Церемонія Okuizome: до чого тут немовлята і ритуальна їжа

16 серпня 2018
Наталя Комацу

Після народження дитина вразлива і потребує турботи. Раніше якщо дитина доживала до трьох місяців, то це вже означало що в неї є добрі шанси жити довго. Зараз рівень медицини майже не викликає сумніву, що малюк буде жити, але добра традиція святкування залишилася.

Коли малюкові виповнюється 100 днів, батьки та родичі збираються для церемонії першого куштування (умовно) їжі та подальшого відлучення від грудного годування.

Важливий об'єкт святкування - це камінець, який позичають у храмі та після на початку вечері подають дитині. Так родичі бажають малюкові міцних зубів. Потім цей камінець потрібно повернути до храму, бо за синтоїстською вірою в кожній речі живе маленький дух, і, якщо його не повернути додому, буде приносити незгоду.

Відзначають у сімейному колі, найчастіше першу їжу чи камінець дитині пропонує бабуся, мати чоловіка. Після чого паличками для їжі символічно пропонують скуштувати страви зі святкового столу.

Існує декілька найпоширеніших страв. Вони звуться Іваїзен - їжа для святкування.

Обов'язково - величезний морський лящ.

Секіхан - червоний рис з бобами адзукі.

Суп з величезних молюсків хамаґурі.

Німоно - тушковані овочі та дайкон.

Цукемоно - соління.

В залежності від регіону набір страв може відрізнятися, але найголовніше - це, звичайно, об'єднання родини та побажання неголодного життя малюкові.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

КУПАЛЬСЬКЕ СВЯТО: витоки, звичаї, сценарій заходу. Особливість цьогорічного свята
Цією розповіддю прагну сприяти розкриттю української суті народного купальського обряду, показати красу і неповторність найпоетичнішого свята природи, а організаторам купальських дійств – подарувати сценарій ориґінального заходу.
Читати більше