Шедеври англійської літератури

6 лютого 2018
Аня Остапчук
Початком так званої сучасної англійської літератури вважається поема "Беовульф", написана ще у 8-11 столітті. Сьогодні у ній ж можна нарахувати сотні художніх творів, здатних потішити захоплюючим сюжетом, різноманітною стилістикою і цікавими діалогами. Адже з кожним століттям англійська література тільки збагачувалася новими поетами та відточувалася часом.

Ми зібрали декілька шедеврів англійської літератури, з якими точно варто ознайомитися...

Джейн Остін "Почуття і чутливість"

Остін - це "перша леді" британської літератури. Усі знають її романи "Нортенгерське абатство" та "Гордість і упередження". А от "Почуття і чутливість" - це роман моралі, де описується історія сестер, які є абсолютно різними, як зазвичай буває. Серцеві драми на тлі умовностей суспільства та уявлень про обов'язок і честь стають справжнім "вихованням почуттів" і нагороджуються заслуженим щастям.

Вільям Шекспір "Король Лір"

Шекспір розповідає нам цілком реальну історію про короля Ліра - осліплений власним деспотизмом, на схилі років він вперше стикається з гіркою правдою життя. Наділений безмежною владою, Лір вирішує розділити своє королівство між трьома дочками. Роздуми та підступні плани головного героя, цікава манера Вільяма Шекспіра та оригінальна гра слів - це все тут.

Сомерсет Моем "Місяць і гріш"

Один з найкращих творів Моема. Роман, який залишається справжньою вершиною англійської літератури XX століття.

Критики сперечаються вже багато десятиліть, проте досі не можуть дійти єдиної думки – чи варто вважати історію трагічного життя і смерті англійського художника Стрикленда своєрідною "вільною біографією" Поля Гогена?

Оскар Уайльд "Портрет Доріана Грея"

Письменник, який здобув славу хорошого стиліста, неповторного дотепника, неординарної особистості свого часу. Людина, чиє ім'я стараннями ворогів і жадібної до пересудів черні стало символом порочності. "Портрет Доріана Грея" – найуспішніша і найскандальніша з усіх створених Уайльдом книг.

Джордж Гордон Байрон "Дон Жуан"

Герой роману добре відомий у світовій літературі. Однак символ спокусника і ловеласа у Байрона виходить на новий рівень. Він не в силах противитися своїй пристрасті. Але нерідко і сам стає об'єктом домагання жінок…
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Готуй попкорн: новинки кінематографа 2019 року!
2019 рік презентує нам чимало новинок у сфері кіно: нова робота Квентіна Тарантіно, історичні блокбастери, фільми кіновсесвіту Marvel, захоплюючі трилери, кіноадаптації культових мультфільмів від Disney. UA Modna розповість тобі про 10 найочікуваніших фільмів 2019 року.
Читати більше
Другий Святвечір: готуйте Голодну кутю, не їжте до вечері і не підслуховуйте розмови тварин
Завершальним акордом різдвяно-новорічних свят є Голодна кутя, голодний Святвечір, надвечір’я Богоявлення або хрещенський святвечір, що відзначається 18 січня.
Читати більше