Художник Тарас Шевченко

9 березня 2017
Редакція
Тарас Шевченко — багатогранний геній та одна з найяскравіших постатей українського образотворчого мистецтва середини ХІХ століття. Він проявив себе як художник-живописець, офортист, майстер рисунка, акварелі, сепії та гравюри, пробував себе в скульптурі та різьбі...
 
Тарас Шевченко є одним з перших українських мистецтвознавців, погляди якого зберігають свою силу і в наш час.
 
Образотворча спадщина Шевченка дуже велика: нині відомо понад 1000 портретів, пейзажів, історичних, міфологічних та жанрових композицій. Він зробив великий внесок у розвиток побутового жанру і став його основоположником в українському мистецтві.
 
lovelylife.in.ua
Селянська родина, полотно/олія 1843 рік
 
Особливе визнання мали його офорти, за них у 1860 році рішенням ради Петербурзької Академії мистецтв його було обрано академіком з гравірування на міді. У 1844 році він виконав серію офортів під назвою "Живописна Україна", в яких зобразив сцени із життя і побуту простого українського народу, його історичного минулого, а також мальовничі краєвиди рідної України: "Судня рада", "Старости", "У Києві", "Видубицький монастир" та ін. У цих роботах Шевченко показав свою велику художню майстерність, яка виявилась в умінні легко оперувати світлотінню, досягати прозорості тонів.
 
Мистецька спадщина Шевченка довгий час знаходилась у приватних колекціях і не була доступна широким масам. Люди, до яких потрапили роботи художника, часто не уявляли собі їхньої цінності. Більшість картин і малюнків зберігаються в Національному музеї Тараса Шевченка, але чимало робіт художника знаходиться у Львівському Національному музеї ім. А. Шептицького, у Росії та Казахстані.
 
lovelylife.in.ua
Селянське подвір’я, акварель 1845 рік

  lovelylife.in.ua
Портрет Миколи Рєпніна, полотно/олія 1848 рік

  lovelylife.in.ua
В Лихвині, туш/перо, 1859 рік

  lovelylife.in.ua
Портрет Пантелеймона Куліша, полотно/олія

  lovelylife.in.ua
Портрет Катерини Абази, акварель 1837 рік

  lovelylife.in.ua
Дуб, офорт/акватинта 1860 рік

  lovelylife.in.ua
В гаремі, акварель 1843 рік
​​
 
lovelylife.in.ua
В гаремі, акварель 1843 рік

  lovelylife.in.ua
Портрет Євгена Павловича Гребінки, акварель 1837 рік

  lovelylife.in.ua
Портрет дівчини з собакою, акварель 1838 рік

  lovelylife.in.ua
Вірсавія, офорт/акватинта 1860 рік

  lovelylife.in.ua
Марія. Малюнок за поемою О. С. Пушкіна "Полтава", акварель/бронза 1840 рік​

  lovelylife.in.ua
Циганка-ворожка, акварель 1841 рік

  lovelylife.in.ua
Катерина, полотно/олія 1842 рік
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса та практичність: які матеріали використовують для оббивки м’яких меблів
Від того, наскільки вона буде практичною та міцною, залежатиме тривалість її «життя» та привабливого вигляду меблів, тож це варто враховувати, вибираючи диван чи крісло.
Читати більше
Чи можна займатися спортом під час місячних і як це впливає на організм
Останнім часом ставлення до особливостей жіночого організму змінилося на більш помірковане. Водночас оновились рекомендації щодо занять спортом під час місячних. Сьогодні ми розповімо про них.
Читати більше