каже Челсі Гледу, засновник сайту для мам. "Як тільки маля втрачає зоровий контакт і починає плакати, варто погойдати його та покласти спати," – говорить Гледу.

Розділіть обов’язки з вашим партнером

"Розподіл обов’язків має вирішальне значення", – каже Деніз Стерн, керівник проекту "Нехай мама спить." Якщо один з партнерів постійно опікується дитиною, а інший тільки грається з нею у часи відпочинку, то це не є гарним прикладом системи підтримки. Це прямий шлях до виснаження, поганого самопочуття та стресу молодої мами. Консультант з виховання дітей Челсі П. Гледден каже, що існує декілька методів вдалого спільного догляду за дитиною. Наприклад, один з партнерів займається нічним годуванням, у той час як інший спить. Можливий варіант, коли мама годує малюка вночі, а тато піклується про дитину після першого ранкового годування, щоб мама трохи відпочила.

Заспокойте дитину перед сном

Деніс Стерн радить молодим мамам знаходити вільний час та заспокоювати дитину. "Цій задачі варто приділяти достатньо уваги", – каже вона. Спокійно нагодуйте малюка, потім зробіть легенький масаж. "Коли ви бачите, як дитина прокидається через 20 хвилин, це, як правило, через проблеми зі шлунком, – говорить Стерн – в організму не було достатньо часу, щоби запустити процес травлення." Вона рекомендує тримати дитину у вертикальному положенні й класти її спати не менше ніж через 20-30 хвилин після прийому їжі. Хоча це не дуже зручно, але в результаті ви будете мати спокійний сон протягом декількох годин.

Годуйте груддю протягом дня

"Якщо дитина не отримає достатньої кількості їжі протягом дня, вона буде просити їсти вночі", – каже Мішель Беннет, засновниця сайту для молодих мам. Звичайно, деякі діти, котрі звикли їсти впродовж ночі, будуть прокидатися за звичкою, але більшість немовлят 4-6-місячного віку в змозі отримати достатню кількість калорій протягом дня, і цього буде достатньо для 5-6 годинного сну.

Виберіть доречний час для сну

Те, що ваш малюк пізно засинає не означає, що він буде спати весь ранок. Не варто дозволяти дитині засинати пізно вночі, тому що це може призвести до погіршення самопочуття і виснаження. Вчені у Японії дійшли до подібного висновку в ході дослідження у 2007 році, виявивши, що пізнє засинання та часті нічні пробудження немовлят можуть призвести до пізнього формування добових ритмів.

Частіше пригортайте до себе немовля протягом дня

Малюки мають величезну потребу у близькості з мамою та комфорті. "Діти, які не отримують достатньо уваги протягом дня, будуть намагатися отримати її вночі," – каже Мішель Беннет. Однак це може бути складно для мам, котрі рано виходять на роботу – їм можна рекомендувати збільшити фізичний контакт з дитиною у вільний час. Тримайте дитину на руках, колисайте її та пригортайте до себе.

Використовуйте білий шум та сучасні техніки сповивання

"Сповивання та білий шум йдуть пліч-о-пліч, – каже Деніз Стерн, керівник проекту "Нехай мама спить," – це тому, що поєднання цих компонентів дозволяє почуватися дитині наче в утробі матері, створюючи комфорт та безпеку для неї." До того ж, новонароджені не в повній мірі контролюють власні рухи, тому сповивання допомагає запобігти можливому травмуванню дитини.

Спіть, коли з’явиться вільний час

"Кожна мама повинна відпочивати, як мінімум, 2-3 рази на добу," – каже консультант з виховання дітей Челсі Гледу. Звичайно, ця порада зустрічається дуже часто, але для цього є причина: молода мама повинна відпочивати завжди, коли для цього є можливість. "Мами потребують відпочинку, – каже Гледу, – від цього виграють всі." Це також корисно для дитини – дослідження у 2013 році показали, що матері, які часто відпочивали, краще взаємодіяли зі своїми дітьми ніж ті, хто не відпочивав удень.

Погодуйте немовля перед сном

"Більшість дітей, яких годували перед сном, не прокидалися протягом ночі", – каже Мішель Беннет, засновниця сайту для молодих мам. Це останнє годування може дати мамі кілька годин сну. Треба просто піднести пляшечку до губ дитини та дозволити їй інстинктивно взяти те, що їй потрібно, продовжуючи при цьому дрімати.

Від CIKAVOZNATY.COM.UA

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

3 найкращі способи позбутися болю у спині
Поєднання таких способів лікування запобігає проведенню оперативного методу, допомагає зменшити зайве застосування таблеток, надає тривалий вплив, що запобігає виникненню та рецидиву захворювання. 
Читати більше