Читай Українське: 8 Визначних Книг у Сучасній Українській Літературі

5 вересня 2017
Kajool-Khan

В Україні визначення літературного простору не дуже схоже на те, як це прийнято у наших західних сусідів. Не тираж у нас визначає цінність літературного твору, а сама суть книги, про яку говорять у культурному середовищі. Редакція UaModna обрала 8 книг сучасної української літератури, що мають статус культових. Список став такою собі "суб'єктивною підбіркою", яка базується на досягненнях, значимості та популярності серед українських читачів. Кожен автор вніс свою частку в історію розвитку української сучасної літератури, ну а ми старанно читаємо і очікуємо на нові здобутки у цій сфері. Читайте українське :)​

1. Юрій Андрухович - "Рекреації" (1992)

"Рекреації" — один з перших романів Юрія Андруховича, у котрому розповідається про початок 90-х в Україні. Компанія українських поетів потрапила на Свято Воскресаючого Духу, такий собі український варіант бразильського карнавалу. Роман "Рекреації" уже давно зайняв почесне місце в пантеоні сучасної української літератури. У ньому якнайяскравіше розкрився потяг автора до гротеску і фантасмагорії.
 

2. Оксана Забужко - "Польові дослідження з українського сексу" (1996)

Після першої публікації роману у 1996му році, українська література сколихнуласяю. Саме через відверті еротичні сцени та сміливі роздуми про українську та жіночу ідентичність, твір став помітною подією на той час. Можна вважати, що твір став одним з перших феміністичних романів в українській сучасній літературі.
 

3. Любко Дереш - "Культ" (2001)

Любко Дереш, один з гучних молодих літературних талантів. На момент видання першого свого роману автору було 16 років. Він швидко здобув популярність не тільки серед українських підлітків, але і поціновувачів фентезі та гротеску. Автор намагається правдиво показати життя героїв, тому у творах використовує розповсюджений сучасний сленг та лайливі слова. У деяких уривках сюжет містить містичні елементи і враження підлітків, які перебували під впливом галюциногенних препаратів. Любко Дереш — один із найвідоміших сучасних українських авторів.
 

4. Марія Матіос - "Солодка Даруся" (2004)

"Солодка Даруся", або "Драма на три життя" — роман української письменниці Марії Матіос, перекладений на сім іноземних мов, поставлений у трьох різних театрах. У творі змальовано гірку долю Дарусі та її батьків, понівечених радянськими НКВДистами в довоєнний та післявоєний період окупації радянськими військами Західної України. Солодка Даруся це, поки, єдиний випадок, коли найвищою державної нагородою – Національною Шевченківською премією – відзначений роман, справді популярний серед читачів.
 

5. Люко Дашвар - "Село не люди" (2007)

Перша книга журналіста й кінодраматурга Ірини Чернової, яка взяла собі псевдонім Люко Дашвар. Дебютний роман розійшовся тиражем у 40 тисяч примірників, а кожен наступний тримає планку. "Село не люди" увібрало у себе традиції народного роману, написаного зрозумілою українською мовою. У 2007 році роман став Лауреатом літературної премії "Коронація слова". Книга також здобула ІІ премію та премію "Дебют року" від книжкового порталу "Друг Читача".
  

6. Василь Шкляр - "Чорний ворон" (2009)

"Залишенець. Чорний ворон" — історичний роман українського письменника Василя Шкляра. Під назвою "Чорний ворон" вийшов наприкінці 2009 року у видавництві "Ярославів Вал" і майже одночасно під назвою "Залишенець" — у видавництві "Клуб сімейного дозвілля". Найтиражніший роман за весь час Незалежної України. Цьому сприяв скандал – звинувачення автора в антисемітизмі та ксенофобії. Причому – через півтора року після першого виходу відразу в двох видавництвах. Роман відтворює одну із сторінок української історії — боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-хроках. В його основу покладено історичні документи, зокрема, з розсекречених архівів КДБ. Робота над романом тривала майже 13 років.
 

7. Сергій Жадан - "Ворошиловград" (2010)

"Ворошиловград" — роман українського письменника Сергія Жадана, опублікований 2010 року видавництвом Фоліо. Роман переміг у конкурсі Книга року Бі-Бі-Сі за 2010 рік, а 2014 року роман був удостоєний швейцарської літературної премії Jan Michalski Prize. На честь десятої річниці премії BBC Україна спільно з культурною програмою ЄБРР, роман було оголошено Книгою десятиліття Бі-Бі-Сі. Окрім української, роман виданий російською, польською, німецькою, французькою та іншими мовами. У лютому 2013 український режисер Ярослав Лодигін повідомив, що він, разом з письменником Сергієм Жаданом, розпочали підготовку до екранізації роману. Переговори з інвесторами ведуть в Україні та за кордоном. Зйомки розпочалися 31 липня 2017 у Старобільську — рідному місті Сергія Жадана. Прем'єра запланована на осінь 2018 року.
 

8. Ліна Костенко - "Записки українського самашедшего" (2010)

"Записки українського самашедшого" — перший прозовий роман Ліни Костенко. Поетеса писала свої "записки" майже 10 років. Вперше вийшов у світ у видавництві "А-ба-ба-га-ла-ма-га" в грудні 2010 року. Роман практично зразу ж став українським бестселером. Перший тираж становив 10 тисяч і вже за півмісяця був розкуплений, що встановило своєрідний рекорд для українських видань. Брак книг на ринку призвела до появи піратських передруків книги. Станом на червень 2011 року загальний офіційний тираж роману становив 80 тисяч примірників.
 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса чи практичність: на що звертати увагу при виборі столового посуду?
За обіднім столом збирається вся родина — це місце, де ми ділимося своєю радістю, розповідаємо історії та смакуємо домашню їжу. І саме тут дрібниці набувають особливого значення.
Читати більше