Прикордонна служба зайняла ганебну позицію в справі Колмогорова – І. Луценко

8 листопада 2017
IntoNation.Kyiv
     Цей тиждень розпочався з розгляду справи Сергія Колмогорова у Вищому спеціалізованому суді. Адвокати подали касаційне клопотання, яке суд із головуючим Станіславом Кравченком задовольнив. Як результат – Колмогорова звільнили з-під варти, поновили в званні, справу передано на повторне розслідування до Приморського районного суду міста Маріуполя.
   Приводом ув’язнення Сергія Колмогорова було вбивство жінки – Інни Рожкової, що відбулося під окупованим Новоазовськом 7 вересня 2014 року. «Шкода Рапід», в якій їхала жінка разом із чоловіком – Євгенієм Рожковим не зупинилась на вимогу прикордонників. У результаті, за наказом, прикордонники відкрили вогонь. Одна із куль влучила в голову 31-річної жінки, утворивши наскрізне поранення, що в результаті призвело до смерті.

   Чи був правим прикордонник, відкриваючий вогонь у автомобіль, що не зупинився на його вимогу, намагаючись втекти, на  кордоні з окупованою територією – питання скоріш риторичне. «Він дав команду зупинитися. Він військовий у зоні АТО, йому дані особливі права й обов’язки»,- прокоментував керівник угруповання прикордонників у секторі М на той час  Олег Медведчук.
 

  Кваліфікація звинувачення – навмисне вбивство. Приморським судом було винесено вирок у 13 років ув’язнення. Що й було оскаржено цього понеділка в столиці. Адвокати наводили аргументи проти вини підсудного й правомірності вироку:
  1. засідання суду першої інстанції (Приморський районний суд міста Маріуполь)  проводилися у закритому режимі;
  2. слідством не встановлено, що куля, від якої загинула жінка, випущена саме зі зброї Колмогорова;
  3. за словами частого відвідувача подібних судів Борислава Берези, у ході службових розслідувань СБУ і Державної прикордонної служби, схема розташування учасників події була, але в ході судового слідства її втратили;
  4. нардеп говорить про зниклі відеоматеріали з відеоілюстратора автівки;
  5. до розгляду не було взято підозри прикордонників про причетність і співпрацю сторони потерпілих із окупаційними військами. Даний факт є досить дивним з огляду на те, що потерпілий – чоловік загиблої – давав свідчення по Skype, знаходячись на території РФ.
Потерпілий у інтерв’ю Євгенію Руденко від 6.11.2017 для «Української правди» розповів своє бачення історії – ніякого блокпосту не було, Колмогоров стріляв у засідці, а перебування в Росії – робочі візити: «Когда приблизились к частному сектору, начались хлопки, искры в салоне. Не было там никакого блокпоста, о котором пишут! Никаких знаков. В зоне видимости не было никого, кто пытался бы меня предупредить».  Зазначив також про загрози на свою сторону, що змусили тікати.
   
    Дане касаційне засідання мало відбутися ще 2 листопада. Тоді група активістів на чолі з Ігорем Луценком, Бориславом Березою, Марусею Звіробій, Марією Берлінською, волонтерами та прикордонниками за схваленим зверненням Ігоря Луценка зустрілись із Генпрокурором. Як результат – засідання перенесли на  6 листопада для більш детального вивчення справи стороною обвинувачення. За словами присутніх, під час самої розмови Юрій Віталійович сам здивувався відсутністю уваги до справи Державної прикордонної служби, запитавши, де ж вони були всі ці роки.
    Проголошення повного тексту ухвали (про остаточне скасування вироку районного суду та ухвалення апеляційного, призначення нового розгляду у суді 1-ї інстанції, звільнення з-під варти) відбудеться 9 листопада о 9:15 годині.
 
Автор – Katrya                                 Фото – 5 канал
   
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса та практичність: які матеріали використовують для оббивки м’яких меблів
Від того, наскільки вона буде практичною та міцною, залежатиме тривалість її «життя» та привабливого вигляду меблів, тож це варто враховувати, вибираючи диван чи крісло.
Читати більше
Чи можна займатися спортом під час місячних і як це впливає на організм
Останнім часом ставлення до особливостей жіночого організму змінилося на більш помірковане. Водночас оновились рекомендації щодо занять спортом під час місячних. Сьогодні ми розповімо про них.
Читати більше