10 фактів про найпоширеніші нічні кошмари

Сни - річ досить цікава. А нічні кошмари є їх невід'ємною частиною. У той час, як приємні сни викликані найчастіше мріями та бажаннями, кошмари - це прояви інших почуттів, таких як стрес і занепокоєння.
 
У нічних кошмарах, як і в звичайних снах, все, що ви бачите, - символічне, тому ніколи не варто трактувати їх дослівно. Якщо інтерпретувати ці жахи саме так, то ви можете не помітити важливий сигнал, який, можливо, вам дає ваша підсвідомість.

Вам сниться, наче ви загубилися або перебуваєте в пастці


На відміну від більшості кошмарів, представлених в цьому переліку, цей сон дуже простий з точки зору аналізу. Почуття розгубленості або знаходження в пастці у сні вказує на аналогічні почуття, які виникають у людини в реальному житті в певній ситуації. Хтось змушує вас робити щось проти вашої волі? Ви вважаєте, що вичерпали всі можливі варіанти вирішення проблеми, чи, можливо, просто заплуталися?

Зрозумійте, що цей сон є прямим попередженням про наявність внутрішніх проблем, тому він повинен бути поштовхом до дії, доки не стало надто пізно. В іншому випадку, вам почнуть снитися наступні в цьому переліку кошмари.

Вам сниться, наче ви падаєте або тонете


Вам здається, що голова розривається від проблем? Чи, можливо, ви відчуваєте тиск певного завдання або відповідальності? Ці тривожні почуття можуть стати причиною нічного кошмару, в якому ви падаєте або тонете.Такі сни демонструють наше внутрішнє занепокоєння з будь-якого приводу. Емоції, які вони викликають, можуть варіюватися від втрати контролю до захвату. Ваша специфічна реакція в цьому кошмарі, швидше за все, є дзеркалом вашої реакції на певні обставини в реальності.

Це також прекрасна можливість взяти участь в усвідомленому сновидінні. Якщо ви розумієте, що вам це сниться, можете вирішити проблему, усвідомлюючи, що це всього лише сон і ви самі можете все контролювати. Замість того, щоби тонути або падати, злетите або попливете. Зрештою, це ваш сон і в ньому ви можете робити все, що завгодно.

У вас ламається комп'ютер чи перестає працювати телефон


Ви телефонуєте комусь у своєму сні й чуєте нескінченні гудки очікування? Чи, можливо, жорсткий диск вашого комп'ютера вийшов з ладу в момент написання важливого документа? Хоча, звичайно, ці сни можуть і не відноситься до категорії кошмарів, однак для деяких людей поломка жорсткого диску комп'ютера прирівнюється до поломки автомобіля.

Якщо вам сниться якась несправність техніки, особливо комунікативної, це може означати, що ви не в змозі дотягнутися до когось на емоційному рівні. Ви втратили зв'язок з хорошим другом? Чи, можливо, між вами і коханою людиною утворилася стіна? Якщо щось подібне сниться вам дуже часто, знайдіть час, щоби проаналізувати свої відносини і виявити сфери, які потребують "ремонту".

Ви голі або одягнені неналежним чином, знаходячись у публічному місці


Цей кошмар незмінно є одним з найпоширеніших, який сниться людям різного віку. Такого роду сновидіння, як правило, виступають в ролі надійного вимірювача самооцінки людини. У даному випадку, функція одягу - це приховування, що дозволяє сховати щось про себе, про що ви не хочете, щоб знали інші.

Якщо ви "комфортно оголені" у власному сні, то можете вільно висловлювати свої почуття і вам нема чого приховувати. Якщо ви відчуваєте хвилювання, будучи голим, це свідчить про вашу вразливість, наявність відчуття провини чи сорому, при цьому, якщо ви не звертаєте ніякої уваги на свою оголеність, то це може свідчити про відсутність самосвідомості.

Якщо ви щось приховуєте від інших чи боїтеся, що люди розкусять вас, будьте готові до того, що подібний "еротичний кошмар" рано чи пізно вам присниться.

Природний катаклізм або катастрофа, спричинена людиною


Незалежно від того, снитися вам це чи ви відчуваєте це в реальності, потрапити в розпал стихійного лиха - це жахливий досвід. Подібні тривожні сни завжди істотні за своїм значенням, а кошмари про стихійне лихо говорять багато про поточний стан людини.

Як правило, сни-катастрофи свідчать про лихо, що насувається на вас в реальному житті. Можливо, у вас виникають думки, що ви не впораєтеся з якоюсь проблемою, тому ви губитеся у великій кількості уламків, що залишилися після катастрофи у вашому сні. Якщо вам присниться щось подібне, подумаєте про те, чим ви зараз перевантажені та спробуйте раціонально вирішити проблему.

"Завалюєте" іспит або не можете вирішити завдання


Навіть якщо ви вже давно забули, що таке розклад занять, підготовка рефератів і квадратична формула, вам все рівно час від часу можуть снитися кошмари про провал будь-якого іспиту або щось подібне. При цьому, оцінка, яку ви отримуєте, є показовою.

Якщо ви не можете здати іспит, то це описує ваші думки про те, наскільки ви заслуговуєте на ті речі, яких досягли в житті. Якби ви могли повернутися назад і отримати оцінку за всі ваші минулі вчинки, чи були б ви задоволені результатом? Якщо ваша відповідь - так, але при цьому в сні на іспиті ви відчуваєте, що вам незаслужено занизили оцінку, то це відображає ваше відторгнення того, що ви досягли.

Втрата або пошкодження будинку чи іншого майна


Якщо ви тільки й мрієте про свій будинок, не панікуйте, побачивши таке сновидіння. Це цілком нормально. Коли будинки з'являються у снах, вони символізують саму людину. Фасад говорить про вашу оцінку оточуючими, а інтер'єр - про ваш внутрішній світ.

Якщо ваш будинок чи майно пошкоджується уві сні, можливо, це відображає ваші внутрішні почуття порушення цілісності. Про те ж говорить і крадіжка майна, і його втрата, тобто це відображає бурхливі почуття щодо себе. Якщо ви втратили щось важливе або з вашого будинку щось вкрали, ви, ймовірно, відчуваєте, що можете бути обдуреним або щось цінне для вас перебуває під загрозою.

Проблеми з автомобілем


Мати проблеми з автомобілем - це вже кошмарний досвід, однак, якщо ви стикаєтеся у сні з подібними негараздами, то в реальному житті це може означати щось більш серйозне, ніж просто необхідність замінити шини. Транспортні засоби уві сні являють собою фізичну оболонку людини, але можуть нести й емоційне навантаження. Як і в снах про будинок, зовнішній вигляд автомобіля може відображати ваше зовнішнє сприйняття світу, а те, що знаходиться під капотом, - це ваші внутрішні почуття.

Можливо, ви керуєте на вдивовижу красивим автомобілем, і раптом помічаєте, що всередині безлад і авто не працює належним чином. Цю ситуацію можна перенести на ваші почуття щодо до себе. Іноді в снах за "участю" автомобіля, ви, сидячи за кермом, прямуєте прямо до катастрофи, це може говорити про почуття безсилля або про відсутність контролю.

Страждання від травми, хвороби або смерть


Сни про наявність у вас серйозного захворювання або ж про вашу смерть можуть спричинити серйозний стрес. Однак, не варто хвилюватися. Хоча смерть уві сні може виявитися дуже болісною, фактично це може означати будь-які зміни або новий початок. Смерть може також свідчити про закінчення будь-якого життєвого етапу і початок наступного.

Але не всі сни про смерть настільки позитивні. У деяких випадках сновидіння, в яких ви отримуєте травму, хворієте чимось або вмираєте, можуть означати емоційний біль або страх відчути його. Якщо уві сні кохана людина хворіє або помирає, це, ймовірно, свідчить про те, що частина вас, яку ви бачите в цій людині, втрачається або вмирає. Також ваша смерть може говорити про те, що ви більше не в змозі самостійно протистояти ситуації, і вам потрібно попросити про допомогу або про пораду інших людей.

Ви від когось тікаєте або на вас хтось нападає


Ще один розповсюджений кошмар, який часто переслідує багатьох людей. Декорації або нападник можуть змінювати свій образ, проте, якщо вам сниться щось подібне, це сигнал нашого організму про те, що він "готовий зустріти небезпеку лицем до лиця" або чимдуж тікати. Така реакція є первинною для людського організму, йому завжди доводиться вибирати, коли він зустрічається з небезпеками та страхами.

Зигмунд Фрейд характеризував подібні сни як "те, що сниться людині, яка перебуває в стані неспокою". Це занепокоєння може бути пов'язане з чим завгодно, як із серйозними проблемами, так і з якоюсь дрібницею. Оскільки ці страхи втілюються в примарне переслідування, вчинки, які ви здійснюєте, щоб уникнути небезпеки, говорять про те, як ви на них відреагуєте в реальному житті.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як запобігти крадіжкам у магазині
Світ роздрібної торгівлі швидко розвивається, і коли ви керуєте величезною кількістю запасів, безпека стає важливою увагою. Крадіжка, вандалізм та шахрайство — це лише деякі проблеми, з якими стикаються роздрібні магазини щодня.
Читати більше