Свастика, алкоголь та Олімпійські ігри: випадки в історії, які вас приголомшать

Вам здається, що багато знаєте про події, які відбувалися в світі? А якщо речі, які здавалися закономірними, зовсім не такі, як ви собі гадали?  

1. Свастика спочатку була добрим символом, допоки нацисти не змінили це уявлення.

Свастика існувала понад 3000 років і часто символізувала добро та щастя, доки її не почали використовувати нацисти в Німеччині. Тепер образливий знак використовується культурами у всьому світі, включаючи ранніх християн, євреїв, індусів, буддистів та навіть корінних американців.

У новій історії свастика все ще мала позитивне значення до заснування нацистської партії. Деякі американські уніформи мали цей символ під час Першої світової війни, Кока-Кола використовувала його в рекламі та навіть спортивна команда з хокею мала такі нашивки.

Для того, щоб врятувати свастику, як символ добра, було запропоновано, щоб варіант свастики  за годинниковою стрілкою уособлював зло, тоді як проти годинникової стрілки означав добро.

2. П'яні дебати колись були ключовим аспектом будь-якого важливого процесу прийняття рішень.

Можливо, вам не потрібно бути Доном Дрейпером (герой телесеріалу "Безумці"  прим. ред.), аби знати про доречність алкоголю на робочому місці. Коли відомий грецький історик Геродот поїхав до Персії, приблизно в 450 р. до н.е., він осягнув культуру, яка полягала в "отриманні" мудрості після випивання. Перси, з якими він познайомився, переконали його, що особливо важливі аргументи наводяться і в тверезому, і в п'яному умі. Адже ідеї, які обговорювалися у обох державах, були дійсно важливими для ходу історії.

Цей процес мав два шляхи: аргументи, які спочатку наводилися під час випивання, знову обговорювалися на наступний день у розсудливому стані. Якщо ж розмова не йшла, вино завжди приходило на допомогу:)

3. Олімпійські ігри використовували для присудження медалей за мистецтво.

Можливо, художники також заслуговують на майки:) З 1912 по 1948 роки Олімпіада проводила змагання з образотворчого мистецтва, нагороджуючи медалями представників архітектури, літератури, музики, живопису та скульптури. Мистецтво мало стати олімпійською темою, тому золоті призи були такі, як-от "Knockdown" та "Étude de Sport". Перша робота з літератури, що виграла, була написана засновником сучасної Олімпіади П'єром де Кубертеном, який нібито написав п'єсу "Ода спорту" під псевдонімом.

За його словами, додавання художнього компоненту до сучасної Олімпіади було необхідним, оскільки стародавні греки використовували проведення фестивалів мистецтва поряд з іграми. Протягом багатьох років танці, фільми, фотографія та театр були запропоновані як додаткові події, але ніщо з цього так і не стало претендентом на окрему категорію . Всього перед Олімпійськими іграми було присуджено 151 медаль, перед тим, як ці категорії зняли зі змагань на вимогу містян, які приймали ігри.

4. Англійська колись була мовою для "простолюдинів", тоді як британська еліта говорила французькою.

Незважаючи на суворість, з якою деякі сучасні люди, що спілкуються англійською, обурюються "некоректним" способам використання мови, англійська мова належала простим людям. Протягом років, коли вона формувалася, нею говорили лише "простолюдини", тоді як англійські дворяни та аристократія в основному говорили французькою.

Це було пов'язано з вторгненням Нормана 1066 року і викликало багато років розколу між "джентльменами", які засвоїли англо-норманську французьку, та тими, хто говорив лише англійською. Навіть знаменитий король Річард Левове Серце насправді, насамперед, відзивався на ім'я французькою мовою - Richard “Coeur de Lion.”

Для того, щоб ще більше змінити ваше уявлення про англійську мову, скажу, британський акцент фактично був створений після революційної війни, тобто сучасні американці звучать більше, як колоністи та британські солдати 18 століття, ніж як сучасні британці.

Звичайно, акценти сильно різняться за регіонами, але англійський акцент каналу "Бі-Бі-Сі" або англійський акцент у державній школі не був довершеним аж до 19-го століття і звучав так само не дуже.

5. Добра ніч  це прокинутися посеред сну.

Хіба ми спимо неправильно? Відповідно до популярного дослідження щодо звичок поспати, до ХХ століття люди не завжди спали поспіль стільки годин, а прокидалися посеред ночі, розбиваючи сон на два заняття. Протягом цього часу люди, як ідеться в статті, займалися всілякими видами діяльності, тим більше науковці використовували цей час для читання та написання матеріалу або просто можна було займатися своїми справами.
Ось такий різновид спання був у тих, які лягали набагато швидше до ліжка, адже тоді ще не була винайдена електрика, відповідно їм було нічого робити в темряві. Для тих, хто вважає, що свічки в цьому випадку є чудовими помічниками, історик Крейґ Кослофські в своїй книзі "Імперія вечері" вказує, що ми схильні переоцінювати їхнє значення. 
Він писав: "Навіть багаті, які могли б дозволити собі палити свічки, могли набагато вигідніше витратити свої гроші. Не було ні престижу, ні соціальної цінності, пов'язаної з неспанням уночі".
Сучасне суспільство, здається, пристосувалося до єдиного сеансу сну, але це не означає, що перехід був абсолютно легким. Було висловлено припущення, що ті, хто постійно прокидаються всередині ночі і мають проблеми зі сном, можуть просто мати "тіла", які прагнуть працювати.

Зображення та інформація  pinterest.comhuffingtonpost.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

КУПАЛЬСЬКЕ СВЯТО: витоки, звичаї, сценарій заходу. Особливість цьогорічного свята
Цією розповіддю прагну сприяти розкриттю української суті народного купальського обряду, показати красу і неповторність найпоетичнішого свята природи, а організаторам купальських дійств – подарувати сценарій ориґінального заходу.
Читати більше