​7 поширених помилок в українській мові

Ми всі часом помиляємося, мимоволі вживаємо кальки з російської мови чи неправильно наголошуємо слова. І не дивно! Ще Вольтер у свій час сказав: "Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя".
 
Деякі помилки трапляються надто часто. Пропоную звернути на них увагу та намагатися їх уникати.

1. "Нажаль". Коли знову сумніватиметеся, писати разом чи окремо ці два слова, згадайте, що між ними можна вжити ще одне слово: "на превеликий жаль". Таким чином, можливо, Вам легше буде запам'ятати, що ми їх завжди пишемо окремо!
 
2. "Будь-ласка". Це теж два слова, вони пишуться окремо і без дефіса.
   
3. "Згідно інструкції", "відповідно з", "у відповідності з ...", "згідно до..." це все помилкові конструкції.
 
Українською правильно буде: відповідно до і згідно з.
 

4. "На протязі року" калька з російської мови.
   
5. "Заключається". В українській мові такого слова взагалі немає, тому контракти укладають (заключають), проблеми полягають (заключаються), когось обіймають (заключають в обійми)...
   
6. Їх чи їхнього? На жаль, під впливом російської мови все частіше їх вживається не у властивому значенні. Насправді, їхній – це присвійний займенник (відповідає на питання "чий?"), а їх – це форма родового і знахідного відмінка від особового займенника вони (відповідає на питання "кого?", "чого?", "що?").
   
7. "Приймати учаcть". Приймати це взагалі одне з тих слів, які у нас дуже часто вживають неправильно. Зокрема, треба говорити: брати до уваги, брати до серця, брати до відома, а у нас багато людей вживають у цих словосполученнях слово приймати
 
А які Вам помилки трапляються найчастіше?

P. S. До речі, помилки трапляються, а не зустрічаються, як дехто вважає! :)
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

ShuraKatsapko 12 серпня 2016
На жаль дуже багато людей вважають себе знавцями мови і коли намагаюся виправити помилки у вимові чи написанні ображаються замість того щоб дослухатися. Багато кальки з російської в ЗМІ, де поділися літкоректори? Діалектизми прикрашають мову якщо вони доречні і демонструють етно-територіальні особливості місцини. А загалом, дякую за цікавий і корисний матеріал. Слава Україні!
Ganna Ganna 30 вересня 2014
З власної викладацької практики можу сказати, що дуже багато проблем для учнів становлять кількісні числівники та ступені порівняння прикметників.
Alina Plastylina Alina Plastylina 15 вересня 2014
Дуже цікаво! Дякуємо!
Як вибрати ідеальний жіночий годинник
Тренди змінюються ледь не щосезонно. Здається, і не вженешся за ними. Та є речі, які завжди тішитимуть око й залишатимуться доброю класикою. Одна з таких речей — годинник. Розглянемо в статті кілька правил вибору.
Читати більше
Як правильно вибрати меблі для дому: 6 порад
Вибір меблів — важливий процес. У вас є можливість повністю переосмислити свій дім за допомогою сотень стилів, кольорів, планувань і матеріалів. А також вдихнути життя у ваші будні. Однак на ринку безліч фірм і магазинів, то як серед них вибрати і не витрачати надто багато часу?
Читати більше