Церемонія Okuizome: до чого тут немовлята і ритуальна їжа

16 серпня 2018
Наталя Комацу

Після народження дитина вразлива і потребує турботи. Раніше якщо дитина доживала до трьох місяців, то це вже означало що в неї є добрі шанси жити довго. Зараз рівень медицини майже не викликає сумніву, що малюк буде жити, але добра традиція святкування залишилася.

Коли малюкові виповнюється 100 днів, батьки та родичі збираються для церемонії першого куштування (умовно) їжі та подальшого відлучення від грудного годування.

Важливий об'єкт святкування - це камінець, який позичають у храмі та після на початку вечері подають дитині. Так родичі бажають малюкові міцних зубів. Потім цей камінець потрібно повернути до храму, бо за синтоїстською вірою в кожній речі живе маленький дух, і, якщо його не повернути додому, буде приносити незгоду.

Відзначають у сімейному колі, найчастіше першу їжу чи камінець дитині пропонує бабуся, мати чоловіка. Після чого паличками для їжі символічно пропонують скуштувати страви зі святкового столу.

Існує декілька найпоширеніших страв. Вони звуться Іваїзен - їжа для святкування.

Обов'язково - величезний морський лящ.

Секіхан - червоний рис з бобами адзукі.

Суп з величезних молюсків хамаґурі.

Німоно - тушковані овочі та дайкон.

Цукемоно - соління.

В залежності від регіону набір страв може відрізнятися, але найголовніше - це, звичайно, об'єднання родини та побажання неголодного життя малюкові.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

24 українські емігранти, які прославили Україну на весь світ
Нашого цвіту — по всьому світу. Тисячі українців були змушені шукати кращої долі за кордоном. Але навіть у чужих країнах вони пам'ятали про своє походження та змогли вразити світ своїм талантом.
Читати більше
​Прикарпатські педагоги взяли участь в міжнародних заходах з інклюзивної освіти
У Хмельницькому, Львові, Івано-Франківську та Києві відбувалися регіональні тренінги в рамках проєкту міжнародної співпраці «Без кордонів: розвиток та підтримка інклюзивної освітньої спільноти». Деталі — далі в статті.
Читати більше