10 найкращих психологічних романів світу

24 березня 2015
Женя Гунчевська
Психологічний роман - один з найцікавіших літературних жанрів, особливо для тих, хто намагається розібратися в найпотаємніших куточках людської душі. Пропонуємо вам познайомитись з найкращими книгами, автори яких намагаються дослідити прихований і заплутаний внутрішній світ людини.

Олдос Хакслі - "Контрапункт"


Вишуканий, злий і бездоганно точний роман про людський норов, схожий до творчості навіть не Уайльда, а Теккерея. Автор як хірургічним скальпелем препарує побут і звичаї англійського вищого світу епохи "прекрасних двадцятих". Роман сповнений гумору і сарказму, проте піднімається часом до рівня трагедії.

Перед вами - "пошуки втраченого часу" Олдоса Хакслі, часу загального захоплення фрейдизмом і авангардизмом, часу невпинних духовних пошуків, блискучих перемог і гірких поразок...

Ніколас Борн - "Фальшивка"


Роман Ніколаса Борна "Фальшивка" став культовою книгою та інтелектуальним бестселером для кількох поколінь читачів. У 1981 році роман був екранізований Фолькером Шлендорфом.

На війні як на війні... Так відбувається зараз. Так було тридцять років тому: Близький Схід, вибухи бомб, журналіст, який намагається зрозуміти суть того, що відбувається. За рогом цього пекла є мирний квартал, жінка, яку можна любити під виття снарядів... Що в цій війні та в цій любові правда, а що - фальш? Якою "інформаційною міфотворчістю" займається Георг Лашен, відправляючи свої репортажі в одну з німецьких газет? "Думка висловлена є брехнею"? А почуття... А саме життя... Невже і вони - фальшивка?

Михайло Лермонтов - "Герой нашого часу"


Роман "Герой нашого часу" - одна з вершин російської прози першої половини XIX ст. Сприйнятий сучасниками Лермонтова як "дивний", роман спонукає все нові й нові покоління читачів шукати відповіді на його загадки.

Джон Фаулз - "Волхв"


"Волхв" Джона Фаулза - психологічна драма, містичний детектив з елементами еротики, парадоксальний роман, інтелектуальна загадка...

На грецькому острівці проводяться психологічні досліди, пов'язані зі страхами та емоціями людей, котрі перетворюють їх життя на тортури.

Гра починається.

Харукі Муракамі - "Кафка на пляжі"


Я помітив, що до грудей білої майки прилипло щось чорне, за формою – щось на кшталт великого метелика з розкритими крилами... У мерехтливому світлі люмінесцентної лампи стало зрозуміло: це темно-червона кривава пляма. Кров свіжа, ще не висохла. Досить багато. Я нахилив голову і понюхав пляму. Жодного запаху. Бризки крові - зовсім небагато - виявилися і на темно-синій сорочці, де вони були не такими помітними. А на білій майці - така яскрава, свіжа... Жахлива мандрівка лабіринтами душі в романі Харукі Муракамі "Кафка на пляжі".

Ієн Бенкс - "Міст"


У романі відомого шотландського письменника Іена Бенкса "Міст" (The Bridge) тісно переплетені три пласта розповіді. Це історія людини, що втратила пам'ять, якій не може допомогти психоаналітик; розповідь про варвара, чаклуна і казкову країну; опис бурхливого особистого життя інженера-енергетика з Единбурга. До кінця невідомо, що їх об'єднує, крім Моста, в прольотах якого живуть всі ці люди. Незрозуміло і хто з них насправді спить.

Юрій Трифонов - "Дім на набережній"


"Дім на набережній" - один з найбільш гострих і злободенних творів XX століття. У повісті є глибокий аналіз природи страху, деградації людей під гнітом тоталітарної системи.

Непідробний інтерес до людини, прагнення продемонструвати її під час найдраматичніших подій її життя і поворотні моменти історії ставлять повість Юрія Трифонова в ряд кращих творів світової літератури.

Майкл Каннінгем - "Вибрані дні"


Роман "Вибрані дні" - оповідь дивовижної сили. Оригінальний і сміливий письменник, Каннінгем поєднує в книзі три різножанрові частини: містичну історію з епохи промислової революції, трилер про сучасний тероризм і новелу про постапокаліптичне майбутнє, пов'язані місцем дії (Нью-Йорк), незмінною групою персонажів (чоловік, жінка, хлопчик) і пророчою постаттю американського поета Уолта Уїтмена.


Якщо вам до вподоби ця підбірка, не пропустіть також: 
10 книг, які читаються за одну ніч
10 книг, які змінять вас назавжди
25 книг, що змінили хід історії

Вільям Голдінг - "Шпиль"


Роман "Шпиль" Вільяма Голдінга є, на думку багатьох критиків, кульмінацією його творчості як з точки зору ідейного змісту, так і художньої творчості. У цьому романі, дія якого відбувається в англійському місті XIV століття, реальність і міф переплітаються ще сильніше, ніж у "Володарі мух". У книзі "Шпиль" Голдінг, лауреат Нобелівської премії, ще за життя визнаний класиком англійської літератури, знову звертається до сутності людської природи і проблеми зла.

Денніс Ліхейн - "Острів проклятих"


Влітку 1954 судові пристави Тедді Деніелс і Чак Аулі приїжджають до лікарні для неосудних злочинців "Ешкліф", щоби розібратися із загадковим зникненням однієї з пацієнток - дітовбивці Рейчел Соландо. В розслідування втручається ураган, який ізолює острів від зовнішнього світу. Поступово Тедді починає розуміти, що в "Ешкліфе" все не так, як може здатися на перший погляд...

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Maria Ivanus Maria Ivanus 24 березня 2015
деякі з них не читала, візьму на замітку. дякую
Покривало на ліжко – мистецтво вибору
Всі ми, після напруженого дня, хочемо розслабитися і поринути в атмосферу комфорту, затишку та спокою. А також добре відпочити. Для чого робимо все для того, щоб облаштувати свою спальну кімнату та спальне місце у тому числі.
Читати більше