11 найхимерніших фобій

15 червня 2016
Vitaliy DeFranko
Практично кожна людина в тій чи іншій мірі має якусь фобію, але життя деяких людей практично підпорядковане їхнім страхам. Представляємо вам 11 дуже незвичайних фобій, які були діагностовані у пацієнтів.

11. Агірофобія - страх переходити дорогу

schoolstarttime.org
 
Люди з цією фобією панічно бояться переходити дороги та магістралі, деколи вони відчувають страх безпосередньо перед проїжджою частиною. Зустрічаються різновиди агірофобії, при яких хворі намагаються уникати широких доріг або вулиць з одностороннім рухом, або ж бояться перейти вулицю в недозволеному місці. Встановлено тісний зв'язок цього захворювання зі страхом перед автомобілями.

10. Магейрокофобія - страх готувати їжу

www.ta3allamdz.com
 
Цей дивний страх може призвести до того, що людина почне погано харчуватися, намагаючись всіляко уникнути процесів, пов'язаних з приготуванням їжі. Особливо часто це проявляється, якщо хворий живе один. Такі люди відчувають страх перед майстрами в кулінарії і при цьому бояться продемонструвати власну неспроможність щось приготувати.

9. Педіофобія - страх перед ляльками

estemine.com
 
Це психологічне відхилення виражається в ірраціональному страху перед ляльками, причому бояться не тільки страшних ляльок, а практично будь-яких. Страх поширюється також на роботів, манекенів (через це відвідування магазинів одягу стає проблемою). Не плутайте цю фобію з педофобією (страхом перед дітьми).
Зигмунд Фрейд вважав, що розлад виникає через страх, що лялька може виявитися живою. Інженер з Японії Масахіро Морі вважає, що оскільки роботи з часом все більше будуть зовні схожими на людину, все більша кількість людей буде відчувати страх перед їхньою нелюдською природою.

8. Дейпнофобія – страх перед застільними розмовами

lelejandon.blogspot.com
 
Слід визнати, що розмови за столом нерідко викликають сильне почуття дискомфорту, особливо якщо знаходишся в компанії з малознайомими людьми, а пристойність вимагає підтримувати бесіду. У декого ця фобія доходить до того, що вони всіма можливими способами намагаються не сідати за обідній стіл за межами дому.

7. Ейсопрофобія – страх перед дзеркалами

readunwritten.com
 
Вельми специфічна фобія, яка полягає в тому, що людина відчуває страх перед дзеркалами або ж боїться побачити своє відображення в них. Нерідко основою для фобії стають різні забобони. Наприклад, деякі хворі постійно хвилюються, щоби бува не розбити дзеркало, що, на їхню думку, викличе невдачі та проблеми в житті. Страх поглянути на своє відображення може бути викликаний уявленням про те, що дзеркала є входом у зловісний світ духів.

6. Демонофобія – страх перед демонами

askdaemonophobia.tumblr.com
 
Виражається цей розлад в нав'язливому і постійному страху перед надприродними істотами, небезпечними для людини. Навіть усвідомлюючи ірраціональність свого страху, хворі не можуть позбутися сильного почуття тривоги при розмовах на відповідні теми, перегляді фільмів і передач про одержимих демонами і екзорцистів.

5. Пентерафобія – страх перед тещею (свекрухою)

www.eimaimama.gr
 
Так, іноді ставлення до матері чоловіка приймає форму фобії. Варто зазначити, що цей страх відчували багато з тих, хто побував або перебувають у шлюбі. Радикальний спосіб позбавитися від пентерафобії - розлучення. Ця фобія стала популярною темою багатьох фільмів і телешоу. Схожий розлад - новеркафобія, або страх перед мачухою.

4. Арахібутірофобія - страх, що горіхове масло прилипне до піднебіння

mic.com
 
Цією дуже дивною фобією, на щастя, страждає досить мало людей. Щоб не відчувати такий страх, достатньо просто не купувати і не вживати горіхове масло в їжу. Однак це легко зробити, якщо ви доросла людина. А ось дитину батьки часом примушують їсти те, що лежить на столі. Один з пацієнтів, котрий страждає даною фобією, описував свій стан так: "Щойно я бачу горіхове масло, я моментально вкриваюся потом, моє тіло охоплюють конвульсії. Піднебіння стає шорстким і починає свербіти".

3. Катісофобія - страх сидіти

www.forbes.com
 
Причини цього розладу можуть бути найрізноманітніші - геморой, різні покарання, пов'язані з сидінням на гострих предметах або на таких, що створюються відчуття дискомфорту. Іноді такий страх вказує на можливу наявність інших психологічних проблем, наприклад, страху сидіти перед впливовими людьми. Зовні катісофобія виражається в надмірній пітливості, важкому диханні та нервовому збудженні.

2. Автоматонофобія – страх перед лялькою-черевомовцем

www.zamantika.com
 
Сам акт черевомовлення для багатьох людей вже має в собі негативне враження. Люди з цією фобією не зносять ляльок, яких лялькар одягає на руку і потім говорить замість них, змінюючи свій голос. Зазвичай таким чином намагаються розважити дітей, але, виявляється, є люди, яким цей вид мистецтва зовсім не до душі.

1. Анатідаефобія - страх, що десь є качка, яка постійно спостерігає за вами

vk.com
 
Ну і найхимернішою фобією, напевно, слід визнати анатідаефобію. Це розлад, пов'язаний зі стійким переконанням пацієнта, що качки - це вельми небезпечні істоти, і вони невпинно стежать за кожним його кроком. Найчастіше причиною захворювання буває психічна травма, що сталась в дитинстві. Деякі птахи (гуси, лебеді та, звичайно, качки) мають схильність болісно щипати, а якщо додати страхітливе розмахування крилами і клекіт, то все це здатне залишити невиправний слід у дитячій психіці, котрий потім стає підґрунтям для формування такої кумедної, на перший погляд, фобії. Проявляється у формі панічних станів, нудоти і запаморочення.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Сучасні українські фільми: добірка 2023 року
Український кінематограф попри всі труднощі продовжує розвиватися. Розважає, смішить і змушує задуматися. Про такі картини сьогодні піде мова. Зібрали для вас 5 фільмів 2023 року, котрі радимо до перегляду.
Читати більше