Як правильно купувати одяг в інтернеті: корисні поради

2 грудня 2019
Редакція

Сьогодні все більше людей купують одяг в інтернеті. Ще б пак: це просто, зручно, швидко і для цього навіть не потрібно виходити з дому. Дуже багато інтернет-майданчиків з продажу одягу, як-от Shafa.ua, готові запропонувати оголошення навіть від приватних продавців. А тому тут купити речі можна зовсім недорого. Але як правильно вибирати речі і купувати їх, щоб не прогадати? Ось кілька корисних порад, які варто запам'ятати.

Порада № 1: вибирайте правильний магазин

Що маємо на увазі під словом «правильний»? Це — точно не сайти-одноденки, які пропонують брендові речі за величезними знижками. Серед таких можна «нарватися» на недобросовісних інтернет-продавців і втратити гроші, або отримати за зазначену ціну товар дуже низької якості.

Серед «правильних» магазинів можна звертати увагу на такі:

  • мультибрендові сайти — найпопулярніші, мають великі каталоги і розділи; можуть пропонувати речі різноманітних марок і виробників, а також і за категоріями і типом одягу (костюми, джинси, футболки);

  • монобрендові сайти — ті, які пропонують речі лише однієї марки; якщо ви точно знаєте, якому виробникові віддати перевагу, можна вибрати річ за хорошою знижкою і навіть із-за кордону, і бути впевненим, що це оригінал;
     

  • китайські сайти — ті, які пропонують азійські товари; ці майданчики користуються популярністю через дешевизну товарів, але тут як лотерея — вам може попастися одяг як цілком оптимальної, так і дуже низької якості;

  • інтернет-майданчики з оголошеннями від приватних продавців — як приклад можна привести майданчик "Шафа" — тут продаються різні речі, як брендові, так і ручної роботи, як нові, так і б/у, а також багато іншого, тому тут можна купити річ зовсім недорого.

Порада № 2: вибирайте правильні речі

Тут дуже важливо звертати увагу на три основних параметри.

  1. Крій. Вибирайте речі такого крою, який вже перевірений часом — придивіться до тих речей в своєму гардеробі, які ви носите найчастіше і відчуваєте себе у них комфортно. А багато елементів гардероба точно будуть універсальними. Наприклад, з класичними светрами, джемперами або об'ємними спортивними світшотами і олімпійками можна бути впевненими, що вони підійдуть багатьом. З приталеними сорочками і вузькими джинсами варто бути більш обережними і враховувати особливості своєї фігури.
     

    2. Тканина та якість. Будь-який інтернет-магазин одягу в обов'язковому порядку містить докладні описи товарів — в них вказується і склад тканини. Навіть якщо на фото тканина виглядає як справжня шерсть, вона цілком може бути і з поліестеру. І тут важливо дуже уважно читати опис товарів, адже виробник не має права вказувати невірну інформацію, хіба що опис буде написано дрібним шрифтом і в нижньому кутку сторінки сайту.

  2. Розмір. Купуючи річ без примірки, легко помилитися. Адже різні виробники мають різні розмірні сітки. Деякі речі можуть маломірити (як, наприклад, азіатські), інші ж, навпаки, більшомірити. Шукайте на сайті розмірну сітку конкретного виробника або цікавтеся замірами одягу. Також ви повинні знати точні параметри вашої фігури — зріст, об'єми, довжину ступні (для взуття) і т.п. Краще виміряти все це заздалегідь і записати, щоб було під рукою.

Порада № 3: вивчіть умови оплати

Оплата може проводитися як перерахуванням на картку або розрахунковий рахунок інтернет-магазину, так і післяплатою або при забиранні товару з пункту самовивозу. Але не поспішайте перераховувати гроші неперевіреним продавцям або через підозрілі сервіси та системи оплат. Дуже часто за такими системами стоять шахраї, які можуть зчитати дані вашої карти і списати кошти на свою користь. Або продавець може завищити ціну за неякісний і неоригінальний товар.

Післяплата в цьому сенсі може бути набагато безпечнішою. При цьому ви оплачуєте товар в той момент, коли забираєте його з пошти (або при кур'єрській доставці розраховуєтесь з кур'єром). Поцікавтеся, чи є у інтернет-магазина опція доставки на відділення Укрпошти, Нової Пошти або іншого перевізника з післяплатою. Так ви зможете подивитися товар і навіть приміряти, і лише потім вирішувати, чи вартий він своєї ціни, і чи підходить вам по всім параметрам і за розміром.

Якщо подібної опції оплати в інтернет-магазині немає, цікавтеся відразу ж умовами повернення. Згідно із діючим законодавством, покупець має право повернути невідповідний йому товар протягом 14 днів після покупки. Тому завжди зберігайте чеки та товарно-транспортні накладні, а також не поспішайте зривати етикетки і бірки з нових речей. Правда, деякі категорії товарів, як, наприклад, білизна або косметика, не підлягають поверненню. Варто уточнити у менеджерів, чи можна також поміняти розмір або колір речі, якщо вам вона не підійде.

Зображення — pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Глянцеві чи матові натяжні стелі: що обрати?
На сьогодні популярність натяжних стель не припиняє свого зростання завдяки декільком факторам: універсальності, невибагливості у догляді та неймовірної різноманітності дизайнерських рішень.
Читати більше