Як стати кращим письменником?
Писати більше? Це, звичайно, допомагає.
Читати книги про те, як писати? Хороша ідея, але існує щось навіть більш важливе.
Перший крок до того, щоб стати кращим письменником, - навчитися мистецтву читання
Мистецтво читання? Так, мова йде не про просте поглинання слів для розуміння історії або сюжету. Дозвольте на прикладі малювання пояснити, що означає
мистецтво читання.
Коли ви вчитеся малювати, ви змальовуєте та копіюєте. Але ви це робите не просто так. Ви пізнаєте, з яких простих елементів будується кожна фігура. Вчитися малювати - це навчатися мистецтву бачити.
Ви можете витратити 10 тижнів, навчаючись малювати кола. Ви зрозумієте, що багато фігур складаються з кіл. Деякі з них маленькі, деякі великі, деякі більше схожі на овали - але це просто неймовірно, як багато всього ви можете зобразити за допомогою простих кіл.
Так само і з
написанням текстів і веденням блогу. Вам потрібно навчитися визначати базові елементи: те, як слова, речення та абзаци зливаються воєдино для створення надихаючих і видатних текстів.
Мистецтво читання - це аналіз
Вам потрібно аналізувати структуру текстів, абзаци, речення і слова. Необхідно зрозуміти, що приваблює і утримує вашу увагу. Розпізнати, яким чином вибір конкретних слів впливає на ваші емоції як читача. Ви повинні помічати те, що залишилося недомовленим.
На якийсь час ви, можливо, навіть втратите радість від процесу читання, тому що вже не зможете читати на одному диханні заради задоволення. Ви не зможете читати без розбору абзаців і речень на частини.
Як тільки ви почнете аналізувати тексти, ви побачите різні варіанти їх структури. Ви будете помічати, як абзаци з довгими реченнями перериваються короткими і уривчастими. Ви дізнаєтеся, яким чином певні слова допомагають вам щось відчувати або уявити.
Багато хто вважає, що великі письменники мають вроджений талант.
Ми любимо поклонятися нашим героям. Ми думаємо, що є обдарованіші та набагато оригінальніші особистості, ніж ми.
Але чи справді вони народжені з талантом писати видатні тексти? Чи це все ж тяжка праця, яка удосконалила їх навички? Можливо, вони витратили багато годин, читаючи, аналізуючи і редагуючи свої тексти, поки нарешті залишалися задоволені результатом.
У своїй книзі "Тип мислення. Як ви можете реалізувати свій потенціал" Карол Двек описує два різні типи мислення:
- упереджене мислення;
- мислення, яке можна розвинути.
Люди з
упередженим типом мислення вірять, що вони народжені з певними талантами. Все те, що вони можуть або не можуть зробити, вже визначено. Успіх для них - це доказ того, на скільки вони талановиті.
Люди з
типом мислення, яке можна розвинути, навпаки, вірять, що базові характеристики підлягають розвитку і їх можна поліпшити шляхом докладання певних зусиль. Вони отримують задоволення від викликів і навчаються на власних помилках. Невдачі для них не є ознакою, що вони недостатньо талановиті. Для них це можливість навчитися більшому.
Проста правда про те, як стати кращим письменником
Щоб створити успішний блог, вам не потрібен особливий талант. Проаналізуйте, чому вам подобаються певні блогери. Читайте, читайте і ще раз читайте. Зрозумійте, чому деякі пости чи статті нудні, як університетська лекція, а інші викликають у вас захоплення, і ви просто не можете дочекатися, коли ж буде опублікований наступний матеріал.
Забудьте про талант. Не думайте про творчі навички. Перестаньте говорити собі, що інші більш обдаровані, ніж ви.
Замість цього беріться до роботи. Більше читайте. Більше аналізуйте. Більше пишіть. І успіху вам! :)
(
via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Дозволю собі виправити вас: UaModna - звучить як ЮАМодна, сподіваюся, тепер ви правильно називатимете наш ресурс ;)
З приводу статті, то вона охоплює достатньо широкий список порад, для автора початківця, але критика є першочерговою перешкодою. На жаль, про неї так і не було сказано! Тому я, Моріс Н. В., вирішив виправити цей промах своїм коментарем)
P.S. І ще одне, те, що ви написали в п.с., що ви не троль... хех, кого ви намагаєтеся обманути?:)
Думаю команда UaModna знайде багато яскравих доказів протилежного;)
І все ж не згідна з вами, що критика це "камінь на грядці автора" критика буває конструктивна і корисна. Просто треба вміти фільтрувати її. І повністю відкидати критику не потрібно, якщо її боятися, то вона точно рано чи пізно тебе дожене і відкидаєш чи не відкидаєш те каміння, а "мури" можуть і так навалитися.
З приводу віскаря, то він універсальний засіб. І музу приводить і відношення до критики змінює) Все ж таки, побороти той страх повністю не можна. То хронічний недуг, який можна залікувати, але явно не вилікувати)
По-друге, є такі "письменники", які не прочитавши жодної книги (впевнена, що це не про вас) відчувають в собі натхнення і відвагу і пииишуть... і ті, хто треба - "обрані" мусять зрозуміти їх між рядків, типу так і задумувалося)
P.S. Цікаво як ви справляєтеся з критикою, що саме віскарь (що рятує від критики) допомагає вам знайти музу ;)
Напевно найважливіше вміння для письменника - витримувати критику, інколи навіть перетворюючи її собі на користь. Он, Еріка Леонард Джеймс, теж вислухала у свій адрес багато цікавих аргументів, але вміло поклала на них ****** і написала ще дві книги. Та багато хто ламається і все... Одні з них стають Донцовими (купа однакових книг, із зміною імен головних героїві (інколи навіть міста по іншому називають. Щось типу бонуса для фанатів)), інші взагалі бояться відкривати Word, чи брати в руки ручку.
І знову ж таки, якщо сил терпіти критику оточуючих нема, то найкращий вихід - налий собі віскаря!