Одним з негативних персонажів цієї саги є, безумовно, Серсея Ланністер. Натомість цілком позитивна героїня – Дейнеріс Таргарієн. Недарма ж до неї поступово приєднуються майже всі герої серіалу, включаючи й карлика Тіріона Ланністера у блискучому виконанні актора Пітера Дінклейджа. Симпатії і автора, і глядачів на її боці.
Але саме Дейнеріс є найбільш негативним персонажем саги. Судіть самі. Дейнеріс, намагаючись відвоювати батьківський престол, веде із собою на столицю військо найманців, так званих Бездоганних, а до того ж ще й орду дикунів – дотракійців. Все це нагадує поведінку давньоруських князів, які в боротьбі за владу не гребували допомогою чужинців.
Так, у 1018 році Святополк Окаянний, намагаючись закріпитися на великокняжім столі, привів до Києва ляхів Болеслава І. Саме з цього починаються зазіхання поляків на українські землі. Ще раніше його брат (?) і супротивник
Ярослав Володимирович у боротьбі за Новгород вирішив спертися на скандинавських найманців – варягів. Але найняті ним у Скандинавії варяги безчинствували в місті, що призвело до трагедії. Ось як, про це розповідає Нестор: "Новгородці повстали й перебили варягів... І розгнівався Ярослав і пішов до села Ракомо, сів там у дворі й послав до новгородців мовити: "Мені вже тих не воскресити". І призвав до себе кращих мужів, котрі перебили варягів, і, обманувши їх, перебив їх також". Але, як не дивно, новгородці пробачили свого князя і навіть дали йому військо для походу на Київ.
Ще більш активно залучали давньоруські князі до боротьби за владу орди половців. Так, 1078 року київський князь Ізяслав Ярославич з сином Святополком, а також його брат, чернігівський князь Всеволод Ярославич з сином Володимиром (Мономахом), уклали союз із половцями для боротьби проти полоцького князя Всеслава Брячислапвича. Союзники спільно сплюндрували Полоцьке князівство. Це був перший випадок в історії, коли руські князі привели половців на Русь.
Під час міжусобної війни 1049-1097 років на півдні й сході Русі, розпочатої Олегом, Давидом і Ярославом Святославичами за отчину батька, Святославичі в союзі з половцями спустошили Чернігівщину, Переяславщину, Київщину.
У 1097-1100 роках відбувається міжусобна війна на заході Русі, розпочата Святополком Ізяславовичем за спадщину на Волині. Противники князя в союзі з половцями спустошили Київщину і Волинь.
1149 року претендент на київський стіл
Юрій Довгорукий, в союзі з половцями, одержавши перемогу над київським князем Ізяславом, здобуває Переяслав і Київ. 1152 року той таки Довгорукий з тими таки половцями здійснює облогу Чернігова, щоправда, зазнаючи поразки.
І, нарешті, класика жанру. 1169 рік: напад Андрія Боголюбського в союзі з половцями на Київ; столицю здобуто і пограбовано з особливою жорстокістю. Як зазначають літописці, такого погрому Київ ще ніколи не зазнавав. Очевидно, за цей "подвиг" Російська православна церква канонізувала князя Андрія і з тих пір мільйони вірян моляться йому як святому. Та на цьому пограбування Києва не завершились. 1203 року Рюрик Ростиславич в союзі з половцями знову нападає на Київ; столицю в котрий раз здобуто і пограбовано.
Але повернімося до героїв "Гри престолів". У 7 серії 7 сезону Дейнеріс сказала фразу, яка характеризує її якомога найкраще. Направивши своє військо на північ Вестероса, вона говорить таку фразу: "Я не хочу захопити Північ, я хочу врятувати Північ". Саме такі рятівники зі Сходу в особі московських царів і сучасних царьків вже кілька століть намагаються захопити першопрестольний Київ, мотивуючи це тим, що хочуть "спасти Украину". Ось така історія, любі друзі. Дивіться "Гру престолів" та мотайте на вус.