1 жовтня цього року в самому "серці" країни, на Майдані Незалежності в ТВК "ГЛОБУС" відкрив свої двері найбільший в Україні
магазин українських дизайнерів. Думаю, уже багато хто знає про проект
"FASHION GLOBUS UKRAINE". Проте, для тих, хто чує вперше, пропонуємо дізнатися про нього з уст його творця, Голди Виноградської.
Цей проект створено під патронатом конфедерації дизайнерів та Міністерства Культури України. Зараз учасниками центру стали понад 30 талановитих дизайнерів та митців з усіх регіонів України і планується, що кількість учасників буде постійно зростати, бо центр запрошує приєднуватися до цієї ініціативи
молодих дизайнерів та представників творчих мануфактур.
Дуже цікаво дізнатися саме про Вас, Голда, як про автора та організатора цього проекту. Розкажіть про себе.
Я родом зі Львова. За фахом – економіст-енергетик. 8 років пропрацювала в потужній компанії в енергетичній галузі. У віці 33 років побачила уві сні красивий одяг - і…."змінила своє життя" - пішла вчитись на дизайнера, почала створювати колекції, багато подорожувала світом, беручи участь у різних виставках. Але своїм покликанням вважаю громадську діяльність. Про мене можна більше дізнатись на www.goldafashion.com.
Ви дуже красива жінка з незвичним іменем. Цікаво, звідки воно, чи це псевдонім?
Дякую. Ім'я та прізвище справжні – так звали мою бабусю. Це єврейське ім'я, яке означає "Золота".
Як з'явилася ідея проекту та скільки часу зайняло його втілення в життя?
З роки назад я об'їздила з туром показів моїх колекцій багато міст України (доречі, в моєму логотипі так само була зображена карта України) і захотілось мені зібрати всю Україну в одне місто. Щоб всі могли пишатись, любуватися, вивчати, цінувати (ну і придбати :) ) роботи українських майстрів. З моменту пропозицї керівництвом ТВК "ГЛОБУС" до відкриття магазину пройшло… 3 тижні
(!).
Магазин в центрі Києва – не дешева річ. Ви все організували самотужки чи Вам допомагали партнери?
Давно хотіла зробити проект, за допомогою якого можна було б довести, що українські дизайнери не тільки талановиті. Це може бути рентабельний бізнес. В дусі часу "Зі світу по нитці - голому сорочка". Тому розділила більш-менш витратну частину між учасниками - всі сплачують за свій персоніфікований стенд. Накрутка магазину на ціну дизайнера невелика, вона включає 20% на допомогу для армії та податки. Але ми всі не прив'зані до оренди: річ продалась - забирай гроші, а не чекай поки всі зберуть витратну частину.
"FASHION GLOBUS UKRAINE" - це просто магазин чи уже якийсь творчий осередок для українських дизайнерів?
Насамперед, це галерея, це шоу-рум, це місце зустрічі творчих людей та проведення майстер-класів. Це місце, де наші гості відкривають для себе Україну зі всіх сторін, починають відчувати по-творчому почерку ментальну різницю її регіонів. Особливістю магазину є те, що кожен покупець зможе знайти в ньому щось для себе, незалежно від статі, віку, розміру, стилю та бюджету покупки. Відвідування центру буде занесено з початку листопада 2014 р. в екскурсійну програму для іноземних туристів. Двері центру та магазину відчинені для усіх бажаючих кожного дня з 10 до 22 год.
Можете детальніше розповісти про філософію проекту "люди для людей"?
Це духовне і маркетингове поняття, яке я для себе сформулювала. Тут дизайнери відчувають себе майстрами, чию творчість поважають люди. А клієнти відчувають на собі, що мода це не тільки "для обраних, худеньких чи багатих". Тут кожен може знайти щось для себе - і чоловік, і жінка, і дитина, люди з різними смаками та гаманцями.
Чи є вимоги до дизайнерів, які долучилися до проекту? Це повинні бути вже відомі постаті чи можуть бути й початківці?
Це майстри своєї справи, яких порадили фахівці у сфері моди, блогери, редактори журналів, організатори місцевих модних проектів. Під час проекту відкриваються нові таланти - це одна з переваг. А взагалі, як кажуть "Стукайте і вам відкриють".
Які дизайнери уже долучилися до проекту?
м. Львів: Голда Виноградська (класичний жіночий одяг), Міла Квітка (аксесуари зі штучних квітів та намиста), Ольга Демків (
прикраси для голови)
м. Івано-Франківськ: Любця Чернікова (етноодяг)
м. Черкаси: Олеся Тележенко (чоловічий та жіночий етноодяг) та Вікторія Лювена (стильний casual)
м. Рівне: Ірина Ковальчук (стильний casual)
м. Вінниця: Людмила Бушинська "РУТА" (чоловічий, жіночий та дитячий етноодяг, іграшки та аксесуари)
м. Житомир: Маргарита Козак (романтичний жіночий одяг) та Оксана Панькина (прикраси та квіти із фоамірана)
м. Одеса: Олександр Капсамун (чоловічий концептуальний одяг)
м. Тернопіль: Ірина Гуцал Цісецька (жіночий етноодяг із вишивкою бісером)
м. Миколаїв: Ріна Бударіна (жіноча колекця)
м. Луганськ: Тетяна Голубева (жіноча колекція)
м. Чернівці: Анастасія Шкура (жіноча колекція)
м. Донецьк: Анна Анісімова (жіноча колекція), Арье Краснопольський (чоловічий одяг класика), Тетяна Белкіна (прикраси з перлин)
м. Запоріжжя: Лідія Маринчук (іграшки)
м. Харків: Наталья Ніконова (жіночий етно одяг)
Крим: Людмила Комардіна (колекція джинсів та суконь)
м. Кіровоград: Олександр Pratskoff (жіноча колекція)
м. Київ: Алена Сереброва ( жіноча колекція із використанням хусток), Серж Смолин (чоловічий одяг), Віктория та Ольга Боровик (жіночий одяг та аксусуари), Ольга Бунеску (прикраси з каміння), Олександр Гапчук (чоловіча колекція), Гоша Альтшулер (одяг зі шкури та хутра ), Ліна Метісова ( в’язані аксесуари ), ТМ «РІТО» ( стильний трикотаж), Олександр Васільєв ( чоловіча та жіноча колекція), Катерина Черевата ( прикраси).
Дизайнер із Великобританіїї, підтримавший проект - Ірина Bluebird (капелюшки).
Які плани на майбутнє проекту? Чи плануєте відкривати філії?
Планую зробити працюючий профсоюз українських дизайнерів по всій Україні та разом виборювати для нас всіх гідну долю. Хочу виходити на світовий рівень як культурний проект, отримувати замовлення і цим самим завантажувати фабрики, що значно підніме легку промисловість з колін. Odesa Fashion Week уже називає себе нашим південним крилом.
Яка реакція громадськості? Чи були випадки неадекватного ставлення?
Оскільки цей гідний проект, перш за все, благодійний (20% прибутку магазину йде на підтримку нашої армії), то суспільство сприйняло його з розумінням, неадекват я не зустрічала. Коли у щось вкладаєш душу і це по-справжньому – люди це відчувають.
Якому одягу українських дизайнерів надаєте перевагу саме Ви?
Абсолютно різному… В нас, Слава Богу, є що з чого вибирати…
Ви розпочали з об'єднання українських дизайнерів, а що би ще Вам хотілося змінити чи покращити у нашій країні?
Дуже багато чого: в Конституції, Податковому кодексі, в системі освіти, медицини, ЖКХ, в енергетиці, армії, у принципах підбору чиновників, змінити дипломатичні місії України по світу і т.д. Багато що хотілося б змінити, але найголовніше те, що ми це усвідомлюємо і почали замислюватись, як це зробити на практиці!
Щиро дякую за інтерв'ю! Бажаю вашому проекту подальшого стрімкого розвитку та всевітнього успіху!
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.