“Нешвидкоплинний” митець - Сучасна скульптура українця

10 квітня 2013
Oxana Kril

Мистецтво, яке можна назвати сучасним повинно йти в ногу з сьогоднішнім днем, вчорашнім і завтрашнім, відображати найбільш важливі і характерні елементи того часу. Одним із найяскравіших представників модерну є українець Назар Білик. В одному із закордонних видань про митця сказано: "Йому вдалося об'єднати два абсолютно безцінних компонента: фактично ідею разом з класичним мистецтвом. Через те що він робить, він не піде у забуття, коли відбудуться зміни. Він не є одним із тих швидкоплинних новачків, він є новатором".
 

Батьківськими стопами…

Назар Білик народився у творчій сім’ї у 1979 році у Львові. У 2005 році закінчив Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури, в якому йому потім і запропонували роботу і де він викладає й до цього часу. Скульптор говорить, що він ще змалечку знав, що буде митцем і що перед ним навіть не поставало вибору типу "чи варто займатися чимось іншим?".

"Коли ти знаходишся в середовищі художників, ти сприймаєш його природно. Коли ти їдеш з мамою на симпозіум до Риму, дивишся на твори художників або разом з батьком робиш щось у майстерні, то просто не знаєш як може бути інакше", - говорить українець.

Досягнення тут і там

Назар брав участь у декількох десятках виставок і симпозіумів – і не тільки у нас в Україні, а й закордоном, серед яких Budapest Art Fair, Miami International Art Fair, Art Chicago, Всеукраїнські виставки в Національній спілці художників в Україні та безлічі інших. "Я отримую набагато більше пропозицій зробити виставку закордоном, ніж в Україні", - говорить наш співвітчизник.

Призи!

Крім його персональних виставок, одним із найважливіших здобутків є призові місця на конкурсах, які отримував Назар:

- перше місце на міжакадемічному конкурсі академічного малюнку в Харкові
- переможець конкурсу на кращий пам’ятник проекту "Убієнним синам України" (урочище, Сандармох, Карелія, Росія)
- гран-прі на фестивалі піщаної скульптури (Київ, Україна)
- друга премія на фестивалі льодової скульптури (Черкаси, Україна)

Скульптури українця на вулицях наших міст

Витвори Назара можна побачити:
- в Києві на Пейзажній алеї – скульптура "Дощ"
- в урочищі Сандармох (Карелія, Росія) – "Убієнним синам України"
- пам'ятник гетьману України Івану Мазепі в м. Полтава

Також багато творів українця зберігаються в приватних колекціях як і на нашій Батьківщині, так і за її межами.

"Дощ"

Одним з найвідоміших витворів Назара є саме скульптура під назвою "Дощ" (висота 187 см). Працював українець над нею близько трьох місяців. "Ескіз намалював із першого разу й пішов їсти. Кілька днів рисунок відлежався, зрозумів, що хочу його втілити. Таке буває рідко. Як правило, за два дні мені вже начерки не подобаються" - зізнається митець.

Очі цієї людини розплющені і дивляться в небо. Зверху, повторюючи риси обличчя знаходиться прозора крапля. "Крапля представляє його діалог із собою та іншими, а також з усім світом. Це відповідь, яку він отримує" - пояснює Назар.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Коти, яких спіймали на гарячому (фото)
Цікавість котів безмежна. Їм завжди цікаво, що ви робите, куди пішли, що принесли і, звичайно, що їсте. Навіть якщо ви будете їсти огірок, кішка буде сидіти поруч і всім сумним виглядом показувати, що совісті у вас немає, якщо не ділитеся... Тому-у-у... всім котиків:)
Читати більше
Як з'явився восьмигодинний сон, якщо наші предки спали двічі за ніч?
У 18 столітті люди спали двічі за ніч, вставали на кілька годин серед ночі, а потім йшли назад до ліжка, вже до світанку. Що з того часу змінилося та чому люди сплять 8 годин — досліджуємо далі.
Читати більше