“Інспірації ДОБРА”: художниця Ярина Юрик запрошує на власну виставку

23 липня 2018
Редакція

Львівська національна галерея мистецтв ім. Б. Возницького презентує персональну виставку акварелей заслуженої художниці України Ярини Юрик “Інспірації ДОБРА”.

Виставка акварельного малярства відомої української художниці Ярини Юрик експонується до 28 липня 2018 року у історичному приміщенні — Cалоні Палацу Лозинських, відділі європейського мистецтва 19-21 століття (Львів, вул. Стефаника, 3).

Експозицію виставки Ярини Юрик «Інспірація добра» становлять роботи із серій: «Моя Україно…» та «Творення…». Ці роботи були обрані журі Салону дизайну та акварелі (2017 р., 2018 р.) та вперше в історії України експонувались у Національному музеї Ґранд Пале в Парижі; а також - журі Осіннього салону Латинської Америки (2016 р.) та експонувались у Меморіалі Латинської Америки в м. Сан- Пауло (Бразилія). Були представлені на Тижні мистецтва у Майямі (США) та на найбільшій виставці мистецтва в світі «Art expo New-York»  2017 рік.  Саме там з посланнями добра та відновлення миру зверталась художниця: "Зупинимо насильство! Збережемо пам'ять! Пам’ятаймо, що усі ми — теперішні, минули і прийдешні — у цьому світі перебуваємо лише мить…».

 Ярина Юрик  34-річна, але вже відома у світі художниця, її роботи  експонували у багатьох країнах Європи, Азії, Америки. Вона є засновницею кордоцентричного світоглядного напряму акварельного малярства в Україні. Художниця переконана, що  «мистецтво несе добро і світло, фіксує невловиму енергію миті...

Моє мистецтво спонукає до життя в мирі, взаємоповазі до інших, повазі до їхніх міркувань та світоглядів, у гармонії і єдності з природою...»,  каже художниця та вважає мистецтво найпотужнішим засобом культурної дипломатії, тому намагається донести цих засобом правду про українців як унікальну творчу націю, а також популяризувати українське сучасне мистецтво.

Вона була єдиною українкою, роботи якої обрало журі Салону дизайну та акварелі, та вперше в історії презентувала своїми роботами Україну у Національному музеї Ґранд Пале в Парижі на найбільшому у світі 50-му Салоні дизайну та акварелі (більше — тут).

Художниця каже: «Тематика та техніка моїх робіт відображають діалектичну суть миті: народження – горіння – проявлення та згасання...  відродження через увічнення та подолання небуття....Зафіксувавши мить, спонукати до роздумів та зцілити душу глядача!»

Учасник виставки Artexpo New York, всесвітньо відомий  канадський художник Самір Самоун так писав про твори української художниці: «Я був вражений якістю її акварельного живопису. Вона зосереджує увагу на фундаментальних механізмах спілкування між прозорими кольорами, папером та її власним унікальним стилем» (більше  тут).

Після закінчення виставки колекцію Національної картинної галереї поповнить акварель Ярини Юрик.

Довідка

Ярина Юрик – художниця-аквареліст, член Національної спілки художників України, кандидат архітектури, заслужений художник України. Народилась та живе у м. Львові, де працює доцентом кафедри дизайну та основ архітектури НУ «Львівська політехніка». Крім того, вона є засновницею сучасного кордоцентричного світоглядного напряму акварельного малярства в Україні.

Відбіркові комітети міжнародних виставок обирали її роботи для експонування у багатьох країнах Європи, Америки та Азії та роботи здобували перемоги у міжнародних конкурсах малярства. Роботи зберігаються в музейних колекціях.

Побачити профіль художниці.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

КУПАЛЬСЬКЕ СВЯТО: витоки, звичаї, сценарій заходу. Особливість цьогорічного свята
Цією розповіддю прагну сприяти розкриттю української суті народного купальського обряду, показати красу і неповторність найпоетичнішого свята природи, а організаторам купальських дійств – подарувати сценарій ориґінального заходу.
Читати більше