"Риботерапія" - лікування мистецтвом

11 квітня 2013
Lilia Kolesnyk

"Риботерапія" Кауфмана - інстальована графіка та перфоманс – це зображення велетенських риб-"монстрів", створених кольоровими кульковими ручками на багатьох листках паперу формату А4, які містять найрізноманітнішу інформацію – від уривків документів та ксерокопій паспорта до гравюр, сторінок з меню та рецепту узвару. Як говорить сам Кауфман, специфікою проекту "Риботерапія" є процес не малювання, а "вирощування" риб.
 


"Для мене первинною є ідея. Технологія, форма жанри – це вторинне" – пояснює митець.

Влодко Кауфман, не визнаючи жодних стилів, напрямів чи жанрів, яких художнику "варто би" дотримуватися, все ж знову повертається до створення отаких мистецьких "терапій". У 2009 році Кауфман представляв світові проект "Птахотерапія", тон та настрій якого вловлюється і в новій "Риботерапії". "Птахи та риби – це таке якесь особливе явище у моєму житті", - ділиться Кауфман.

Влодко Кауфман, який народився у 1957 році в Караганді, працює у жанрах геппенінгу, перфомансу, інсталяції, арт-провокації, усвідомленого кітчу, а також творить споріднені з ними мистецькі проекти на перетині театру та образотворчого мистецтва (малярство, скульптура, графіка, відео, фото).

Свого часу у своїх перфомансах він заковував у ланцюги пам’ятник Тарасу Шевченку у Львові, заливав у бетон старий рояль і ставив цей пам'ятник неподалік від міста, будував велетенські гнізда, мив підлогу старою вишиванкою. "Нічого поганого у використанні подекуди абсолютно незрозумілих технологій мистецтва немає", - вважає Кауфман.

Богдан Шумилович, історик мистецтва, про видатного львівського художника: "Його теми не стосуються WEB 2.0 ідентичності у мережі, чи маніпуляції свідомості – вони радше старомодно модерні: наскрізний життєвий спогад про сосну, рибу та грушу, яких не було у степовому Казахстані, де виріс Влодко".

"Мистецтво – це хвороба", - говорить Влодко Кауфман, погоджуючись, що ця хвороба, подібно до наркоманії, вразила і його самого.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше