100 років Українській Академії Мистецтв: Хто з українських митців зробив вагомий внесок у розвиток вітчизняного живопису

22 грудня 2017
Олена Українка
Українській Академії мистецтв уже 100 років. Сприяв цій важливій культурній ініціативі Михайло Грушевський, який тоді очолював Центральну Раду Української Національної Республіки.
  Вищий художній навчальний заклад європейського рівня, Українська академія мистецтв нині відома як Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури. Її місія - навчати фахівців живопису, скульптури, графіки.

Хочемо нагадати вам імена семи засновників і перших викладачів академії, які відомі не тільки в Україні, а й за її межами.

Федір Кричевський (1879-1947) був першим ректором Академії. Як педагог, Кричевський "... вчив працювати творчо, енергійно, наполегливо, з повною віддачею всіх сил улюбленій справі" - згадувала його учениця, художниця Тетяна Яблонська.
 
ukraineartnews.com​

Михайло Бойчук (1882-1937) - засновник школи монументального живопису. Пізніше школу і послідовників майстра і педагога будуть називати "бойчукістами". Загинув під час репресій в 1937 році.
 
ukraineartnews.com​
 
Василь Кричевський (1872-1952) захоплювався етнографією, збирав предмети української народної творчості. Плідно працював у галузі архітектури, вписуючи в українську культуру новий стиль. Розробив державний герб для Центральної Ради. Під час Другої Світової війни емігрував до Венесуели
 
ukraineartnews.com​
 
Олександр Мурашко (1875-1919) склав перший статут Академії, викладав живопис. Його творчість насичена кольором і світлом. Життя художника трагічно забрала куля червоноармійця, випущена в потилицю.
 
ukraineartnews.com​
 

 
Григорій Нарбут (1886-1920) - талановитий графік і педагог. Створив ілюстрації до українського алфавіту та до Енеїди Івана Котляревського. Працював над ескізами державної символіки, грошових одиниць і облігацій, поштових марок, герба Києва, Герба і Печатки Української Держави.
 
ukraineartnews.com​
 
Абрам Маневич (1881-1942) навчався в Мюнхенській академії мистецтв. Живописець-пейзажист. У 1922 році емігрував до Сполучених Штатів Америки.
 
ukraineartnews.com​
 
Микола Бурачек (1871-1948) навчався в Київській художній школі М. Мурашка, пізніше в Кракові та Парижі. Викладав з 1917 по 1921 роки. Художник-пейзажист.
 
ukraineartnews.com​
 
(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Золочівський замок
Усім без винятку відоме висловлювання: краще один раз побачити, аніж десятки разів почути. І це саме той випадок, коли мова йде про величну архітектурну пам'ятку Львівщини та України в цілому, яка дійсно вражає своїми масштабами, неперевершеною красою та історичністю.
Читати більше