Великий піст триває, але чогось смачненького душа все ж прагне? Щоби принести в буденність яскравих кольорів, смаків та аромату, не потрібно нічого особливого. Спробуйте приготувати пиріжки з сочевицею та шпинатом за нашим сьогоднішнім рецептом
Пісного Смаколика!
Шпинат – це відмінне джерело заліза, що є часткою гемоглобіну, який забезпечує киснем всі клітини організму та входить у склад системи, що відповідає за вироблення енергії та обмін речовин. Особливо рекомендується жінкам, а також дітям і підліткам на стадії росту. Мало хто знає, що вживання шпинату позитивно впливає на наші очі, адже він містить лютеїн та інші речовини, що захищають нервові клітини і запобігають виникненню таких захворювань як дистрофія сітківки. Шпинат особливо рекомендують вживати людям, які працюють з комп'ютерами.
А от про сочевицю існує цікавий факт: наприкінці 19-го століття протягом двох років була сильна посуха, яка знищила більшість злаків. Наприклад, пшеницю, жито, гречку та ячмінь. Тоді велика кількість людей опинились під загрозою голодної смерті. І тільки завдяки гарному врожаю сочевиці великої кількості смертей вдалося уникнути, тому що сочевиця в ті роки вродила так, як давно не родила. З неї пекли хліб, виготовляли ковбасу і навіть іноді цукерки. Природа створила такий корисний продукт для того, аби людина до глибокої старості залишалась здоровою. З сочевиці готують безліч різноманітних страв. Це - супи та каші, пюре і салати, які дуже корисні і мають ніжний смак. А ми з вами сьогодні спробуємо пиріжки з сочевицею та шпинату.
Інгредієнти:
Для тіста:
- Борошно – 250г
- Дрібка солі
- Розпушувач – ½ ч.ложки
- Масло – 125г
- Цукрова пудра – 1ч.ложка
- Льодяна вода – 4-6 ст.ложок
- Олія (соняшникова або оливкова) – 1ст.л.
Для начинки:
- Олія соняшникова – 2 ст.ложки
- Цибулина – 1 шт.
- Часник рублений – 1 зубчик
- Перець чилі – 1 стручок (2-3, якщо сухі стручки)
- Насіння кмину – 1 ч.ложка
- Мелене насіння коріандру – 1 ч.ложка
- Червона сочевиця – 125 г
- Окріп – 250 мл
- Шпинат (заморожений або свіжий) – 250 г
- Лимонний сік – 1 ст.ложка
- Сіль, чорний перець – до смаку
Приготування:
- Насипаємо борошно, сіль та розпушувач у миску.
- Дрібнимо ножем масло (для цього потрібно, аби воно було добре охолоджене).
- Розтираємо борошно з маслом до крихкого стану.
- У льодяній воді розмішуємо цукрову пудру. Додаємо туди оливкову чи соняшникову олію. Розмішуємо.
- Суміш олії з водою лиємо в тісто та починаємо його замішувати.
- В результаті має вийти дуже пластичне тісто. Перекладаємо тісто в будь-яку ємність або кульок та прибираємо в холодильник на 15-20 хвилин.
- Тим часом готуємо начинку. Цибулю, часник та чилі обсмажуємо в олії на пательні до м'якого стану. Смажимо приблизно 2-3 хв.
- Додаємо червону сочевицю та добре перемішуємо.
- Смажемо все разом 2 хвилини, додаємо насіння кмину.
- Вливаємо до смаження окріп. Доводимо суміш до кипіння. Закриваємо кришкою та варимо протягом 10-15 хв. або доки сочевиця не вбере всю воду та не перетвориться на пюре.
- Заморожений або свіжий нарізаний шпинат бланшируємо на пательні без олії та води протягом 6-8 хв.
- Домішуємо шпинат в готову сочевицю, додаємо лимонний сік та мелене насіння коріандру. Солимо та перчимо до смаку, після чого відкладаємо начинку вистигати.
- Дістаємо з холодильника тісто та розкачуємо його на присипаній борошом поверхні.
- Вирізаємо кола діаметром 15 см (їх має вийти 6 шт).
- Викладаємо на кожне коло трохи начинки. Складаємо тісто навпіл, щоб вийшло півколо та заліплюємо краї, в процесі змочуємо їх водою (по принципу вареників).
- Проколюємо виделкою в кількох місцях кожен пиріжок та ставимо випікатись в розігріту до 200 градусів духовку на 20-25 хв.
Найкраще такі пісні пиріжки смакують гарячими або теплими. Корисні, апетитні й дуже ситні пиріжки стануть улюбленцями всієї родини – вони з легкістю замінять основну страву і не позначаться на вашій фігурі, адже не містять дріжджів. Смачного та мирного
Великого посту!
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.