Мистецтво класичного живопису або що таке "лесіровка"? частина 1

4 липня 2017
Olga Melyn
Історія техніки олійного живопису охоплює століття експериментів, спроб та досягнень багатьох художників, які, намагаючись виразити своє бачення мистецтва, робили дивовижні речі. Вони вивчали фізику, математику, інженерію, анатомію та ін. науки, а вінцем всіх їхніх досягнень були картини.

За часів світлого Ренесансу набула розповсюдження техніка "лесіровок", яка допомагала досягати глибини кольору та надзвичайної об’ємності предметів, які були недоступними у Середньовіччі.

Для початку митці обирали імпрематуру (кольорове тонування білого полотна) , потім робили однотонний світлотіньовий малюнок у якому прописували всі деталі майбутньої картини і далі починалося найцікавіше.
 
Філософією цих митців було оптичне змішування фарб. Що це означає? Це прагнення, щоб кожний попередньо нанесений колір проглядався через наступний. Для цього вони після кожного накладання кольору – "лесіровки" – давали картині повністю висохнути і дуже часто навіть покривали лаком, щоб не допустити фізичного змішування кольорів. Після цього вони накладали наступний шар фарби і втирали або розтушовували його. Так робилося дуже багато разів, доки образ не досягав того ступеня завершеності, якого бажав митець.На сьогодні цю технологію можна легко порівняти із тим, над чим працюють виробники екранів для телевізорів, смартфонів та ін.. – вони хочуть досягти найкращого розширення, найкращої передачі кольорів – щоб глядач відчував свою присутність у тому, що йому показують. Цього і прагнули художники.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як вибрати наматрацник: різновиди невидимого помічника
За об'ємним матрацом досить складно доглядати: чистити його й сушити в разі забруднення незручно. Наматрацник захистить виріб від пилу та бруду, завдяки чому термін його служби подовжиться.
Читати більше
Синергія краси та емоцій в унікальному проєкті Сергія Горічка
Коли наша природна краса стає найбільш помітною? У сутінках прохолодного вечора, у моменти, коли земля тікає із-під ніг чи, можливо, коли ми все ж наважуємося позбутися важких обладунків, наприклад, у вигляді косметики? Чому нам часом здається, що неосяжну глибину власних емоцій необхідно приховувати не лише від оточуючих, а й від самих себе?! Саме все це та багато іншого вмістив у собі унікальний
Читати більше
Солов'ї з Шаоліня і відьми у Заліщиках: 5 книг, які вразять своєю екзотикою
Книжки цього огляду, — наче подорож у далекі екзотичні країни, які виявляються віддзеркаленням внутрішнього світу їх героїв, даруючи нам захоплюючі історії про несподівано рідне й близьке. Саме таке, магічне поєднання оповідної естетики й визначає справжню літературу нашого часу.
Читати більше