#Euromaidan

13 грудня 2013
Anna Babicheva

Майданити чи не майданити? Сьогодні Євромайдан тема номер один у світових ЗМІ. Хештег Євромайдан використовує кожний третій користувач. Майдан - хвороба чи гіперболізація проблеми?  

Вже протягом кількох тижнів ми можемо слідкувати за подіями безпосередньо з Майдану. У кожного із нас виникло своє особисте та незалежне бачення ситуації. Дехто вважає майданівців героями, а дехто тхірливими неспроможними до боротьби істотами. Чи треба боротися за майдан і яким чином розповіли рядовий та десятник відділу Народної Самооборони "Дев’ята Сотня", котрі пояснили, що під час революції імена не важливі, а отже бажають залишитись анонімними.

Якщо революція закінчиться не на користь Майдану, чи до Європи збільшиться кількість міграції? Чи Українці й надалі будуть намагатись вижити в Україні?

Я переконаний, що наслідки цього, чого ми є свідками - будуть. Дуже би хотілось, щоб вони були саме такі, якими ми їх уявляємо. А саме: відставка Януковича, відставка кабміну, нові вибори Верховної Ради, а також такий склад Верховної Ради і уряду, який зможе підписати угоду з Євросоюзом. Якщо цього не відбудеться, очевидно, що акції протесту будуть продовжуватися і ми все таки вийдемо на якийсь рівень, котрий буде задовільняти і нашу сторону, і їхню.

Чи хтось з Вашої родини, можливо, вже емігрував у Європу, чи планує, чи не планував ніколи?

Мешканці Львівщини, Франківщини, Тернопілля, Західної України загалом, вони їдуть туди на заробітки, нажаль. Тому що в Європі вищий рівень життя, певна частина населення завжди буде мігрувати. Завжди є 5-7-10 % населення, які це роблять.

Чому ви стоїте тут, на Майдані?

Пов’язуючи із минулим запитанням відповім. Тому що я хочу, щоб до нас їздили люди. Хочу щоб це у нас був такий рівень життя, який потрібний. Який би притягував до нас людей. Щоб наші громадяни врешті повернулись до своєї країни. І щоб ми нікуди не їздили на заробітки, а тільки як туристи. От і все. А країна дуже мало грошей виділяє, особливо на західні регіони. Подивіться які на сході дороги, а які на Львівщині. Там ніби декілька війн пройшло.

А ви гадаєте, що завдяки революції в Україні стануть набагато кращими дороги та умови для життя? 

По-перше об’єдналися люди. Нас різнили за релігіями, за мовою, нас ділили на Західну Україну і Східну. Нас розділяли, нами володіли і з нас здирали гроші, які би мали піти на освіту, медицину, на забеспечення людей, які не можуть на себе заробити, пенсіонери, інваліди і на ті ж самі дороги. Натомість залишають нас при комунізмі і тримають за рабів. Людей це врешті решт образило, що ми коло них раби. І зі сходу, і з заходу. Ми об’єднались. Ніхто не свариться тут на Майдані. Хоча є люди і з Донецька, і з Закарпаття. Тут всі дружно йдуть до однієї мети. 

Але ви рахуєте, що нова влада буде кращою? Ви не гадаєте, що це знову буде просто менше зло, яке ми власноруч оберемо?

Наївні люди думають, що політики щось змінять, вирішать та жити у нашій країні стане краще, тільки завдяки ним. Ні, вони можуть допомогти нам, але не можна надіятись на хорошого президента. Це те саме, що надіятись на хорошого ката. Народ має вибирати, вирішувати свої локальні проблеми на своєму ж локальному рівні, тоді президенту буде легше упорядкувати діяльність на національному рівні. Але безперечно народ має контролювати владу. 

Такими переживаннями із нами поділились люди, які протягом тижня живуть Майданом. На мою думку, це одна із найбільш правильних позицій, яку міг би займати народ у подібній ситуації. Дивують звичайно деякі речі, які означує опозиція, звичайно, для своїх передвиборчих цілей. На приклад плакат на "йолці" із зображенням Юлії Тимошенко та написом: "Україні - Волю!". Безпосередньо проводячи паралель від Юльки до України. Гарна передвиборча агітація за нового "народного" президента, який ще, нажаль, за ґратами. Мені здається, що накинута опозицією ідея визволити Юлю просто вже надто закорінилась в думках людей і це вже норма. 

Чи майдан зробить нашу державу кращою? Невідомо. Чи змінить позиції громадян, щодо самих себе? Невідомо. Але мені відомо одне. Після майдану, принаймні декілька місяців, люди будуть більш щирими та уважними один до одного. Чим довше триватиме Майдан, тим краще люди засвоять найголовніший у житті урок: "Ніхто нічого нікому не винен. Хочеш зробити добре - зроби сам!"
 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Ярилослав Ярилослав 27 серпня 2016
майдан - не переміг.

коли він зупинився і Толерантно дав собі надіти Оновленне ярмо Олігархії СОвка- він Програв.
( толерантність - удєл Рабів).
Програв тоді коли не виконав Місії Настоящої революції- фізичне Знищення ( повне ) Старої Системи.

Це не питання Гуманізму, "дємократії" чи ще якої видумки))).

Це питання Логіки. холодної логіки.


Революції (настоящі, не "кольорові" постановки спецслужб) - це як спалення старої трави , аби виросла на. це як ампутація гангрени,..............



Революція - це не демократичний , не гуманний спосіб Народу Очистити Владу..
Yurik Yurik 7 березня 2014
:)
5 книг української Незалежності
Книжки, з якими асоціюється період української незалежності, у кожного можуть бути свої. Але існують такі видання, де незаперечні цінності — герб, мова, національна ідея — стають єдиними і основними у справі формування нашої державності.
Читати більше
Не шукати зручний момент: є шанс, що він не настане
Про нове життя з Нового року: чому хочеться все змінити та як насправді це реалізувати в 2022 році. Інтерв'ю з практикуючим психологом Інною Гречко про шанси почати щось нове і краще з Нового року.
Читати більше