10 надихаючих цитат Етті Гіллесум

17 вересня 2019
Liudmyla Krychfalushii
 
Міцна духом нідерландка Етті Гіллесум - одна з тих яскравих і драматичних постатей років Другої світової війни, життя й вчинки котрих і сьогодні викликають безумовну повагу. Ця надзвичайно мудра жінка в часи масових депортацій євреїв добровільно відправилася в транзитний табір Вестерборк.  У 1943 році разом із рідними депортована в концентраційний табір Освенцим, де й померла. Ще з 1941 року всі свої відчуття, переживання й думки голландська єврейка занотовує в щоденник, який красномовно засвідчує її особливе бачення світу й бажання змінити його на краще. Уцілілі щоденники й листи Етті впереше вийшли друком в Голландії 1981 року і стали символом мужності, нескореності, сили духу, одним з монументів літератури Голокосту. Пропонуємо 10 надихаючих цитат Етті Гіллесум, які варті уваги.  
Давайте пам'ятати, що кожен атом ненависті, який ми додаємо цьому світу, робить його ще більш негостиннішим, ніж він є.
Одне можна сказати безсумнівно: варто допомогти збільшити запас любові на цій землі.
Знання це сила, та тільки мудрість це свобода.
Коли людина має силу для дрібниць, у неї також є сила й для великих справ.
Хоча ми залишаємося на одній вузькій вулиці, якою нам дозволено йти, все небо над цією вулицею.
Попри все, життя сповнене краси та сенсу.
Якщо одного разу в тобі розквітла любов до всіх людей, вона переросте в щось неосяжне.
Справжні шляхи, що пов'язують людину з людиною в цьому дикому, зваленому до купи світі, існують тільки у внутрішніх сферах.
Центр тяжіння жінки знаходиться в чоловікові, а центр тяжіння чоловіка в світі.
Хочеться бути пластиром на стількох ранах.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Чим важливий вітамін D
Досить часто ми відчуваємо втому та нездужання, особливо у перехідні пори року: навесні або восени. Чому так відбувається? Причиною може бути те, що в організм поступає недостатня кількість органічних речовин або вітамінів.
Читати більше
Куртки-вітровки: зручний і стильний мастхев у вашому гардеробі
Жіночі вітровки — універсальна річ у гардеробі. Це демісезонна історія, яку ви можете використовувати і восени, і навесні. Вони і теплі, і легкі, а їхнє завдання — захищати від сильних вітрів.
Читати більше