#AmericanOutliers: нестандартні полотна аванґардистів пройдешнього століття

Зухвалі, нестандарті, такі, що не вписувалися в жодні рамки. Художників-самоуків називали примітивними, далекоглядними, наївними, врешті, просто аутсайдерами. Та вони відіграли значну роль в історії модернізму, хоча їхній внесок загалом був знехтуваний іншими або забутий. Знову і знову у США протягом минулого століття аванґардні артисти знаходили спорідненість та натхнення у роботі своїх невиправданих, марґіналізованих однолітків та ставали прихильниками їхньої творчості. Навіть зважаючи на те, що це заохочувало музеї брати їхні роботи і показувати широкому загалу. Опріч того, організації зазвичай робили це не дивлячись на розбіжність, - хто наразі знаходиться на піку популярності, а хто - на її периферії.

Американське мистецтво аванґарду зосереджене на трьох періодах минулого століття, коли єднання художників-самоуків з основною течією стало мейнстримним та було найбільш вдалим.

Нижче представлені роботи з великої виставки, присвяченої дослідженню того, як ключові моменти, що збігалися з періодами американського соціального, політичного та культурного перевороту, заперечували чи просто стерли традиційні ієрархії та досліджували переважно припущення про творчість, художню практику та роль художника в сучасній культурі. Спільне зібрання складає близько 250 творів у різних засобах масової інформації, учасниками виставки є понад 80 вчених та невчених художників задля більш різноманітного та всеосяжного розуміння культури та її історії.

Виставка проходить під хештеґом #AmericanOutliers (з англ. американське відхилення - прим. ред.).

Джордж Константін, "Карусельний кінь", 1939, акварель, графіт і кольоровий олівець на картоні (www.nga.gov)

Марсден Гартлі, Адлеард Утоплений, майстер "Примара", 1938-1939 рр., олія (www.nga.gov)

Джон Кейн, Автопортрет, 1929, олія на полотні (www.nga.gov)

Білл Тейлор, "Люди, що пили", "Хлопці хлопчиків", "Собаки гавкають", 1939-1942 рр. Непрозора акварель на картці з темно-сірою обробленою поверхнею (www.nga.gov)

Горацій Піппін, "Інтер'єр", 1944, полотно, олія (www.nga.gov)

Яків Лоуренс, "Тротуари", 1943 р., гуаш на папері (www.nga.gov)
[adSlot8]

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

ЯК ПОДІЛИЛАСЯ РУСЬ ПІСЛЯ "БАТИЄВОГО ПОГРОМУ"
Жодний відлам українства не спромігся звільнитися від татаро-монгольського ярма власними силами, з утворенням власної династії та держави. Цей факт, незалежно від його причин, означав довготривале зникнення Русі та русичів з політичної карти світу.
Читати більше
Нищівно час диктував: Анна Франк
Анна Франк — одна з найвідоміших жертв Голокосту, яка померла у віці 15 років у концтаборі Берґен-Бельзен. Але вона, як і хотіла, залишила по собі згадку — щоденник, перекладений на 50 мов. До вашого прочитання доля юної дівчинки, яка була змушена швидко подорослішати.
Читати більше
Яскраві цитати Нельсона Мандели
18 липня мало би виповнитися 100 років першому темношкірому президенту Південно-Африканської Республіки, Нобелівському лауреату, одному з найвідоміших активістів у боротьбі за права людини у часи апартеїду - Нельсону Манделі.
Читати більше