11 найхимерніших фобій

15 червня 2016
Vitaliy DeFranko
Практично кожна людина в тій чи іншій мірі має якусь фобію, але життя деяких людей практично підпорядковане їхнім страхам. Представляємо вам 11 дуже незвичайних фобій, які були діагностовані у пацієнтів.

11. Агірофобія - страх переходити дорогу

schoolstarttime.org
 
Люди з цією фобією панічно бояться переходити дороги та магістралі, деколи вони відчувають страх безпосередньо перед проїжджою частиною. Зустрічаються різновиди агірофобії, при яких хворі намагаються уникати широких доріг або вулиць з одностороннім рухом, або ж бояться перейти вулицю в недозволеному місці. Встановлено тісний зв'язок цього захворювання зі страхом перед автомобілями.

10. Магейрокофобія - страх готувати їжу

www.ta3allamdz.com
 
Цей дивний страх може призвести до того, що людина почне погано харчуватися, намагаючись всіляко уникнути процесів, пов'язаних з приготуванням їжі. Особливо часто це проявляється, якщо хворий живе один. Такі люди відчувають страх перед майстрами в кулінарії і при цьому бояться продемонструвати власну неспроможність щось приготувати.

9. Педіофобія - страх перед ляльками

estemine.com
 
Це психологічне відхилення виражається в ірраціональному страху перед ляльками, причому бояться не тільки страшних ляльок, а практично будь-яких. Страх поширюється також на роботів, манекенів (через це відвідування магазинів одягу стає проблемою). Не плутайте цю фобію з педофобією (страхом перед дітьми).
Зигмунд Фрейд вважав, що розлад виникає через страх, що лялька може виявитися живою. Інженер з Японії Масахіро Морі вважає, що оскільки роботи з часом все більше будуть зовні схожими на людину, все більша кількість людей буде відчувати страх перед їхньою нелюдською природою.

8. Дейпнофобія – страх перед застільними розмовами

lelejandon.blogspot.com
 
Слід визнати, що розмови за столом нерідко викликають сильне почуття дискомфорту, особливо якщо знаходишся в компанії з малознайомими людьми, а пристойність вимагає підтримувати бесіду. У декого ця фобія доходить до того, що вони всіма можливими способами намагаються не сідати за обідній стіл за межами дому.

7. Ейсопрофобія – страх перед дзеркалами

readunwritten.com
 
Вельми специфічна фобія, яка полягає в тому, що людина відчуває страх перед дзеркалами або ж боїться побачити своє відображення в них. Нерідко основою для фобії стають різні забобони. Наприклад, деякі хворі постійно хвилюються, щоби бува не розбити дзеркало, що, на їхню думку, викличе невдачі та проблеми в житті. Страх поглянути на своє відображення може бути викликаний уявленням про те, що дзеркала є входом у зловісний світ духів.

6. Демонофобія – страх перед демонами

askdaemonophobia.tumblr.com
 
Виражається цей розлад в нав'язливому і постійному страху перед надприродними істотами, небезпечними для людини. Навіть усвідомлюючи ірраціональність свого страху, хворі не можуть позбутися сильного почуття тривоги при розмовах на відповідні теми, перегляді фільмів і передач про одержимих демонами і екзорцистів.

5. Пентерафобія – страх перед тещею (свекрухою)

www.eimaimama.gr
 
Так, іноді ставлення до матері чоловіка приймає форму фобії. Варто зазначити, що цей страх відчували багато з тих, хто побував або перебувають у шлюбі. Радикальний спосіб позбавитися від пентерафобії - розлучення. Ця фобія стала популярною темою багатьох фільмів і телешоу. Схожий розлад - новеркафобія, або страх перед мачухою.

4. Арахібутірофобія - страх, що горіхове масло прилипне до піднебіння

mic.com
 
Цією дуже дивною фобією, на щастя, страждає досить мало людей. Щоб не відчувати такий страх, достатньо просто не купувати і не вживати горіхове масло в їжу. Однак це легко зробити, якщо ви доросла людина. А ось дитину батьки часом примушують їсти те, що лежить на столі. Один з пацієнтів, котрий страждає даною фобією, описував свій стан так: "Щойно я бачу горіхове масло, я моментально вкриваюся потом, моє тіло охоплюють конвульсії. Піднебіння стає шорстким і починає свербіти".

3. Катісофобія - страх сидіти

www.forbes.com
 
Причини цього розладу можуть бути найрізноманітніші - геморой, різні покарання, пов'язані з сидінням на гострих предметах або на таких, що створюються відчуття дискомфорту. Іноді такий страх вказує на можливу наявність інших психологічних проблем, наприклад, страху сидіти перед впливовими людьми. Зовні катісофобія виражається в надмірній пітливості, важкому диханні та нервовому збудженні.

2. Автоматонофобія – страх перед лялькою-черевомовцем

www.zamantika.com
 
Сам акт черевомовлення для багатьох людей вже має в собі негативне враження. Люди з цією фобією не зносять ляльок, яких лялькар одягає на руку і потім говорить замість них, змінюючи свій голос. Зазвичай таким чином намагаються розважити дітей, але, виявляється, є люди, яким цей вид мистецтва зовсім не до душі.

1. Анатідаефобія - страх, що десь є качка, яка постійно спостерігає за вами

vk.com
 
Ну і найхимернішою фобією, напевно, слід визнати анатідаефобію. Це розлад, пов'язаний зі стійким переконанням пацієнта, що качки - це вельми небезпечні істоти, і вони невпинно стежать за кожним його кроком. Найчастіше причиною захворювання буває психічна травма, що сталась в дитинстві. Деякі птахи (гуси, лебеді та, звичайно, качки) мають схильність болісно щипати, а якщо додати страхітливе розмахування крилами і клекіт, то все це здатне залишити невиправний слід у дитячій психіці, котрий потім стає підґрунтям для формування такої кумедної, на перший погляд, фобії. Проявляється у формі панічних станів, нудоти і запаморочення.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше