Мистецтво класичного живопису або що таке "лесіровка"? частина 1

4 липня 2017
Olga Melyn
Історія техніки олійного живопису охоплює століття експериментів, спроб та досягнень багатьох художників, які, намагаючись виразити своє бачення мистецтва, робили дивовижні речі. Вони вивчали фізику, математику, інженерію, анатомію та ін. науки, а вінцем всіх їхніх досягнень були картини.

За часів світлого Ренесансу набула розповсюдження техніка "лесіровок", яка допомагала досягати глибини кольору та надзвичайної об’ємності предметів, які були недоступними у Середньовіччі.

Для початку митці обирали імпрематуру (кольорове тонування білого полотна) , потім робили однотонний світлотіньовий малюнок у якому прописували всі деталі майбутньої картини і далі починалося найцікавіше.
 
Філософією цих митців було оптичне змішування фарб. Що це означає? Це прагнення, щоб кожний попередньо нанесений колір проглядався через наступний. Для цього вони після кожного накладання кольору – "лесіровки" – давали картині повністю висохнути і дуже часто навіть покривали лаком, щоб не допустити фізичного змішування кольорів. Після цього вони накладали наступний шар фарби і втирали або розтушовували його. Так робилося дуже багато разів, доки образ не досягав того ступеня завершеності, якого бажав митець.На сьогодні цю технологію можна легко порівняти із тим, над чим працюють виробники екранів для телевізорів, смартфонів та ін.. – вони хочуть досягти найкращого розширення, найкращої передачі кольорів – щоб глядач відчував свою присутність у тому, що йому показують. Цього і прагнули художники.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як вигідно придбати якісне взуття
З моменту впровадження інтерактивних систем онлайн-шопінг користується небувалим попитом. Адже ви економите багато часу, якого й так завжди не вистачає. Як вдало придбати речі, щоб не виникало проблем, — читайте далі.
Читати більше
Сторінка із життя в діаспорі: історія небайдужої українки
Діаспора досі залишається невід'ємною частиною України. У всьому світі живуть безліч людей, які за своєю і ні волею були змушені покинути домівки. При тому вони не перестали бути українцями, вірними синами й доньками своєї землі. Про одну з таких людей — далі.
Читати більше
Неймовірно точні висловлювання Фройда про людське існування
Погляди Фройда на природу людини були новаторськими для його часу, і протягом усього життя дослідника не припиняли викликати резонанс в науковому співтоваристві. Інтерес до теорій вченого не згасає і в наші дні.
Читати більше