10 книг iз саморозвитку, які потрібно прочитати!

Існує безліч книг і підручників зі самовдосконалення, але часто дуже складно зрозуміти, що варто прочитати саме Вам. Є книги за категоріями: бізнес, швидке читання і пам’ять, комунікації, ораторське мистецтво, творчість і евристика, лідерство тощо. Це далеко не всі книги і не всі тематики, пов’язані зі самовдосконаленням і особистісним зростанням, але відібраний нами десяток є найбільш популярний і обговорюваний в інтернеті.

Нейл Фьоре «Легкий спосіб почати нове життя»

Про що? Ми часто обіцяємо собі привнести щось нове у своє життя — записатися в спортклуб або кинути курити, проте рідко хто дійсно доводить почате до кінця. Прийти до фінішу, вважає американський психолог Нейл Фьоре, нам заважають не тільки звички, а й особливості роботи нашого мозку. Ми любимо відкладати справи, боїмося невідомості — загалом самі ускладнюємо своє життя. Як позбутися цього «багажу», і вчить книга Фьоре.

 Джеймс Шуровєскі «Мудрість натовпу»

Про що? Ми звикли вживати слово «натовп» в негативному сенсі. У автора книги Джеймса Шуровєскі інша думка. Провівши історичні, економічні та психологічні дослідження, американський журналіст прийшов до висновку: коли ми разом, ми приймаємо більш грамотні рішення. Скажімо, якщо ви рухаєтеся в потоці людей, що залишають стадіон після футбольного матчу, то навряд чи заблукаєте: натовп абсолютно точно виведе вас по правильному шляху. У цій книзі із саморозвитку розібрані й інші приклади, які дозволять по-новому поглянути на соціум і навчать отримувати вигоду з багатьох ситуацій.

 Тіна Силіґ «Зроби себе сам»

Про що? У своїй книзі Тіна Силіґ, професор Стенфордського університету, активно ділиться з читачами секретами підприємництва та новими шляхами до успіху. Але її основна думка зовсім не в тому, що кожному необхідно прагнути у великий бізнес. Зробити себе самому, на думку Тіни, значить пробувати нове, розширювати межі мислення і не думати про себе як про людину, яка не може змінюватися. Автор пропонує нам використовувати будь-який шанс проявити себе і уникати рамок, які нам так охоче ставлять суспільство, керівники або члени сім’ї. Тіна згадує студентську звичку ставити запитання «Чи будуть це питати на іспиті?». І радить ніколи не упускати можливості «бути приголомшливим», тобто дозволити собі проявляти здібності в повну силу.

 Кейт Ферацці «Ніколи не їжте наодинці»

Про що? Користуватися особистим знайомством (блатом) при просуванні не так давно вважалося майже аморальним, нас вчили, що важливіше те, що ти робиш, а не з ким ти знайомий. Однак про те, що одне іншому не заважає, а швидше допомагає, згадувалося нечасто. Можна бути професіоналом, але так і залишитися непоміченим; красунею і розумницею, про позитивні якості якої знає обмежена кількість чоловіків; хорошою людиною, якій важко спілкуватися і боротися зі своєю самотністю. Зв’язки і знайомства дійсно вирішують дуже багато речей. Як правильно заводити і підтримувати їх, використовуючи нехитрі навички спілкування, докладно розповідає Кейт Ферацці.

 Реґіна Бретт «Бог ніколи не моргає»

Про що? У цій книзі із саморозвитку американська журналістка Реґіна Бретт, що перемогла онкологічний діагноз, зібрала свій життєвий досвід. І узагальнила його в 50 уроках, слідуючи яким ми можемо стати щасливими. Мабуть, головний з них — вміння жити зараз, не відкладаючи нічого для «особливого випадку» або покладаючись на далеке «зроблю це, коли вийду заміж / зміню роботу / переїду, подорослішаю (потрібне підкреслити)». Зрозуміло, що в Реґіни були на це всі підстави — хвороба не залишила їй іншого виходу. Але зробити те ж саме можемо і ми, не чекаючи такого ж імпульсу від долі, який був в авторки.

 Кен Робінсон «Покликання»

Про що? Покликання, вважають психологи, це зустріч здібностей і пристрасті. Тобто коли справа, яка дуже подобається, і справа, яка відмінно виходить, збігаються. Пам’ятаєте фразу Конфуція «Вибери собі справу до душі, і тобі ні дня не доведеться працювати»? Як це зробити, у своїй книзі розповідає Кен Робінсон, провідний експерт в області творчого мислення, освіти та інновацій.

 Келлі Макгонігал «Сила волі: як розвинути і зміцнити»

Про що? Від нашої сили волі в буквальному сенсі залежить усе: фізичне здоров’я, фінансовий успіх, кар’єра, відносини з оточуючими — якщо, звичайно, ви не плануєте провести життя абияк. Ось тільки розвинути силу волі вдається небагатьом: куди частіше ми здаємося на півдорозі. Як досягти наміченої мети, знає автор книжки, професор Стенфордського університету Келлі Макгонігал (не плутати з «британськими вченими»!). Вона узагальнила результати новітніх досліджень у галузі прикладної психології, додала трохи історії, цікавих фактів і тонкого гумору, у результаті чого і з’явилася ця надзвичайно корисна книжка.

 Стів Гарві «Роби як жінка, думай як чоловік»

Про що? Стів Гарві, провідний ведучий суперпопулярної в США програми про стосунки статей, прямо і детально відповідає в цій книзі на питання, які так давно нас мучать: що насправді думають чоловіки про відносини з жінками? Що ви можете, а чого не повинні вимагати від свого чоловіка? Які п’ять запитань потрібно поставити чоловікові, щоб зрозуміти, наскільки серйозні його наміри?

 Г’ю Вебер «З чувака в батьки»

Про що? Народження дитини — велика подія в житті кожної сімейної пари. І бути до нього готовим потрібно обом батькам. Як правило, у жінок великих проблем з підготовкою (моральної і фізичної) не виникає, а от чоловіки, почувши про дві смужки на тесті, нерідко відчувають себе втраченими. Прийти в себе і зробити перехід від безтурботного життя до батьківства допоможе ця книга. Турботливим дружинам досить залишити її на видному місці, і процес «переродження» буде запущений.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Ігри для дітей англійською: користь чи шкода
Безліч досліджень присвятили тому, як відеоігри впливають на розвиток дітей. Існує багато різновидів ігор. Деякі просто розважального характеру, інші ж є складним викликом, змушуючи мозок працювати.
Читати більше
Вага стоїть на місці: у чому причина і як виправити ситуацію
Схуднення — тривалий процес. Спочатку вага йде швидко, але рано чи пізно з'являється проблема: на вагах, попри дієту та інтервальні тренування, тримається одна і та ж цифра. Нижче пропонуємо вивчити, як подолати цю проблему.
Читати більше