Факти про голодомор в Україні 1932-33 рр. (Інфографіка)

23 листопада 2016
Редакція
Некомерційний медіапроект Visuals минулого року представив інфографіку про трагічні події 20 століття, коли українці стали жертвами одного з найжахливіших злочинів – Голодомору. Ми впевнені, що її повинен побачити і запам’ятати кожен українець.
 

1. Найсильніше від Голодомору постраждала центральна Україна

Щоправда, на цій карті смертність вказана тільки в межах тодішньої УРСР, а вона менше етнічних українських територій. На карті немає Кубані та суміжних, "підрадянських" українських земель.

2. У ті роки Україна втратила 3,9 мільйона чоловік

Це лише в два рази менше, ніж втрати України у Другій світовій – найстрашнішій війні в історії людства.

3. У той час як кількість українців у Союзі зменшилася, у наших "сусідів" населення збільшилося

Якщо порівняти дані перепису населення 1926 і 1939 років, то білорусів стало на 11% більше, росіян – на 28%. Українців – на 10% менше.

4. 23 країни визнали Голодомор геноцидом

Серед них не тільки ті, в яких живе велика українська діаспора, наприклад, США і Канада, не тільки дружні сусіди, а й Австралія, Чилі, Андорра і навіть Ватикан.

Ось іще одна цікава інфографіка про географію голодомору 1932-33 рр. 
 

Сьогодні в інтернеті можна знайти безліч документальних відеороликів та фільмів, присвячених цій темі. Ми пропонуємо вам переглянути один з них. Однак, закликаємо також ділитися посиланнями на інші в коментарях. 
 

Пам'ятаймо...
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса та практичність: які матеріали використовують для оббивки м’яких меблів
Від того, наскільки вона буде практичною та міцною, залежатиме тривалість її «життя» та привабливого вигляду меблів, тож це варто враховувати, вибираючи диван чи крісло.
Читати більше
Чи можна займатися спортом під час місячних і як це впливає на організм
Останнім часом ставлення до особливостей жіночого організму змінилося на більш помірковане. Водночас оновились рекомендації щодо занять спортом під час місячних. Сьогодні ми розповімо про них.
Читати більше