Читати більше
10 продуктів, за які не варто переплачувати, або як нас дурять
Про користь цих продуктів ходять легенди, ретельно продумані їх виробниками. Хто не чув про чудодійні якості батончиків для схуднення, соку або рожевої солі. Та чи насправді ці корисні та здорові продукти не завдають шкоди організму і чи варто переплачувати за нібито екологічну їжу? Розбираємо популярні омани і розвінчуємо міфи.
1. Вівсянка
Ця крупа і справді є одним з найпопулярніших продуктів у тих, хто веде здоровий спосіб життя. Правильні вуглеводи, клітковина, купа вітамінів і мінералів зробили її фаворитом не тільки дитячого, а й лікувального харчування. Але варто пам'ятати про те, що цими цінними властивостями володіє тільки вівсянка, яка готується не менше ніж півгодини. Напівфабрикат, який заливається окропом, частково перероблений і містить мінімум корисних речовин, в тому числі і клітковини.
2. Батончики-мюслі
Якщо ви все ще вірите в те, що батончик зі злаків, горіхів і сухофруктів, а також замінників цукру допоможе вам схуднути, пора прочитати хоча б про його калорійність на упаковці. А вона не менша, ніж у повноцінній каші на молоці з цукром і маслом. Швидко підзарядитися точно допоможе, а ось скинути вагу — навряд чи.
3. Чипси з овочів
Тим, хто стежить за своєю фігурою, рекомендують альтернативу звичайним чипсам. Це чипси з овочів. Однак овочі після додавання величезної кількості солі, підсилювачів смаку і обсмажування в маслі стають нітрохи не корисніші за картопляні чипси. Звичайний маркетинговий хід для тих, хто не любить читати інформацію на упаковці.
4. Газована вода з нульовою калорійністю
Якщо ви вирішили стежити за собою і замінити звичайні радості організму на їхні версії з нульовою калорійністю, поспішаємо вас засмутити. Якщо в "Кола Зеро" немає цукру, це не означає, що там немає підсолоджувачів та інших шкідливих добавок. Вони погано впливають на всю систему травлення, призводять до метеоризму і загострюють апетит.
5. Вода з пляшок
Якщо ви їдете в Індію або Таїланд, то бутильована вода стане єдиним можливим варіантом пиття для вас. У звичайному ж житті вода з-під крану цілком придатна для пиття, в крайньому випадку, її можна закип'ятити. Зовсім не обов'язково переплачувати за ту ж саму воду, розлиту з-під крана в пластикову тару.
6. Рожева сіль
Сіль родом з Гімалаїв продається як унікальний екологічно чистий і корисний продукт. Реклама робить свою справу, і рожева сіль в 15-20 разів дорожча своєї звичайної родички. Однак ніхто не пояснює, що своєму унікальному кольору вона зобов'язана лише домішкам оксиду заліза і магнію, які ми і так отримуємо з їжею. Крім того, сполуки розпадаються при термічній обробці.
7. Мигдалеве молоко
Дієтологи і навіть лікарі останнім часом все частіше лякають доросле населення молоком. Виробники пропонують йому нібито здорову рослинну альтернативу — мигдалеве молоко. Насправді користі в ньому практично немає, оскільки в порції міститься не більше 2% молока мигдалю. Решта складається з добавок, вітамінів хімічного походження і підсолоджувачів.
8. Соки
Пастеризовані соки в коробках не стануть найкращим варіантом підживлення вашого організму. У процесі приготування клітковина руйнується, а більшість вітамінів та інших корисних речовин нейтралізується при пастеризації. Залишається величезна кількість цукру. Не дивуйтеся, якщо будете відчувати голод, занепад сил і стрибки настрою після пари склянок соку. Хочете насолоджуватися соковитим фруктовим смаком, тоді жуйте апельсини і яблука свіжими.
9. Чай для очищення
Не варто зловживати продуками зі спеціальним складом для очищення організму. Такі заходи потрібні за показаннями в крайніх випадках, чи якщо призначить ваш лікар. Експериментувати з очисними чаями та іншими настоями не слід. Ви здивуєтеся, дізнавшись, що у вашому організмі вже включена унікальна і найкраща система очищення. Складається вона з печінки і нирок. А щоб допомогти їм в роботі, пийте побільше води і вживайте поменше шкідливих продуктів.
10. Продукти без глютену
Безглютеновий рух набирає обертів. А продукти з низьким вмістом глютену або зовсім без нього коштують в рази дорожче звичайних. Чим же не догодила звична їжа дієтологам та іншим фахівцям? Можливо, тим, що нескінченно підвищувати її вартість неможливо. А ось придумати новий продукт — цілком реально. Насправді вчені так і не можуть домовитися навіть між собою про шкоду впливу глютену на організм.
Усі фото — pinterest.com
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше