10 документальних фільмів, які змінять ваші погляди на світ

13 вересня 2018
Kelsey Keff

У документальних фільмах немає вибухів, спецефектів, дорогих акторів, їх рідко показують в кінотеатрах. Адже мета документального фільму – не збирати мільйони доларів, а шокувати людей правдою, відкривати очі, змінювати життя і робити нас ще розумнішими.

Інформаційний портал Всвіті зібрав для вас деякі з кращих документальних фільмів, які дозволяють розширити бачення і відкрити для себе реальність з нових сторін.

Океани (Oceans), 2009

© Océans / @Disney Nature

Хлопчик запитує у батька, що таке океан. Відповіддю на дитяче питання став цілий фільм, який пропонує справжню подорож в ту частину океанів, яка ще не звідана. Тут практично немає людини, але все виглядає так, ніби кожному герою дали сценарій, адже у кожного своя міні-історія. Тому під час перегляду виникає цілком логічне запитання: «Як вони це зняли ?!»
Фільм знімався більше 4-ох років в 54 таємничих куточках нашої планети. «Це фільм, яких мало.  Справжній шедевр», – кажуть критики.

Незалежна гра: кіно (Indie Game: The Movie), 2012

© Indie Game: The Movie / @BlinkWorks

Цей фільм розповідає історію чотирьох розробників комп’ютерних ігор, які мріяли створити нестандартний, але по-справжньому успішний і улюблений продукт. Навіть якщо ви не грали в Super Meat Boy, PAX East, Fez і Braid або взагалі не граєте в ігри, вас цей фільм все одно захопить. Адже він показує, через що проходить справжній творець, який мріє створити шедевр.

«Нашою метою було зробити гру, суперфанатами якої змогли б стати 13-річні ми. Я хочу, щоб ця гра стала тією, від якої діти сходять з розуму, про яку вони сперечаються в школі».

Створюючи вбивцю (Making a Murderer), 2015

© Making a Murderer / Netflix

Документальний фільм від Netflix, який створювався цілих 10 років і відразу став хітом. Це історія про справу Стівена Ейвері, якого звинуватили спочатку в згвалтуванні, а потім у вбивстві. Тут показані вся судова система без прикрас, підтасовування результатів, емоції і цілі всіх людей, залучених в судовий процес. І звичайно, дуже складна доля головного героя, який пішов проти системи.

Кімната 237 (Room 237), 2012

© Room 237 / @Rodney Ascher

Фільм «Кімната 237» розповідає про деталі, секрети, приховані теми, таємні знаки, зашифровані послання, ребуси і божевільні теорії, які ви могли не помітити у фільмі «Сяйво» Стенлі Кубрика. Картина складається з дев’яти частин, кожна з яких присвячена окремому проміжку часу фільму.

Генезис 2.0 (Genesis 2.0), 2018

© Genesis 2.0 / @Christian Frei Filmproductions

На далеких північних широтах мисливці за трофеями знаходять справжнього мамонта, кістки якого цінуються дуже високо на чорному ринку і є «білим золотом». А в цей же час в найсучасніших лабораторіях Південної Кореї починають клонування стародавнього звіра, щоб відродити його до життя.

Малюки (Babies) 2010

© Babies / @StudioCanal

Слоган цього фільму: «Кожної секунди у світі народжуються чотири малюка. Зустрітися з ними».

Фільм дозволить поглянути на світ очима чотирьох малюків з різних країн світу з моменту їх народження, перших кроків і слів. Вам належить заново пережити народження і відкрити світ разом з Марі з Японії, Байярджаргал з Монголії, Хетті із США і Поніхао з Намібії.

До речі, під час титрів, не забудьте подивитися кадри, що не потрапили у фільм.

Сходження біткойнов (The Rise and Rise of Bitcoin), 2014

© Rise and Rise of Bitcoin

Фільм найпростішими словами розповість про те, що таке криптовалюта, блокчейн і як із цим жити. Ви дізнаєтеся, як виникло це революційне явище, яке стало альтернативою банкам, і до чого готуватися далі. Навіть якщо вам вже набридли всі ці розмови про біткойни, фільм все одно варто подивитися.

Дім. Історія подорожі (Home), 2009

© Home / @EuropaCorp

Під час роботи над фільмом були відвідані 53 країни. У Китаї і Саудівській Аравії було відмовлено в проведенні зйомок, в Індії половину матеріалу вилучили, а в Аргентині знімальній групі довелося провести тиждень у в’язниці.

У фільмі показані краса планети, наслідки діяльності людини, шрами від воєн, катастроф і роботи промислових підприємств. Фільм повністю знятий з висоти пташиного польоту. Чому? Можна відповісти на це питання словами автора: «Коли пересуваєшся повітрям, все звичайне стає іншим, новим. Багато що з того, що непомітно на землі, стає помітним з неба… ». Кінострічка показує правду, не дивно, що вона заборонена в 36 країнах світу.

Як я дружив у соціальній мережі (Catfish) 2010

© Catfish / @Relativity Media

Редактор з Нью-Йорка на ім’я Нев познайомився в мережі з дівчинкою-вундеркіндом, яка пише картини, її мамою і старшою сестрою Меган. Нев і Меган сильно зблизилися, і хлопець закохується. Але незабаром дізнається, що дівчина видає чужі пісні за свої, а будівля, в якій знаходиться галерея її молодшої сестри, пустує вже чотири роки. Тоді Нев вирішив перейти з онлайну в реальність, взяв своїх друзів і вирушив дізнаватися правду.

Кастинг (Casting By), 2012

© Casting By / Tom Donahue

Фільм про творців кіно. Про тих, кого не згадують в титрах. Про тих, хто шукає геніальних акторів у натовпі звичайних мрійників, і про тих, кому зобов’язані багато легендарних голлівудських зірок. Ви дізнаєтеся, хто такі директори по кастингу і як насправді потрапляють у кіно.

Обкладинка - pinterest.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Допоміжні рідини для манікюру: типи та поради щодо використання
Зовсім нещодавно манікюр вважався звичайним нанесенням лаку, який висихає за декілька хвилин на свіжому повітрі, а сьогодні світ встановлює свої правила і розмежовує різні терміни.
Читати більше