10 українських книжок про котиків

19 жовтня 2015
Olena Kolyada

Котики здавна привертають увагу митців та письменників й нерідко опиняються серед персонажів казок і оповідок для дітей. Красиві та вправні, розумні й кмітливі коти захоплюють і чарують малюків та їхніх батьків, а чарівники-автори не втомлюються вигадувати історії про пригоди пухнастиків. От і серед українських книжкових видань котяча тема користується попитом і, буквально, виграває всіма барвами і породами.


В нашій сімейній бібліотеці "купа мала" книжок про вусатих і хвостатих, а точніше десяток — і всі улюблені, бо, по-перше, котиків ми дуже поважаємо, а, по-друге, не зважаючи на спільну тематику, всі ці твори небезпідставно претендують на оригінальність.
 

"Чого Волошка запишалася" Дмитро Чередниченко

Невеличкі оповідання Дмитра Чередниченка присвячені хатнім пригодам киці Волошки, яка любить встромити свого чималого (судячи з ілюстрацій) носика скрізь, де тільки можна. У легкій та невимушеній формі автор знайомить малюків зі світобаченням домашньої киці, дає можливість "підслухати" розмови хатніх улюбленців і навіть речей, з якими Волошка вправно теревенить. Пригоди домашньої киці, як і годиться, не надто фантастичні, але кумедні й будуть цікаві дітлахам, які мають вдома власного пухнастого непосидька, адже їх точно зацікавить, чим же займається киця, коли в хаті нікого немає?
 

"Про котів і про собак" Григорій Фалькович

Добра й красива книжка поезій для малечі не залишає без уваги і песиків — ще й всіляких порід. Вірші Григорія Фальковича вправні та дотепні, а ще легко запам’ятовуються, як і має бути з поезією для дітей. І хоча котики тут представлені не з таким розмаїттям порід, як собачки, а проте демонструють характер і відомі свої звички, вигулькують у такій екзотичній країні, як Китай, чи стають темою дебатів у комунальній квартирі. Особлива ж насолода цієї книги — ілюстрації: яскраві, чарівні та напрочуд милі.
 

"Подорож до Котанії" Галина Рис

Казкова повість про котика, що потрапив до справжнього котячого королівства та ще й виявився спадкоємцем престолу. Принцу Котанії Мяуславу доводиться зануритися у всі королівські церемонії та обов’язки, в той час як він мріє бути художником і потайки малює портрет киці, що припала йому до душі. Палацовий етикет і чудернацькі звичаї, кумедні ситуації та вирішення моральних і філософських конфліктів, нехай навіть у фантастичному світі пухнастих лап та хвостів. Це історія котика, у якій може легко впізнати себе маленький читач, і йому буде над чим замислитися, але, звичайно, і посміятися.
 

"Біла, Синя та інші" Тетяна Щербаченко

П’ять історій про кольорових киць, п’ять яскравих фантазій про буденне і важливе. Кожна киця з її клопотами і пригодами — не просто чарівний персонаж, це дитина в її прагненні ідентифікувати себе, здійснити мрію, знайти своє місце у великому світі, навчитися спілкуватися. Книга Тетяни Щербаченко — вдалий казкотерапевтичний експеримент, а тому вона має бути не лише на домашніх книжкових полицях, але й під рукою у кожного дитячого психолога.
 

"Казка про Старого Лева" Мар’яна Савка

Леви також мають безпосереднє відношення до котячих, а тому і чарівна віршована "Казка про Старого Лева2 опинилася в цьому переліку. Цю книгу безумовно вже можна вважати класикою українскьої дитячої літератури, а її атмосферність і "смачна" стилістика тільки додає приємних бонусів. Старий Лев, замешканий у славному Львові, запрошує не менш екзотичних приятелей-звірів для допомоги в ремонті добряче підтопленої оселі. А далі на всіх чекають пригоди на фоні незабутніх львівских пейзажів. "Казка про Старого Лева" - це книга-екскурсія із винятковими ілюстраціями і водночас чарівна дитяча розвага.
 

"Пан Коцький, Міра і море / Mr. Catsky, Mira and the Sea" Оксана Лущевська

Ця книга має цілу низку "родзинок", а тому повз неї неможливо пройти. По-перше, вона дуже приваблива — великого формату з чудовими малюнками; по-друге, вона напрочуд літня — тепла, пляжна, морська; по-третє, це книжка-білінгва, тобто написана двома мовами: українською та англійською, тож може стати корисним посібником для майбутнього поліглота. А ще у ній є кіт, судячи з ілюстрацій, просто-таки "котище" — Пан Коцький, який стає провідником для маленької дівчинки Міри в її першій подорожі до моря і відкриває крихітці, а заразом і маленьким читачам, секрети світу чарівних фантазій.
 

"Кігтик Ковбаско" Сергій Гридін

Звичайний школяр Олег так щиро заздрить безтурботному існуванню свого кота, що одного разу буквально опиняється в його шкурі, більше того — це повноцінний обмін і бідолашному Кігтику тепер доведеться ходити до школи у хлоп’ячій подобі та вирішувати типові підліткові проблеми. Насправді ж котяче життя також не надто солодке: тут тобі і вороже налаштовані інші коти, й агресивні собаки, з рештою, навіть їсти треба шукати деінде. Але, не зважаючи на складнощі, буде весело і досить повчально.
 

"Королівство" Галина Пагутяк

Книга Галини Пагутяк за всіма ознаками відповідає жанру фентезі, бо дії відбуваються у чарівних світах, де панують власні закони та звичаї. І хоча цільова аудиторія твору — підлітки, "Королівство" актуальне й для цілком зрілого читача, особливо у руслі революційних настроїв і державної відбудови, тож недарма видавець назвав його авантюрно-політичним романом. Коти не постають тут центральними персонажами, але створюють особливий настрій і щиро захопллюють мудрістю і шляхетністю, тому легко можуть затьмарити першопланових героїв. З рештою, "Королівство" — це недитяча казка наскрізь пройнята темою книг, їхньою силою та магією, у якій світ, що котиться у прірву, здатні врятувати лише діти і коти.
 

"36 і 6 котів" Галина Вдовиченко

Одного разу статечна і зазвичай розважлива пані Крепова проявила слабкість і пустила до своєї оселі цілу зграю котів-безхатченків. Вона й не думала, що їх буде аж так багато і що вони залишаться аж на такий довгий час, але факти — річ уперта: під одним дахом із пані Креповою та її племінником Стасом опинилися 42 коти. Ні, не так: 36 котів і 6 кошенят! Всім їм доведеться якось уживатися разом, а з рештою котики не тільки потоваришують із господарями, але й запропонують Стасові вдалу бізнес-модель для його не надто популярної кав’ярні. "36 і 6 котів" — приємна яскрава книжка з купою харизматичних мурчиків і нявочок.
 

"Подорож до країни Мурвіль" Олександра Орлова

Домашній котик Кексик дізнається про країну котячої втіхи, де живуть і володарюють самі лише коти, й вирушає у довгу і захопливу мандрівку. Але в дивовижний Мурвіль читач разом з Кексиком і його кумедним товаришем Зефіром (тут такі солодкі імена у котиків, що Ой!) потрапляють тільки у третій частині книги, бо шлях тернистий: прокладений через ліси, гори, море та всіляки неймовірні міста і селища з їхніми чарівними мешканцями. Ця книжка являє собою особливий вид дитячого фентезі й окрім того, що вона дуже котяча, вона ще й повна смаколиків.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com