Читати більше
ЧИСЛО З РУКИ
Сорок — со рук, з руки, рука, число (десятків) з цілої руки. Самари (шумери) рахували, великим пальцем, кісточки решти чотирьох пальців долоні. Виходить, чотири пальця по три кісточки буде дванадцять на руці. Далі — загинали палець на другій руці, це як дванадцятиричний десяток. Коли набираються всі п'ять «десятків» другої руки, маємо шістдесят.
Так от, чотири десятки це і є «з руки», рука (хоча тепер десятки вже мають десять а не ті старі дванадцять чисел). Позаяк, відичні праукраїнці мали тісний зв’язок з самарами (це колись був один народ, одна мережа міст), то у них і є це «шумерське» слово (від волхвів) — сорок, а не, наприклад як у слов’ян, czterdzieści (див. Походення слов’ян).
Чому була обрана така лічба (адже десятичний спосіб простіший)? Мабуть, тому, що Сонце — прабог усіх вірувань, налічує нам рік із приблизно 360 днів, тому волхви обрали такий способ лічби, для звіздарів, що обчислювали Небо.
А у виробництві та управлінні державою, є потреба рахувати зручнішим способом, то тут — десятичний спосіб. В цьому способі рука — "п'ять" (п'ятірня, поятірня, пояти, об'яти, обняти пальцями руки, тобто, при рахування загинаємо всі пальці в кулак - наче беремо щось).
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше