"11 хвилин" Пауло Коельо

9 лютого 2015
Вікторія

"Одинадцять хвилин" — це історія творення особистості жінки досить незвичайним шляхом.

Марія — дівчина із глухої бразильської провінції. Вона походила з родини морського торговця та швачки і мала абсолютно звичайне життя. Вона хотіла, як усі пристойні жінки, вийти заміж за хорошого чоловіка, народити йому дітей та жити у будиночку біля моря.

Та перші розчарування у коханні та сексуальних стосунках переконали дівчину у тому, що кохання їй не потрібне, а чоловіки не принесуть задоволення.

На початку книги Марія — авантюрна, проте неосвічена дівчина. Також вона надзвичайно залежна від думки інших. Її подорож, згода поїхати закордон з іноземцем та інші необдумані рішення, спрямовані на те, щоб їй заздрили. До кінця роману можна простежити абсолютну зміну цієї риси, зокрема під час сцени, де вони кохаються із Ральфом, знаючи, що їх чують сусіди.

У романі подано абсолютно нетиповий погляд на проституцію. Мотив у Марії був цілком типовий — бажання заробити гроші, проте завершення цієї історії звичайним не було.

Проституція допомогла Марії вдосконалити себе, адже вона зрозуміла, що чоловіки не прагнуть лише сексу, їм важливе розуміння жінки та можливість задовольнити її. Чоловіки приходять до повій, щоби запевнити себе та усіх, що вони абсолютно звичайні, здорові чоловіки. Адже, суспільство зациклене на сексі.

Марія ж створювала себе поступово, немов складаючи шматочки мозаїки.

Найголовніше, вона не соромилася ніколи того, ким вона є. Коли вона сказала Ральфові: "Я — проста повія, а ти — відомий художник, тобі немає чого робити зі мною!", вона не посоромилася, і це допомогло їй на шляху до пізнання себе.

Ключову роль у цьому процесі зіграв саме художник Ральф, який закохався у неї всупереч усьому, побачивши у ній "світло", відкривши в ній душу, а не лише тіло. Він відкрив у ній жінку.

Вони доповнили один одного, ставши єдиним цілим. Чоловік, який перестав отримувати задоволення від сексу тому, що не міг задовольнити жінку, та жінка, котру усі використовували для задоволення власних інстинктів. Разом вони створили гармонійний дует. Їх кохання пройшло від зацікавлення до єднання душ, і піком цього єднання став секс.

Марія боялася втратити цей зв'язок, тому хотіла увіковічнити його, залишивши мрією. Проте піддалася почуттям і опинилася у руках сильного чоловіка.

Марія — сильна жінка. Вона змогла зупинитися перед спокусою "легкого життя" і, водночас, використавши цей час із користю для власної особистості.

Книга не є пропагандою проституції, це, швидше, "казка для дорослих", яка допомагає зрозуміти потреби чоловіка і жінки у царині сексу.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com