#AmericanOutliers: нестандартні полотна аванґардистів пройдешнього століття

16 серпня 2019
Ліля Колісник

Зухвалі, нестандарті, такі, що не вписувалися в жодні рамки. Художників-самоуків називали примітивними, далекоглядними, наївними, врешті, просто аутсайдерами. Та вони відіграли значну роль в історії модернізму, хоча їхній внесок загалом був знехтуваний іншими або забутий. Знову і знову у США протягом минулого століття аванґардні артисти знаходили спорідненість та натхнення у роботі своїх невиправданих, марґіналізованих однолітків та ставали прихильниками їхньої творчості. Навіть зважаючи на те, що це заохочувало музеї брати їхні роботи і показувати широкому загалу. Опріч того, організації зазвичай робили це не дивлячись на розбіжність, - хто наразі знаходиться на піку популярності, а хто - на її периферії.

Американське мистецтво аванґарду зосереджене на трьох періодах минулого століття, коли єднання художників-самоуків з основною течією стало мейнстримним та було найбільш вдалим.

Нижче представлені роботи з великої виставки, присвяченої дослідженню того, як ключові моменти, що збігалися з періодами американського соціального, політичного та культурного перевороту, заперечували чи просто стерли традиційні ієрархії та досліджували переважно припущення про творчість, художню практику та роль художника в сучасній культурі. Спільне зібрання складає близько 250 творів у різних засобах масової інформації, учасниками виставки є понад 80 вчених та невчених художників задля більш різноманітного та всеосяжного розуміння культури та її історії.

Виставка проходить під хештеґом #AmericanOutliers (з англ. американське відхилення - прим. ред.).

Джордж Константін, "Карусельний кінь", 1939, акварель, графіт і кольоровий олівець на картоні (www.nga.gov)

Марсден Гартлі, Адлеард Утоплений, майстер "Примара", 1938-1939 рр., олія (www.nga.gov)

Джон Кейн, Автопортрет, 1929, олія на полотні (www.nga.gov)

Білл Тейлор, "Люди, що пили", "Хлопці хлопчиків", "Собаки гавкають", 1939-1942 рр. Непрозора акварель на картці з темно-сірою обробленою поверхнею (www.nga.gov)

Горацій Піппін, "Інтер'єр", 1944, полотно, олія (www.nga.gov)

Яків Лоуренс, "Тротуари", 1943 р., гуаш на папері (www.nga.gov)
[adSlot8]

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Жовтий, сірий або все-таки білий: виберіть відтінок вашої зубної емалі
Білосніжна посмішка не в усі часи і не у всіх народів була в пошані. Щоб підкреслити свій статус і благородне походження, стародавні римляни носили золоті коронки, а японки чорнили зуби спеціальним лаком.
Читати більше
Фотодобірка українських місць Нью-Йорка (част. 1)
Вулиця Тараса Шевченка, кредитна спілка-мільярдер, легендарний український ресторан, де знімають голівудські фільми, представництво України при ООН — усе це та багато іншого, пов'язаного з Україною, ви зустрінете в Нью-Йорку.
Читати більше