10 українських фільмів, знятих за мотивами творів української літератури

23 серпня 2018
Олена Українка

Чудові екранізації культових українських творів!​

Зачарована Десна

"Зачарована Десна" — художній фільм, кіноповість за однойменним твором Олександра Довженка. Знятий в 1964 році режисером Юлією Солнцевою.

Фільм складається з двох частин: у першій оповідається про дитячі роки кінорежисера Олександра Довженка; у другій наведені спогади та міркування немолодого полковника, який в ході німецько-радянської війни звільняє рідне село.
 

Кайдашева сім’я

"Кайдашева сім’я" — український фільм Володимира Городька 1993 року, знятий кінооб’єднанням "Консорціум Козак", екранізація однойменної повісті Івана Нечуя-Левицького.
 

Лісова пісня

"Лісова пісня" — художній кінофільм режисера Віктора Івченка, створений на кіностудії ім. Олександра Довженка 1961 року. Екранізація однойменної драми-феєрії української письменниці Лесі Українки
 

 

Тіні забутих предків

"Тіні забутих предків" — український художній фільм режисера Сергія Параджанова, відзнятий у 1964 році на кіностудії "Київська кіностудія художніх фільмів ім. О. Довженка", екранізація однойменної повісті Михайла Коцюбинського.Зйомки фільму здійснювалися у справжніх гуцульських хатах та околицях села Криворівня Верховинського району Івано-Франківської області. Саме тут Михайло Коцюбинський написав свою повість.

Тигролови

"Тигролови" — український художній фільм режисера Ростислава Синька відзнятий у 1994 році на кіностудії "Укртелефільм".

За однойменним романом Івана Багряного.
 


Мина Мазайло

У 1991 на Кіностудії "Укртелефільм" створено фільм-комедію за п’єсою Миколи Куліша. Режисер: Сергій Проскурня.
 

Наталка Полтавка

"Наталка Полтавка" — український художній фільм режисера Івана Кавалерідзе, відзнятий 1936 року на кіностудії "Українфільм". Стрічку оновлено у 1969 році на кіностудії ім. О. Довженка.
 

Чорна рада

Чорна рада — український художній історичний фільм за романом українського письменника Пантелеймона Куліша, знятий у 2000 році. На екрани вперше вийшов навесні 2001 року. Фільм складався з 9-ти серій, його загальна тривалість становила 485 хв.

Пізніше стрічку переформатували: 70% з невідомих причин було вирізано, тривалість сучасної версії (яка датується 2002 роком) становить лише 144 хв.Згодом виникла ще третя трансформація фільму (вірніше, його скороченої версії), а саме: він був розбитий на 4 серії та перекладений російською мовою. В українському кінопрокаті була збережена назва "Чорна рада", для російського – переіменовано на "Запорізьку Січ" і датовано 2009 роком. Останні 2 версії фільму існують паралельно.

Мартин Боруля

"Мартин Боруля" — фільм-спектакль Київського державного українського драматичного театру ім. І. Франка за п’єсою Івана Тобілевича, знятий у 1953 році на Київській кіностудії художніх фільмів.

Режисер спектаклю — Гнат Юра, режисер фільму — Олексій Швачко.
 

Україна в огні

"Україна в огні" — кіноповість Олександра Довженка, присвячена подіям 2-ї світової війни, долі сільської родини та простих селян.
 


(via)

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com