ЗНО 2017: як не панікувати на тестуванні і швидко підготуватися

4 травня 2017
Simple History

Одна з найбільших проблем на тестуванні — це коли ви починаєте панікувати. Якщо ви дуже хвилюєтеся, то, швидше за все, не зможете відповісти навіть на ті питання, які наче б то знали.

Як же налаштувати себе позитивно?

1. Уникайте ефекту "черги в поліклініці": намагайтесь не спілкуватися з тими, хто не здав ЗНО або вважає, що готуватись марно і ви точно не здасте.

Натомість домовтеся з друзями підтримувати одне одного або навіть готуватись разом. Так і веселіше, і швидше запам'ятовувати, і не так страшно.

2. Пам'ятайте, що ваші шанси досить високі — вас оцінює не одна людина, якій ви банально можете не сподобатись. І тому все залежить лише від вас!

3. Корисно буде зробити декілька "репетицій". Домовтесь з друзями чи батьками, щоб вам обрали по 10-15 питань з кожного предмету, які ви маєте розв'язати за визначений час. Так ви підготуєте себе до справжнього тестування психологічно. І додатковий плюс такого методу — ви повторюєте матеріал.

3. В будь-якій справі — головне почати. Навіть якщо ви не готувались цілий рік, а зараз у розпачі дивитесь на безліч підручників — краще вивчити щось, ніж зовсім нічого не знати.

І пам'ятаєте про психологічний лайфхак: якщо ви займались 5 хвилин, не кажіть "ааа, всього лиш 5 хвилин, я лінивий і нездара". Навпаки, похваліть себе, що виділили цей час на повторення. І наступного разу вам буде легше сісти за навчання, бо воно не буде пов'язано з негативною емоцією.

Як же швидко готуватися до ЗНО?

1. Корисно переглядати тести попередніх років. Однак цього не достатньо для підготовки. У вас мають бути комплексі знання, а не окремі факти — бо шансів, що вам випадуть саме ті питання, які ви прочитали, не дуже багато. Отже, головне - обрати систему, за якою ви будете працювати, і не відкладати, а починати вже сьогодні.

Є багато методів, які допомагають структурувати знання. Для гуманітарних наук дуже корисним є метод логічно-структурних схем: знаючи його, ви зможете записати всю тему на одному аркуші паперу. А це допомагає значно краще запам'ятовувати і, що головне, такий підхід допомагає отримати системні знання, а не зазубрити декілька розрізнених фактів.

 

Якщо ви плануєте здавати історію України, рекомендую ось цей курс www.eduget.com

Курс складається з трьох частин.

  1. «Лайфхаки для успішного проходження тестів»
    Ви засвоїте основні принципи і підходи, які допоможуть вам вирішувати тестові завдання. В кожній з 10 відеолекцій ви отримаєте корисний лайфхак і побачите конкретний приклад його використання.
  2. «Як швидко запам'ятати матеріал: три теми в одній схемі»
    Ви отримуєте готову схему на одному аркуші, яка характеризує три теми з програми ЗНО – 20, 21 та 22. Цей матеріал дуже складний, однак, з допомогою схеми ви швидко його запам'ятаєте. Опрацювавши ці відео, ви зможете самостійно будувати подібні схеми, що значно пришвидшить процес запам'ятовування.
  3. «На тестуванні: як не панікувати та вирішувати завдання, на які ви не знаєте відповіді»
    Ви отримаєте сет конкретних порад щодо стратегії поведінки на тестуванні: що робити, якщо ви запанікували і не знаєте, як відповідати на запитання тесту.


2. Що ще важливо для успішної підготовки? Спробуйте зробити її приємною. Наприклад, пообіцяйте собі за кожну вивчену тему якийсь бонус — шоколадку, прогулянку з подругою чи другом... Одним словом, щось, що додаватиме вам наснаги таки вивчити частину матеріалу.

3. Пам'ятайте про системність — найкраще для усіх дисциплін все ж таки готуватись за певним планом: якщо ви повторюватимете спочатку 10-й клас, а потім 7-й, а потім 9-й, вам буде важче структурувати матеріал.

Успіхів у підготовці і хай вам щастить!

Додавайтесь у соцмережах:
Фб - www.facebook.com
Вк - vk.com
Ютуб - www.youtube.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса чи практичність: на що звертати увагу при виборі столового посуду?
За обіднім столом збирається вся родина — це місце, де ми ділимося своєю радістю, розповідаємо історії та смакуємо домашню їжу. І саме тут дрібниці набувають особливого значення.
Читати більше