"Гра престолів" як дзеркало історії України

Одним з негативних персонажів цієї саги є, безумовно, Серсея Ланністер. Натомість цілком позитивна героїня – Дейнеріс Таргарієн. Недарма ж до неї поступово приєднуються майже всі герої серіалу, включаючи й карлика Тіріона Ланністера у блискучому виконанні актора Пітера Дінклейджа. Симпатії і автора, і глядачів на її боці.

Але саме Дейнеріс є найбільш негативним персонажем саги. Судіть самі. Дейнеріс, намагаючись відвоювати батьківський престол, веде із собою на столицю військо найманців, так званих Бездоганних, а до того ж ще й орду дикунів – дотракійців. Все це нагадує поведінку давньоруських князів, які в боротьбі за владу не гребували допомогою чужинців.

Так, у 1018 році Святополк Окаянний, намагаючись закріпитися на великокняжім столі, привів до Києва ляхів Болеслава І. Саме з цього починаються зазіхання поляків на українські землі. Ще раніше його брат (?) і супротивник Ярослав Володимирович у боротьбі за Новгород вирішив спертися на скандинавських найманців – варягів. Але найняті ним у Скандинавії варяги безчинствували в місті, що призвело до трагедії. Ось як, про це розповідає Нестор: "Новгородці повстали й перебили варягів... І розгнівався Ярослав і пішов до села Ракомо, сів там у дворі й послав до новгородців мовити: "Мені вже тих не воскресити". І призвав до себе кращих мужів, котрі перебили варягів, і, обманувши їх, перебив їх також". Але, як не дивно, новгородці пробачили свого князя і навіть дали йому військо для походу на Київ.Ще більш активно залучали давньоруські князі до боротьби за владу орди половців. Так, 1078 року київський князь Ізяслав Ярославич з сином Святополком, а також його брат, чернігівський князь Всеволод Ярославич з сином Володимиром (Мономахом), уклали союз із половцями для боротьби проти полоцького князя Всеслава Брячислапвича. Союзники спільно сплюндрували Полоцьке князівство. Це був перший випадок в історії, коли руські князі привели половців на Русь.

Під час міжусобної війни 1049-1097 років на півдні й сході Русі, розпочатої Олегом, Давидом і Ярославом Святославичами за отчину батька, Святославичі в союзі з половцями спустошили Чернігівщину, Переяславщину, Київщину.

У 1097-1100 роках відбувається міжусобна війна на заході Русі, розпочата Святополком Ізяславовичем за спадщину на Волині. Противники князя в союзі з половцями спустошили Київщину і Волинь.

1149 року претендент на київський стіл Юрій Довгорукий, в союзі з половцями, одержавши перемогу над київським князем Ізяславом, здобуває Переяслав і Київ. 1152 року той таки Довгорукий з тими таки половцями здійснює облогу Чернігова, щоправда, зазнаючи поразки.

І, нарешті, класика жанру. 1169 рік: напад Андрія Боголюбського в союзі з половцями на Київ; столицю здобуто і пограбовано з особливою жорстокістю. Як зазначають літописці, такого погрому Київ ще ніколи не зазнавав. Очевидно, за цей "подвиг" Російська православна церква канонізувала князя Андрія і з тих пір мільйони вірян моляться йому як святому. Та на цьому пограбування Києва не завершились. 1203 року Рюрик Ростиславич в союзі з половцями знову нападає на Київ; столицю в котрий раз здобуто і пограбовано.

Але повернімося до героїв "Гри престолів". У 7 серії 7 сезону Дейнеріс сказала фразу, яка характеризує її якомога найкраще. Направивши своє військо на північ Вестероса, вона говорить таку фразу: "Я не хочу захопити Північ, я хочу врятувати Північ". Саме такі рятівники зі Сходу в особі московських царів і сучасних царьків вже кілька століть намагаються захопити першопрестольний Київ, мотивуючи це тим, що хочуть "спасти Украину". Ось така історія, любі друзі. Дивіться "Гру престолів" та мотайте на вус. 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Найочікуваніші українські фільми 2019 року
Найскандальніший, найдорожчий і наймасштабніший. Це все про українські фільмі, які вийдуть у наступному, 2019 році. Чи виправдають вони очікування глядачів, та чи зростатимуть не тільки кількісно, але й якісно​?
Читати більше