10 найкращих психологічних романів світу

24 березня 2015
Женя Гунчевська
Психологічний роман - один з найцікавіших літературних жанрів, особливо для тих, хто намагається розібратися в найпотаємніших куточках людської душі. Пропонуємо вам познайомитись з найкращими книгами, автори яких намагаються дослідити прихований і заплутаний внутрішній світ людини.

Олдос Хакслі - "Контрапункт"


Вишуканий, злий і бездоганно точний роман про людський норов, схожий до творчості навіть не Уайльда, а Теккерея. Автор як хірургічним скальпелем препарує побут і звичаї англійського вищого світу епохи "прекрасних двадцятих". Роман сповнений гумору і сарказму, проте піднімається часом до рівня трагедії.

Перед вами - "пошуки втраченого часу" Олдоса Хакслі, часу загального захоплення фрейдизмом і авангардизмом, часу невпинних духовних пошуків, блискучих перемог і гірких поразок...

Ніколас Борн - "Фальшивка"


Роман Ніколаса Борна "Фальшивка" став культовою книгою та інтелектуальним бестселером для кількох поколінь читачів. У 1981 році роман був екранізований Фолькером Шлендорфом.

На війні як на війні... Так відбувається зараз. Так було тридцять років тому: Близький Схід, вибухи бомб, журналіст, який намагається зрозуміти суть того, що відбувається. За рогом цього пекла є мирний квартал, жінка, яку можна любити під виття снарядів... Що в цій війні та в цій любові правда, а що - фальш? Якою "інформаційною міфотворчістю" займається Георг Лашен, відправляючи свої репортажі в одну з німецьких газет? "Думка висловлена є брехнею"? А почуття... А саме життя... Невже і вони - фальшивка?

Михайло Лермонтов - "Герой нашого часу"


Роман "Герой нашого часу" - одна з вершин російської прози першої половини XIX ст. Сприйнятий сучасниками Лермонтова як "дивний", роман спонукає все нові й нові покоління читачів шукати відповіді на його загадки.

Джон Фаулз - "Волхв"


"Волхв" Джона Фаулза - психологічна драма, містичний детектив з елементами еротики, парадоксальний роман, інтелектуальна загадка...

На грецькому острівці проводяться психологічні досліди, пов'язані зі страхами та емоціями людей, котрі перетворюють їх життя на тортури.

Гра починається.

Харукі Муракамі - "Кафка на пляжі"


Я помітив, що до грудей білої майки прилипло щось чорне, за формою – щось на кшталт великого метелика з розкритими крилами... У мерехтливому світлі люмінесцентної лампи стало зрозуміло: це темно-червона кривава пляма. Кров свіжа, ще не висохла. Досить багато. Я нахилив голову і понюхав пляму. Жодного запаху. Бризки крові - зовсім небагато - виявилися і на темно-синій сорочці, де вони були не такими помітними. А на білій майці - така яскрава, свіжа... Жахлива мандрівка лабіринтами душі в романі Харукі Муракамі "Кафка на пляжі".

Ієн Бенкс - "Міст"


У романі відомого шотландського письменника Іена Бенкса "Міст" (The Bridge) тісно переплетені три пласта розповіді. Це історія людини, що втратила пам'ять, якій не може допомогти психоаналітик; розповідь про варвара, чаклуна і казкову країну; опис бурхливого особистого життя інженера-енергетика з Единбурга. До кінця невідомо, що їх об'єднує, крім Моста, в прольотах якого живуть всі ці люди. Незрозуміло і хто з них насправді спить.

Юрій Трифонов - "Дім на набережній"


"Дім на набережній" - один з найбільш гострих і злободенних творів XX століття. У повісті є глибокий аналіз природи страху, деградації людей під гнітом тоталітарної системи.

Непідробний інтерес до людини, прагнення продемонструвати її під час найдраматичніших подій її життя і поворотні моменти історії ставлять повість Юрія Трифонова в ряд кращих творів світової літератури.

Майкл Каннінгем - "Вибрані дні"


Роман "Вибрані дні" - оповідь дивовижної сили. Оригінальний і сміливий письменник, Каннінгем поєднує в книзі три різножанрові частини: містичну історію з епохи промислової революції, трилер про сучасний тероризм і новелу про постапокаліптичне майбутнє, пов'язані місцем дії (Нью-Йорк), незмінною групою персонажів (чоловік, жінка, хлопчик) і пророчою постаттю американського поета Уолта Уїтмена.


Якщо вам до вподоби ця підбірка, не пропустіть також: 
10 книг, які читаються за одну ніч
10 книг, які змінять вас назавжди
25 книг, що змінили хід історії

Вільям Голдінг - "Шпиль"


Роман "Шпиль" Вільяма Голдінга є, на думку багатьох критиків, кульмінацією його творчості як з точки зору ідейного змісту, так і художньої творчості. У цьому романі, дія якого відбувається в англійському місті XIV століття, реальність і міф переплітаються ще сильніше, ніж у "Володарі мух". У книзі "Шпиль" Голдінг, лауреат Нобелівської премії, ще за життя визнаний класиком англійської літератури, знову звертається до сутності людської природи і проблеми зла.

Денніс Ліхейн - "Острів проклятих"


Влітку 1954 судові пристави Тедді Деніелс і Чак Аулі приїжджають до лікарні для неосудних злочинців "Ешкліф", щоби розібратися із загадковим зникненням однієї з пацієнток - дітовбивці Рейчел Соландо. В розслідування втручається ураган, який ізолює острів від зовнішнього світу. Поступово Тедді починає розуміти, що в "Ешкліфе" все не так, як може здатися на перший погляд...

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Maria Ivanus Maria Ivanus 24 березня 2015
деякі з них не читала, візьму на замітку. дякую
Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше