Прикордонна служба зайняла ганебну позицію в справі Колмогорова – І. Луценко

8 листопада 2017
IntoNation.Kyiv
     Цей тиждень розпочався з розгляду справи Сергія Колмогорова у Вищому спеціалізованому суді. Адвокати подали касаційне клопотання, яке суд із головуючим Станіславом Кравченком задовольнив. Як результат – Колмогорова звільнили з-під варти, поновили в званні, справу передано на повторне розслідування до Приморського районного суду міста Маріуполя.
   Приводом ув’язнення Сергія Колмогорова було вбивство жінки – Інни Рожкової, що відбулося під окупованим Новоазовськом 7 вересня 2014 року. «Шкода Рапід», в якій їхала жінка разом із чоловіком – Євгенієм Рожковим не зупинилась на вимогу прикордонників. У результаті, за наказом, прикордонники відкрили вогонь. Одна із куль влучила в голову 31-річної жінки, утворивши наскрізне поранення, що в результаті призвело до смерті.

   Чи був правим прикордонник, відкриваючий вогонь у автомобіль, що не зупинився на його вимогу, намагаючись втекти, на  кордоні з окупованою територією – питання скоріш риторичне. «Він дав команду зупинитися. Він військовий у зоні АТО, йому дані особливі права й обов’язки»,- прокоментував керівник угруповання прикордонників у секторі М на той час  Олег Медведчук.
 

  Кваліфікація звинувачення – навмисне вбивство. Приморським судом було винесено вирок у 13 років ув’язнення. Що й було оскаржено цього понеділка в столиці. Адвокати наводили аргументи проти вини підсудного й правомірності вироку:
  1. засідання суду першої інстанції (Приморський районний суд міста Маріуполь)  проводилися у закритому режимі;
  2. слідством не встановлено, що куля, від якої загинула жінка, випущена саме зі зброї Колмогорова;
  3. за словами частого відвідувача подібних судів Борислава Берези, у ході службових розслідувань СБУ і Державної прикордонної служби, схема розташування учасників події була, але в ході судового слідства її втратили;
  4. нардеп говорить про зниклі відеоматеріали з відеоілюстратора автівки;
  5. до розгляду не було взято підозри прикордонників про причетність і співпрацю сторони потерпілих із окупаційними військами. Даний факт є досить дивним з огляду на те, що потерпілий – чоловік загиблої – давав свідчення по Skype, знаходячись на території РФ.
Потерпілий у інтерв’ю Євгенію Руденко від 6.11.2017 для «Української правди» розповів своє бачення історії – ніякого блокпосту не було, Колмогоров стріляв у засідці, а перебування в Росії – робочі візити: «Когда приблизились к частному сектору, начались хлопки, искры в салоне. Не было там никакого блокпоста, о котором пишут! Никаких знаков. В зоне видимости не было никого, кто пытался бы меня предупредить».  Зазначив також про загрози на свою сторону, що змусили тікати.
   
    Дане касаційне засідання мало відбутися ще 2 листопада. Тоді група активістів на чолі з Ігорем Луценком, Бориславом Березою, Марусею Звіробій, Марією Берлінською, волонтерами та прикордонниками за схваленим зверненням Ігоря Луценка зустрілись із Генпрокурором. Як результат – засідання перенесли на  6 листопада для більш детального вивчення справи стороною обвинувачення. За словами присутніх, під час самої розмови Юрій Віталійович сам здивувався відсутністю уваги до справи Державної прикордонної служби, запитавши, де ж вони були всі ці роки.
    Проголошення повного тексту ухвали (про остаточне скасування вироку районного суду та ухвалення апеляційного, призначення нового розгляду у суді 1-ї інстанції, звільнення з-під варти) відбудеться 9 листопада о 9:15 годині.
 
Автор – Katrya                                 Фото – 5 канал
   
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com