​Як говорити, щоб тебе слухали?

5 січня 2017
Marina Kaplun
Знаєте, яка зброя найсильніша? Ні, не ракети, і не бойові машини. Це слово! Наша мова має величезну силу і здатна на більше, ніж ви думаєте. Але як часто, опиняючись в компанії, або зачитуючи доповідь, або, банально, спілкуючись, ви помічаєте, що вас ніхто не слухає? Або слухає, але неуважно? Сьогодні ми розберемося, чому так відбуватися і як змінити ситуацію. Ми змусимо всіх вас слухати!

В першу чергу вам потрібно позбутися шкідливих звичок. Отже,...

Сім найпоширеніших гріхів у спілкуванні:

Перший: Плітки

Так-так, як часто ви перемивати комусь кісточки? Але ж знаєте, що це не зовсім етично, точніше - зовсім не етично. Не забувайте: ті, хто бреше з вами, бреше і про вас!

Другий: Засудження

Людина, яка не приймає інших і засуджує усіх, неприємна у спілкуванні. Вона дратує. Від такої людини хочеться швидше втекти.

Третій: Негатив

Люди, які в усьому бачать лише негативні фактори, які не вміють радіти і вічно ходять з похмурим виразом обличчя. Сподіваюся, це не ви. Адже з такими точно ніхто не захоче спілкуватися.

Четвертий: Скиглення

Всі скаржаться, але якщо це стає звичкою, якщо замість того, щоби боротися з труднощами або шукати позитив, людина раз у раз скиглить, її в кінцевому підсумку всі кинуть. Чи помічали, як ми любимо скаржитися на погоду, гроші, проблеми, спорт, одяг. Час викинути цю звичку геть.

П'ятий: Звинувачення

Люди, які не вміють і не хочуть нести відповідальність, не заслуговують на повагу і слухати їх точно ніхто не буде. Це складно - брати на себе відповідальність за свої дії, ще важче - за чужі. Але повірте, це одна з найкорисніших навичок в житті.

Шостий: Прикрашання

Якщо просто - брехня. Рано чи пізно вся брехня вилазить назовні й тоді людина втрачає репутацію. Брехати погано! Адже вас ще в дитинстві так вчили.

Сьомий: Догматизм

Зсув фактів і думок. Ми не любимо, коли нам нав'язують свою думку. І кажуть про особистісні переконання, як про святу істину. Не забувайте розділяти сам факт від свого сприйняття цього факту.

На що ж варто замінити ці шкідливі звички?

Нам знадобитися проста формула:
 
Щирість + Автентичність + Чесність + Любов
 
Тільки так ви заслужите повагу і увагу всіх слухачів.

Ставте ваші лайки і робіть репости, якщо хочете побачити продовження цього матеріалу. Будьте впевненіші і у вас все вийде!
Матеріал написано на основі лекцій TED.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса чи практичність: на що звертати увагу при виборі столового посуду?
За обіднім столом збирається вся родина — це місце, де ми ділимося своєю радістю, розповідаємо історії та смакуємо домашню їжу. І саме тут дрібниці набувають особливого значення.
Читати більше