Діти завжди з ентузіазмом беруться за нову справу, з радістю починають відвідувати різні гуртки та секції. Однак у багатьох з них запал до розпочатого згасає досить швидко й інтерес до заняття може раптово зникнути.
Саме тому вкрай важливо ще з дитинства навчити малюка усвідомлювати, що будь-яку розпочату справу потрібно доводити до кінця.
Для того, щоб навчити дитину закінчувати розпочате, можна скористатися простими, але ефективними порадами та рекомендаціями.
Не все виходить з першого разу
Поки все виходить і йде добре, більшість дітей із задоволенням займаються улюбленою справою. Та щойно виникають перешкоди або щось йде не так, багато з них втрачають інтерес, засмучуються і навіть зляться. І, як наслідок, вирішують кинути розпочату справу. Це стосується всього: і ліплення з пластиліну, і
гри на музичному інструменті, і заняття спортом.
У такій ситуації не треба дозволяти дитині здаватись перед труднощами. Завдання батьків – прийти на допомогу: допомогти зліпити складну фігуру, розібратися разом з інструкцією до конструктора, відтренувати складний гімнастичний рух удома. Таким чином, дитина, по-перше, зрозуміє, що в складних ситуаціях вона може розраховувати на своїх близьких. А, по-друге, усвідомить, що безвихідних ситуацій практично не буває.
Приклади для мотивації
Якщо дівчинка пішла в балетний клас, покажіть їй фільм про відомих балерин, їх нелегкий шлях і неперевершені виступи на сцені. Хлопчику, котрий захоплюється футболом, можна почитати біографію відомих спортсменів. Так діти почнуть розуміти, що у зірок, які досягли висот, теж була непроста дорога з перемогами і програшами, зі злетами й падіннями. І на вершині слави вони виявилися тільки завдяки тому, що не здалися й не кинули початого, а твердо і впевнено йшли до поставленої цілі.
Читайте продовження статті тут.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.