​Прикарпатські педагоги взяли участь в міжнародних заходах з інклюзивної освіти

6 грудня 2019
Редакція

У Хмельницькому, Львові, Івано-Франківську та Києві відбувалися регіональні тренінги в рамках проєкту міжнародної співпраці «Без кордонів: розвиток та підтримка інклюзивної освітньої спільноти» за участю експертів США та України, які відвідали близько 700 вчителів, вихователів, асистентів, психологів, корекційних педагогів та спеціалістів, адміністраторів, батьків, студентів, представників урядових та громадських організацій.

 Освітні події організувала команда випускників програми стажування з інклюзивної освіти ADA Inclusive Education Fellowship Program за сприяння Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні,  Глобального ресурсного центру з інклюзивної освіти Інституту суспільної інтеграції Університету Міннесоти, Благодійної організації "БФ ГО "Крок у життя", Всеукраїнського консорціуму з інклюзивної освіти та учасників спільноти «Інклюзія без кордонів» на місцях.

Учасники обмінювалися досвідом та напрацьовували лідерський потенціал і ресурсність у сферах універсального дизайну в освіті, співвикладання в інклюзивному середовищі, програмах транзиції від шкільної освіти до самостійного життя, створення позитивного середовища в навчальному просторі, рівності та рівноправності осіб з інвалідністю в соціумі, підготовки та перекваліфікації фахівців, застосуванні методів арт-терапії та арт-педагогіки  при психолого-педагогічному супроводі інклюзивного навчання. Відрадно зазначити, що серед тренерів та учасників були люди з інвалідністю та батьки дітей з особливими освітніми потребами, що сприяло практичній направленості тренінгів. Варто відмітити роботу Ілони Радчук, Руслани Гоголь, Олени Дерень, Надії Фігурської, Ярослави Ніканшин, Анни Собчук, Олени Дітчук (Львів), Оксани Селепій, Тетяни Данів, Наталії Никорак, Тетяни Стамбульської, Катерини Гоцуляк, Лідії Сидорів, Ольги Сороколіти та Ганни Максимчук (Івано-Франківськ). 

Підсумком стала міжнародна конференція «Підтримка інклюзивної освітньої спільноти: досвід українсько-американської співпраці» у партнерстві з America House Kyiv, на якій  доповіли найкращі фахівці у сфері суспільної та освітньої інклюзії: Валентина Хіврич, генеральний директор Директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України, Віра Терновська, спеціаліст з академічної співпраці Посольства США в Україні,  Юрій Демедюк, керівник експертної групи з питань позашкільної освіти Директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України, Маріанна Онуфрик, голова правління ГО "Соціальна синергія" Анна Заплатинська, завідувачка кафедри ортопедагогіки, ортопсихології та реабілітології факультету спеціальної та інклюзивної освіти  НПУ імені М.П. Драгоманова.

На майстер-класах свій досвід представили співпрезентери з США та України: Стефані Фіцжеральд, Джой Лі Фредріксон, Клей Келлер, Наталія Івашура, Ірина Бігус, Іванна Горбатюк, Надія Дацьо, Валентина Маланчій, Ольга Тельна та Сергій Сидорів.

Конференція зібрала учасників Всеукраїнського консорціуму з інклюзивної освіти. Світлана Нестеренко та Ірина Скавінська з Івано-Франківського коледжу ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», Інна Ящук, Тетяна Цегельник, Ольга Поляновська та Катерина Біницька з Хмельницької  гуманітарної- педагогічної академії, Анна Собчук та Наталія Приймак зі Львова, Ольга Тельна та Наталія Івашура з Харківської гуманітарно-педагогічної академії ознайомили учасників з техніками та особливостями підготовки педагогів до роботи в інклюзії у своїх навчальних закладах.

У підготовку та проведення заходів у Франківську та Києві активно включилися волонтерки-студентки Івано-Франківського коледжу: Ірина Скавінська, Софія Шотт, Софія Пилипишак, Софія Фик, Ангеліна Бойченюк, Інна Гуляк, Іванна Чепара, Мар’яна Костів.

Наступні всеукраїнські тренінги плануються в лютому 2020 року.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Sergio Dereza Sergio Dereza 12 березня 2020
Гарна стаття!