10 різдвяних диво-книжок

9 грудня 2016
Oleksandra Orlova

Pop-up books, інтерактивні чи 3-D книжки, або й "книжки-розкладушки" — все це назви одного напрямку поліграфічного формату із залученням особливого паперового дизайну, що робить зображення на сторінках тривимірним і навіть рухомим.

Зразки із подібними техніками датуються ще 13-м століттям ("Велика хроніка" Матвія Паризького), але особливої популярності вони почали набувати наприкінці минулого століття у Німеччині й Британії. Із виходом дитячих альманахів Daily Express Children's Annual в кінці 1920-х років у США зародився, власне, термін "pop-up book" і почала формуватися традиція.

Одним з найкращих майстрів pop-up вважається чеський художник та архітектор Войчек Кубаста (1914-1992). Його роботи відносять до канону, а прийоми вивчають і наслідують усі сучасні дизайнери pop-up. Втім, перевидань Кубасти наразі немає, а першовидання здебільшого належать до музейних та приватних колекцій.
 


До класиків техніки pop-up також відносять Чака Фішера — художника і дизайнера, почесного автора постійної колекції Національного музею дизайну Купер-Г’юїт. У його доробку вісім книжок — всі вони тяжіють до монументальності та багаті на вигадливі деталі.

Christmas in New York: A Pop-Up Book (2005)

Ця книжка  своєрідна екскурсія різдвяним Нью-Йорком. Захопливі оглядини всіх визначних місць — від концертного залу Radio City Music Hall до, сяючої вогнями і фейерверками, площі Таймс-Сквер.

Christmas Around the World: A Pop-Up Book (2006)

"Christmas Around the World" занурює читача у світові традиції святкування Різдва, демонструє визначні місця, різдвяні образи та символи різноманітних країн.

Одним з провідних авторів-інженерів у галузі pop-up є американський художник Роберт Сабуда. У його доробку понад двадцять книжок, серед яких яскраві динамічні перекази класичних творів, а також атмосферні святочні книжки, в яких Сабуда робить ставку саме на паперову архітектуру, мінімізуючи присутність кольору.

Christmas Alphabet, Deluxe Anniversary Edition Pop-up Book (2004)

Різдвяний алфавіт ховає чарівні різдвяні атрибути за кожним розворотом. Перше видання цієї книжки 1994-го року мало значно менший, майже кишеньковий формат, а от ювілейна альбомна версія, оздоблена золотою фольгою, виглядає по-справжньому святково.

The 12 Days of Christmas Anniversary Edition: A Pop-up Celebration (2006)

Одна з найпопулярніших святочних пісень "12 днів Різдва" вперше була опублікована у 1780-му році, і з тих пір не лише переспівувалася безліч разів, але й видавалася у різноманітних форматах. Роберт Сабуда подарував нове чарівне паперове втілення її персонажам: куріпкам і горлицям, курочкам і дроздам, гусям і лебедям, селянам і панам, волинщикам і барабанщикам.

У відео-огляді книжки пісню зворушливо виконує юна Коко — одна з наймолодших ютьюберів у світі.

The Christmas Story: An Exquisite Pop-Up Retelling (2016)

Книжка-вертеп, що представляє шість найвідоміших сцен Різдва у форматі pop-up із невеличкими ремарками-переказами біблійних сюжетів.


До найкращих майстрів pop-up книжок у США відносять і молоду дизайнерку українського походження Євгенію Єретську. Вона здобула освіту на відділенні дизайну та книжкової ілюстрації в інституті Пратта в Нью-Йорку і наразі очолює відділи паперового інженерінгу у видавництвах Up With Paper and Jumping Jack Press.

Snowflakes: A Pop-Up Book (2010)

Книжка розповідає про захопливі цікавинки сніжинок, а тривимірні зображення з вигадливими сяючими візерунками створюють дивовижні казкові ефекти і дарують чарівний зимовий настрій до свята.

Woodland Christmas: A Festive Wintertime Pop-Up Book (2013)

Над цією книжкою Євгенія Єретська попрацювала не лише як художник (разом з Neiko Ng та Брюсом Фостером), але й як автор тексту. Книжка запрошує маленьких читачів до зимового лісу, де затишно і весело святкують Різдво маленькі звірята.

The Snow Queen: A Pop-Up Adaption of a Classic Fairytale (2013)

"Снігова королева" — одна з найчарівніших казок Ганса Християна Андерсена із, безумовно, зимовим і святковим настроєм. Адаптований текст казки Євгенія Єретська оздобила витонченими малюнками та оригінальними pop-up конструкціями.

The Mitten: A Classic Pop-Up Folktale (2014)

Народна українська казка "Рукавичка" увійшла до американського святочного читання у другій половині 20 століття, щоправда в американській версії книжки рукавичку губить не старий дід, а маленький хлопчик. Звернулася до цього сюжету і Євгенія Єретська, створивши книжку-забавку із рухливими персонажами.

Arctic Christmas: A Very Cool Pop-Up Book (2016)

Як святкують Різдво мешканці Південного полюсу? Дуже кумедно і цікаво! Білі ведмеді, сови і пінгвіни, кити і нарвали, лосі та вовки збираються разом, щоби повеселитися, прикрасити ялинку і помилуватися полярним сяйвом.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Холодильники Samsung з No Frost: як та коли їх потрібно розморожувати
Вибір холодильника – відповідальне рішення, бо ж ми обираємо цей агрегат не на один чи два роки. Кожен покупець намагається вибрати холодильник, який вірою та правдою слугуватиме родині впродовж принаймні десяти років.
Читати більше