#привітбезвіз - вітання з Варшави

22 червня 2018
Аліна

                       Варшава, Польща! Це не перша наша подорож за кордон із чоловіком. Ми були в ОАЕ (Дубай) та в Греції (о. Крит). А потім почалася революція, війна, а в 2016 році з’явився наш малюк, тож після кількарічної перерви ми знову починаємо подорожувати.


                Біометричні паспорти відкривають дорогу до Європи - мого найбільшого захоплення. Попри суперечливі оцінки Варшави я все ж таки обрала для старту саме це місто. По-перше, недовгий переліт, що важливо для дитини, по-друге, при несильному розповсюдженні англійської, польська більш-менш зрозуміла сама по собі, по-третє, місто не дуже дороге для проживання/харчування в порівнянні з іншими європейськими столицями.  Ми летіли туди на МАУ, повертались на Wizz Air (підлаштувавшись під акцію останніх, завдяки чому трохи заощадили), з ручною поклажею (цього достатньо на кілька днів).  Жили в орендованій квартирі. Зручно бронювати тут.

- реєструйтесь за посилання і отримайте 42$ знижку на першу подорож!
                Отже, столиця Польщі. Ми приїхали сюди в середині квітня - як на мене, чудовий час для подорожі Європою: туристів не надто багато, адже у розпалі навчальний рік, але погода вже чудова для прогулянок. Нам особливо пощастило, і на час нашого перебування було +20 - +24.


                Нашому малюку щойно виповнилось 2 роки. Моє перше правило подорожей з такою малечею - не плануйте побачити все! Оберіть кілька найцікавіших об’єктів, а решту часу насолоджуйтесь прогулянками центром. Наш син дуууже активний і спокійно тинятись музеями він ще не згоден. Тож я намітила собі декілька цікавинок, які ми успішно відвідали.
                У Варшаві більшість вартих уваги місць розташована доволі близько один від одного. Перший день зранку після чудового сніданку в MOMU ми рушили до Королiвського замку - перший запланований туристичний об’єкт. У неділю вхід вільний, хоча і черга на вхід довжелезна. Усередині робочі кабінети та житлові кімнати польських королів. Дуже красиво, я би радила оглянути.

                Поруч із замком, власне, центр:  головна площа Ринок, красивий вид на Віслу, багато костелів, затишні вузенькі вулички. Варшава була майже вщент зруйнована під час Другої Світової, її відбудовували в 50-х роках ХХ ст., використовуючи матеріали зруйнованих будівель. Відтворювали все з точністю по фото та особистим спогадам місцевих мешканців. Тут дійсно все виглядає затишним та старовинним. Стає очевидною ніжна любов мешканців до свого міста, яке буквально постало з попелу.


                Далі був чудовий обід у Zapiecek. Це мережа, їх декілька по центру. Рекомендую саме тут скуштувати традиційний польський журек. Чудове обслуговування, смачна їжа. Забігаючи наперед, хочу звернути увагу на те, що у всіх закладах, де ми їли, дуже приязно ставились до нашої малечі, одразу приносили йому купу олівців і розмальовки. Та й взагалі, у поляків дбайливе ставлення до чужих дітей, у транспорті люди похилого віку завжди поступалися місцем. Зокрема, коли бачили нас, на наші заперечення одна дуже літня пані відповіла: "Діти - це найважливіше у житті, та й мені проїхати треба лише кілька зупинок". Ця тенденція дуже відрізняється від того, що є у нас. У Києві навіть вагітним не завжди поступаються місцем молоді хлопці, а пенсіонери за можливість всістися, здається, не змигнувши оком, зламали би вам ногу :). Але це вже інша історія.


                Проте якщо вже я згадала про транспорт, то мушу тут зупинитись трохи детальніше. Громадський транспорт у Варшаві -  це одне з тих явищ, якими я захоплююсь і мрію, щоб у нас було так само. Там немає навіжених маршруток. Трамвай, автобус, метро - все належить місту і для користування будь-яким з цих видом транспорту достатньо один проїзний. Навіть не думайте про оренду авто, це, очевидно, зайве. Ми купили проїзні одразу біль аеропорту на автобусній зупинці в невеликому боксі на 72 години (кількість поїздок необмежена), чого на нашу подорож вистачило. Мобільний додаток Jakdojade допоможе обрати який транспорт потрібен вам, достатньо вбити адресу звідки і куди. Для додатку потрібен інтернет. Крім того, на кожній зупинці є розклад автобусу/трамваю.  Власне, дуже зручно: зупинки на кожному кроці. Отримаєте задоволення, пересуваючись містом.
                Прогулюючись в інший бік від площі Ринок і Королівського палацу, ви швидко потрапите до скверу з пам’ятником Міцкевичу, за ним Президентський палац, напроти - палац Потоцьких. Взагалі в центрі Варшави на кожному кроці чийсь палац, тож будьте уважні :). Далі раджу прогулятись по Національному парку. Окрім природи, там можна знайти музичну лавку Шопена, одна з 14 лавок, які розміщені у вазначних для композитора місцях. На ній є кнопка, яка запускає уривок однієї з його мелодій. Цікаво, особливо діткам.


                 Пройшовки парк, ми перейшли через дорогу і вперлись в пам’ятник Тадеушу Костюшку та палац Любомирських - кілька фото і нумо вечеряти в SŁOIK. Залишились дуже задоволені, смачно, гостинно, недорого. Через дорогу від закладу відома радянська спадщина, високий будинок, копія МГУ, з якого поляки зробили Будинок культури та науки.


             На ранок другого дня була запланована поїздка на околицю міста, Вілянівський палац - наша друга і остання запланована ціль.У понеділок сам палац виявився зачиненим, хоч зовні він теж дуже гарний. Можна погуляти по парку навколо нього. Красиво, велично і дуже тихо. Ранок понеділка не є топовим часом для туристів.


            Решту часу ми гуляли містом, натрапляючи на невеликі палаци та пам’ятники, сквери та музичні лавки. Насолоджувались місцевою їжею та теплою весною.


            Ще одне спостереження, яке я вже зауважила після повернення, - чистота Варшави. І я говорю не тільки про безпосереднє сміття на узбіччі, це так, але до цього додається чистота, яка зумовлена відсутністю зовнішньої реклами. Навіть вивіски кафе і ресторанів не надто виразні. Київ здався дуже неохайним після цієї чистоти. Все ці "Оптика", "Кредит під 0%" і т. д. якось не помічаються, допоки не міняєш локацію. Стає видно, що може бути інакше, можна бачити красиву архітектуру і зелень дерев, і лише іноді дорожні знаки відволікають твою увагу. Натомість нам в очах миготять лише чужі номери телефонів і назви закладів, у які ми не плануємо потрапити. Сподіваюсь, що з безвізом ми зробимо ще один крок до Європи - очистимо наші вулиці від надокучливих вивісок.
            Підсумовуючи, я впевнено раджу всім відвідати Варшаву. Маленька дитина аж ніяк не завадить такій подорожі. А безвіз і лоу-кости лише полегшать.
            Наші наступні подорожі вже заплановані. Із задоволенням поділюсь враженнями від нових міст і країн. Я сподіваюсь мій короткий досвід стане комусь у пригоді.  Подорожуйте, бо нові враження дуже важливі у житті.
            Усе буде Україна! :)

[adSlot8]

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса та практичність: які матеріали використовують для оббивки м’яких меблів
Від того, наскільки вона буде практичною та міцною, залежатиме тривалість її «життя» та привабливого вигляду меблів, тож це варто враховувати, вибираючи диван чи крісло.
Читати більше
Чи можна займатися спортом під час місячних і як це впливає на організм
Останнім часом ставлення до особливостей жіночого організму змінилося на більш помірковане. Водночас оновились рекомендації щодо занять спортом під час місячних. Сьогодні ми розповімо про них.
Читати більше