Літературні читання з лауреаткою премії Конрада в Нью-Йорку

7 грудня 2015
UAPOST.US
3 грудня Інститут Гарріман при Колумбійському університеті Нью-Йорку приймав у своїх стінах письменницю Софію Андрухович. Захід відбувся в рамках сучасної української літературознавчої серії співзасновників програми україністики в Інституті Гаррімана Колумбійського університету та Інституту Кенана в Міжнародному центрі Вудро Вільсона.  
  За іронією долі для авторки це була ще й дата отримання Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського, яку організовує Польський інститут у Києві. Софія стала п’ятим лауреатом премії, долучившись до когорти таких відомих письменників як Тарас Прохасько (2007), Сергій Жадан (2009), Наталка Сняданко (2011) і Таня Малярчук (2013). Премію Конрада присуджують раз на два роки і цьогоріч лауреата обирали з-поміж 63 номінантів. 

У Нью-Йорку письменниця презентувала свою останню книгу "Фелікс-Австрія". Як вона зазначає, написання цієї праці стало цілковито новим досвідом у творчості, адже до цих пір наративи її творів відбувалися в сьогоденні та рефлектували безпосередні пережиття. 

"Натомість роман "Фелікс - Австрія можна назвати "історичним" не в класичному сенсі, але пишучи його я досліджувала історичні монографії та історію свого міста. Для мене - написання було інтуїтивним рішенням адже після Першої Світової війни відбуття української культури було можливим таким чином в рамках імперії.", - коментує Софія. Тлом для праці став Станіславів (сьогоднішній Івано-Франківськ) 1900 років за часів Австро-Угорщини. Роман екстраполює читачів в епоху, коли місто мультикультурально синтезувало у собі польську, українську та єврейську культури. Кожна з націй внесла багатство свого колориту у становлення міста і детермінування доль персонажів.  

На думку авторки, попри те, що в період теперішньої війни всі відчуття є значно загостреніші, в тому числі і несприйняття, водночас, чим далі топографічно від Заходу України на Схід, тим книга і "феномен Станіславова" видається читачеві більш екзотичними, а також по-новому цікавими.
                                                                                                                         
Лідія Йонка
 
(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса та практичність: які матеріали використовують для оббивки м’яких меблів
Від того, наскільки вона буде практичною та міцною, залежатиме тривалість її «життя» та привабливого вигляду меблів, тож це варто враховувати, вибираючи диван чи крісло.
Читати більше