Читати більше
Наспівування
Хто співає, той журбу проганяє.
Наші дідусі та бабусі часто наспівували собі пісень. Не тільки на свята, а і під час роботи. Навіть, коли вже за часів так званої колективізації народні звичаї дуже похитнулися, ще зоставалася в людей звичка наспівувати щось собі тихенько, або мугикати ледве чутно якусь пісню.
Наспівування, мугикання, є дуже корисною вправою. Тут маємо декілька впливів.
1. Бриніння (пардон, вібрація).
Коли людина співає, чи мугикає, тіло бринить. Що вищий звук, то вище підіймається коливання по тілу. Найвищє воно піднімається від високого звуку “мммм” (схоже, тому слово “ум” означає те, що знаходиться у голові, бо при повільній вимові цього слова бриніння пересувається із грудей у мозок).
Бриніння прискорює обмін речовин у тілі (приблизно так, як ми коливаємо цукор у склянці, не чекаючи доки він розчиниться сам). Воно оздоровлює та очищає тіло, верхню частину, від легень до маківки.
2. Це є дихальною вправою, що насичує клітини тіла киснем і захищає від хвороб.
Дихальні вправи діють таким чином, що при уповільненні дихання, в крові помірно підвищується рівень вуглекислоти. Підвищення рівня вуглекислоти вмикає засвоєння кисню. Тож, хоча дихання при співі уповільнюється, засвоєння клітинами кисню збільшується. При гіпервентиляції легень вуглекислота вивітрюється і кисень із крові не засвоюється клітинами, що приводить аж до непритомності. Ми звикли до занадто швидкого дихання і це є однією з причин хвороб.
3. Керування настроєм.
Спів лікує душу. Тобто, коли в людини поганий настрій, вона навіть не може заспівати щось веселе, їй потрібно насититися своїм, наприклад, горем, перетравити його. Тому вона співатиме спочатку сумне, з часом, сумне набридає і людина потроху спливає вгору, змінюючи пісні на бадьорі та веселі.
4. Творчість.
Мугикаючи собі під носа, людина, переспівавши знайомі їй пісні, починає потроху творити нові.
5. Чари.
Створюється звичка керувати настроєм і входити у такий собі ігровий стан, коли все сприймається казково, на щастя.
6. Рід.
Наспівування українських пісень виховує українську душу, людина продовжує український рід.
7. Здоров’я і свідомість.
З часом, коли багато співати, можна підійти до якоїсь певної межі, коли в тілі прокинеться болісний карб минулого. Наприклад, почне боліти серце (здебільшого, від швидких пісень). Треба свідомо дати заспокійливу настанову своєму тілу працювати правильно і, давши передишку, обережно, продовжити цю діяльність. Тоді тіло перелаштується на краще.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше