10 таємниць, захованих у всесвітньо відомих картинах

23 серпня 2019
Svitlana Ivanyshyn-Ugryna

Образотворче мистецтво здатне не тільки надихати, а й мучити наш мозок таємницями і загадками. На полотнах великих художників часто зустрічаються дивні хитромудрі деталі або навіть послання, які піддаються розшифровці тільки через сотні років.

Прискріпливі мистецтвознавці не знають спокою:  їм тільки дай волю розібрати кожне полотно на молекули! Приголомшливі результати не змушують себе довго чекати.

Ця добірка з 10 перлин світового живопису таїть в собі інтриги, про які ти, можливо, почуєш вперше. У кінці тебе чекає сюрприз: одна з найдивовижніших гіпотез про усмішку загадкової Мони Лізи.

1. Чи те вухо?

На знаменитому «Автопортрет з відрізаним вухом і трубкою» Вінсент Ван Гог зображений з пошкодженим правим вухом. Оскільки художник писав автопортрет за допомогою дзеркала, насправді постраждалим виявилося ліве вухо. Є ще одна прозаїчна теорія втрати бідолахою Ван Гогом вуха: це сталося під час п'яної сварки з його приятелем Полем Гогеном.

2. Ще одна голова

«Старий гітарист» іспанця Пабло Пікассо не такий простий, як здається на перший погляд. Якщо уважно придивитися, за головою музиканта проступає ледь помітний силует жінки.

Американські мистецтвознавці провели дорогу експертизу картини і знайшли ще один шар. Ймовірно, бідному майстрові просто не вистачало коштів, щоб придбати нове полотно, тому він був змушений викручуватися і писати на старому.

3. Примруження старого Рембрандта

Мистецтвознавець і професор нейробіології Бевіл Конвей ґрунтовно вивчив автопортрети голандського художника і прийшов до висновку, що Рембрандт страждав від стереоскопічної сліпоти. Через цю особливість майстер бачив світ не в тривимірному вимірюванні, а в двомірному. Навряд чи варто грішити на цей дефект, адже, можливо, саме завдяки йому великий майстер світлотіні створив свої знамениті роботи.

4. Анатомічний код Мікеланджело

Досить реалістичне зображення людського мозку майстерно зашифровано не тільки у фресці «Створення Адама» в Сикстинській капелі, але і в картині «Бог, що відокремлює світло від темряви». Придивіться до шию Творця: якщо накласти її фрагмент на знімок мозку, лінії ідеально збігаються.

5. Помста закоханим

Це чуттєве і насичене полотно Густава Клімта зображує витончену красуню Адель Блох-Бауер. Портрет замовив її чоловік, який створив серйозний капітал на доходи від цукрового виробництва. Він дізнався про інтрижку Адель і Клімта і прикинув, що після багатьох сотень промальованих деталей майстер перейметься ненавистю до своєї коханки. Тяжка рутина дійсно остудила почуття портретиста до натурниці. А чоловік не був дурнем!

6. Знак сили і могутності

Фігури Давида і Голіафа на ще одній фресці Мікеланджело в Сикстинській капелі утворюють Гімель — букву на івриті, що символізує силу в кабалі, езотеричному вченні іудеїв.

7. Весь світ у жовтих барвах

Практично у всіх полотнах Вінсента Ван Гога домінує жовтий колір. Як відомо, великий художник довго страждав певною формою епілепсії, яка здатна вплинути на відчуття кольору. Світ Ван Гога міг дійсно «жовтіти» саме так, як це зображено на його полотнах. Зауважимо, що погане харчування, перевтома і великі дози алкоголю теж вплинули на прогресування хвороби художника.

8. Пророцтво апокаліпсису

Цікаве тлумачення «Таємної вечері» генія Леонардо да Вінчі належить італійським дослідникам. Вони переконані, що за допомогою свого полотна майстер Лео передбачив кінець світу, який неминуче станеться 21 березня 4006 року і змінить суть речей. Однак цей процес буде мати доленосне значення для оновлення та вдосконалення людства.

Ще одне відкриття на знаменитому полотні не менше приголомшливе. Руки апостолів і Христа разом з хлібцями на столі нагадують нотний запис, який стане чіткіше, якщо прокреслити нотний стан. Дивно, але на виході дійсно виходить коротка мелодія! А ти зможеш її зіграти?

9. Моцарт — член масонської ложі?

Історики досі не можуть дати точну відповідь, чи перебував Вольфганг Амадей Моцарт в таємничій масонській організації. Однак на його підлітковому портреті, написаному П'єтро Антоніо Лоренцоні, помітний типовий символ масонів: прихована під сюртуком рука — знак, який вказує на високий сан в таємній раді. Серйозний титул для такого малюка!

Існує теорія, що композитор був убитий не заздрісником Сальєрі, а одним із масонів. Однак це тема вже зовсім іншої історії.

11. Мона Ліза соромилася посміхатися

Дантист і за сумісництвом мистецтвознавець Джозеф Борковські досконально вивчив полотно Леонардо і заявив, що знає істинний секрет кокетки Джоконди. На його думку, у таємничій красуні просто не вистачало передніх зубів, що додало зовнішньому вигляду настільки притягальну загадковість. Однак, скільки століть інтриги!

Здійснено переклад.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com