Чому важливо читати?!

26 січня 2018
Аня Остапчук

Коли людина вчиться читати, вона проходить, хоч і важкий, але дуже цікавий шлях. Спочатку літери, потім слова, твори і цілі томи... Такий потік з кожним роком повинен розвиватися, збільшуватися і надихати тих, хто читає. Натомість, у школах часто можна побачити відразу до читання. Коли учням не просто дають читати певні твори, їх змушують гортати сторінки, котрі їм не подобаються, розповідати нудні біографії та отримувати за це оцінки. Чи так потрібно прищеплювати любов до читання? Аж ніяк!!

У цій справі мені і моїм однокласникам пощастило. Позаяк, у школі нашим вчителем літератури як української, так і зарубіжної були люди, які любили читати, які переконували і зацікавлювали нас. Вони не змушували, а прививали любов до того чи іншого героя роману. Скажу одне, у свій шкільний час я прочитала "Війну і мир" усі томи (не у скороченому вигляді), а це, як на мене, показник того, що вчитель виконав свою роботу на відмінно. Моя подяка вам за це.
 


Ясна річ, є класна література і є не дуже. "Не дуже" - це та, до якої ми не доросли, або переросли. Але і тут кожен автор особливий. Тому що у контрасті ви можете побачити для себе, що справді гарне, а що марна трата часу. Такими методами, тобто читанням підряд усієї літератури, ви досягнете свого ідеального смаку, та чуття на щось хороше (я про книги). І коли через декілька років чи книг ви сформуєте своє "я" в літературі, сміливо можна братися до читання творів виключно тих, які вам подобаються. Вже не потрібно витрачати час на все підряд, бо ви виробили чи навіть відточили свій смак, "смак читання".А ще читати у певний період все підряд важливо для того, щоб спробувати різножанрову літературу, від "50 відтінків" до "Покров", від Кінга до Шекспіра, від талантів до "не дуже", щоби бути всебічно розвинутим.

Тож найпростіший спосіб переконатися в тому, що ми виховуємо освічених дітей, — навчити їх читати і показати їм, що це приносить задоволення. А не читати заради чогось, наприклад оцінок. Це важливо, адже діти - наше майбутнє.

Я, у свою чергу, найбільше залежна від художньої літератури. З кожною новою сторінкою я прагну перегорнути наступну, наступну і наступну. Дізнатися розв'язку, дізнатися всі деталі історії та її героїв. Тому найкраще - заразити такою залежністю ваших дітей, друзів та рідних. Як? Допоможіть їм знайти саме те чтиво. Не вірте, коли люди вам говорять, що вони не люблять читати. Я теж так колись думала, а зараз у мене величезна домашня бібліотека, і я читаю не менше 8 книг за місяць. Задоволення від читання - це реально крутий стимул! Дочитайтеся, знайдіть і ви не "відлипнете" від своєї книги.

Зараз час, коли слова важливіші, ніж колись. Люди, які не можуть зрозуміти себе, не можуть зрозуміти інших.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Коти, яких спіймали на гарячому (фото)
Цікавість котів безмежна. Їм завжди цікаво, що ви робите, куди пішли, що принесли і, звичайно, що їсте. Навіть якщо ви будете їсти огірок, кішка буде сидіти поруч і всім сумним виглядом показувати, що совісті у вас немає, якщо не ділитеся... Тому-у-у... всім котиків:)
Читати більше
Як з'явився восьмигодинний сон, якщо наші предки спали двічі за ніч?
У 18 столітті люди спали двічі за ніч, вставали на кілька годин серед ночі, а потім йшли назад до ліжка, вже до світанку. Що з того часу змінилося та чому люди сплять 8 годин — досліджуємо далі.
Читати більше