#AmericanOutliers: нестандартні полотна аванґардистів пройдешнього століття

4 травня 2018
Ліля Колісник

Зухвалі, нестандарті, такі, що не вписувалися в жодні рамки. Художників-самоуків називали примітивними, далекоглядними, наївними, врешті, просто аутсайдерами. Та вони відіграли значну роль в історії модернізму, хоча їхній внесок загалом був знехтуваний іншими або забутий. Знову і знову у США протягом минулого століття аванґардні артисти знаходили спорідненість та натхнення у роботі своїх невиправданих, марґіналізованих однолітків та ставали прихильниками їхньої творчості. Навіть зважаючи на те, що це заохочувало музеї брати їхні роботи і показувати широкому загалу. Опріч того, організації зазвичай робили це не дивлячись на розбіжність, - хто наразі знаходиться на піку популярності, а хто - на її периферії.

Американське мистецтво аванґарду зосереджене на трьох періодах минулого століття, коли єднання художників-самоуків з основною течією стало мейнстримним та було найбільш вдалим.

Нижче представлені роботи з великої виставки, присвяченої дослідженню того, як ключові моменти, що збігалися з періодами американського соціального, політичного та культурного перевороту, заперечували чи просто стерли традиційні ієрархії та досліджували переважно припущення про творчість, художню практику та роль художника в сучасній культурі. Спільне зібрання складає близько 250 творів у різних засобах масової інформації, учасниками виставки є понад 80 вчених та невчених художників задля більш різноманітного та всеосяжного розуміння культури та її історії.

Виставка проходить під хештеґом #AmericanOutliers (з англ. американське відхилення - прим. ред.).

Джордж Константін, "Карусельний кінь", 1939, акварель, графіт і кольоровий олівець на картоні (www.nga.gov)

Марсден Гартлі, Адлеард Утоплений, майстер "Примара", 1938-1939 рр., олія (www.nga.gov)

Джон Кейн, Автопортрет, 1929, олія на полотні (www.nga.gov)

Білл Тейлор, "Люди, що пили", "Хлопці хлопчиків", "Собаки гавкають", 1939-1942 рр. Непрозора акварель на картці з темно-сірою обробленою поверхнею (www.nga.gov)

Горацій Піппін, "Інтер'єр", 1944, полотно, олія (www.nga.gov)

Яків Лоуренс, "Тротуари", 1943 р., гуаш на папері (www.nga.gov)

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

П'яна муза художника Модільяні
Експресивний, молодий і талановитий. Мабуть, так і не зміг до кінця зрозуміти себе. П'яна муза полонила і відривала від реальності. Він бачив світ не таким, яким бачили його інші. Його картини досі захоплюють, а трагедія життя кидає в розпач. Хто ж він, цей геніальний Модільяні?
Читати більше
Арт-галерея «Мануфактура» представить виставку «Антропогенез: витоки, предмет, тіло»
26 травня арт-галерея «Мануфактура» представляє персональну виставку чернігівського художника Євгена Шаповалова під назвою «Антропогенез: витоки, предмет, тіло». У контексті мистецтва та цієї виставки – це еволюція людства у проявах його стародавніх культур, творів, предметів та показ самих людей без зайвих прикрас.
Читати більше